petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

eşleri ayırma

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve dennssel tarafından 21 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. dennssel

dennssel New Member

Beğenileri:
    0
    belli bir süre duran ve halen çiftleşmeyen çift muhabbetleri (anlaşıp öpüşen çiftler) belli bir süre ayırıp tekrar birleştirmek üretim için ne kadar etkilidir ?

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Üretim için olumlu yönde etkilidir ama bu belli süreler ne kadar 2 3 ay civarı beraberler ve bir şey yoksa 3 hafta kadar 5 6 aydır beraberler ama tık yok ise 1 ay kadar ayrılabilir bu arada birbirlerini görmemesi daha iyidir

3. dennssel

dennssel New Member

Beğenileri:
    0
    Tahmini 5 -6 aydır kimisi görsün diyor kimisi görmesin diyor ?

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Ben görmemesi taraftariyim ama bu benim fikrim tabiki başka fikirlerden de bir şeyler öğrenecegiz

5. Fatih Çevik

Beğenileri:
    14
    3 hafta yeterli bir süre bence. Ben genelde deniyorum bunu es seçme gibi sıkıntı da olmuyor. Tabi her çift için değil bu. Sadece bir genelleme. Erkek yeterince kızgın hale gelince ve dişi de hazirsa disiyi erkeğin yanina koyunca direkt eşleşme girişimi oluyor.

Fatih Çevik

6. Bünyamin Altay

Bünyamin Altay Well-Known Member

Beğenileri:
    62
    Ayırma işlemi genelde faydalidir, yukarda da arkadaşların
    belirttigi üzere 3 hafta yeterlidir. Burda asıl olan hem erkek
    hem de disinin formda olmasi, üreme yönlü isteğin olmasıdır.
    Mama takviyesi önemli eşleri birlestirdiginizde.

7. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Yusuf Kürşat'ın dediklerine katılıyorum. Bende görme taraftarı değilim. Aynı odada olabilirler ama birbirlerini görmesinler.

8. Fatih Çevik

Beğenileri:
    14
    Bünyamin beye bi ekleme yapayım musadesiyle.
    gerek hazır mama ların içeriği gerekse mamaya katılacak havuç yumurta ve diger katkılar (e vitamini vs) kuşu üremeye teşvik edecek şeyler ve hazırlayacak katkılar bu yüzden kuşlar ayriyken başlamak lazım katkılar a mamaya ki kizismasi saglansin

Fatih Çevik

9. dennssel

dennssel New Member

Beğenileri:
    0
    ayırma

Genel kanı görmemeleri yönünde mi? Görmemeleri daha mı hızlı etkili oluyor ?

10. Ferdi NAMLI

Beğenileri:
    1
    Burada birşey eklemek istiyorum, erkeği ayırdığımızı varsayarsak farklı kuşların yanına koymamız birşeyi değiştirir mi ? Tek mi olmaları gerekir ?

11. dennssel

dennssel New Member

Beğenileri:
    0

dişiyi ayırmamız gerekmiyor mu?

12. Ferdi NAMLI

Beğenileri:
    1
    Birini kafesten alınca tek kalacaktır zaten diğeri benim sorduğum ayırdığımız kuşu karışık kafese atmamız da sakınca var mı ?
    Dişiyi kendi kafesinde bırakmak daha mantıklı erkeği ayırmak lazım bence.

13. Fatih Çevik

Beğenileri:
    14
    Disiyi erkeğin yanından almak aslında işin doğrusu. Eşe atılacak kafeste yuvalık takılı olarak erkek tek başına duracak. O kafesin sahibi olacak. Dişi de başka bir kafeste ya da salmada duracak. Görüp görmemesi çok önemli mi bilemem onun ayrımıni denemedim. Ben disiyi alıp salmaya atıyorum başka kuşların yanında oluyor ama geniş bi alanda oluyor.
    Disiyi alıp bambaşka bir ortama koymayın aynı odada dursun. Ortam tamamen değişirse yer değişikliği yaşayacak kuş ve ya ayrılınca ya da erkeğin yanina koyunca tüye falan girebilir.

Fatih Çevik

14. dennssel

dennssel New Member

Beğenileri:
    0
    Ben deneme amaçlı gözlemlemek için ayırdım ayrı kafese dişiyi aynı odada görmeyecek şekilde. Sonra 3 gün durdu bugün koydum erkeğin yanına hiç bir şey olmadı. :) birde gagasında az kahverengilik vardı ayırınca oda gitti tamamen :)

15. Ferdi NAMLI

Beğenileri:
    1
    Bahsedilen sürelere göre üç gün yetersiz kalır büyük ihtimalle.

16. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Birbirini görüp görmemesi önemli değil. Kafesler dip dibe durmasın yeter. 3-4 hafta kadar ayrı kalsınlar. Mama, vitamin ve kızıştırıcı tohumlarla besleyin. Sonra aynı kafese alın..

Sayfayı Paylaş