Karadeniz Pet

Eşleşme meselesi.

wanchope

Meraklı Üye
iyi akşamlar herkese.

bir yıldır beslediğim dişi muhabbet kuşumun yanına nihayet yetişkin bir erkek bulabildim. erkeği pazartesi akşamı getirdim ve hiçbir sağlık sorunu olmadığı için direk dişinin yanına attım. dişi çok istekli, sürekli gaga atıyor, kafa sallıyor, kur yapıyor vs. bu arada erkek daha evvel bir kuluçka geçirmiş ve eşi ölmüş sanırım. hemen eşleşmelerini beklemiyorum zaten ama mevcut durumu görmeniz ve yorumlamanız adına bir video paylaşıyorum. (dişi gri, erkek yeşil-sarı)

dip not: dişi o kadar hazır ki, salı günü erkeğin yaklaşık yirmi saniyelik ani kur hareketlerinin ardından iki kez çiftleşme pozisyonunu aldı.

https://vimeo.com/165479053

Sent from my iPhone using Tapatalk

Son düzenleme:
İyi akşamlar

Kuşların yakından çekilmiş resimleri varmı

Maşallah güzel kuşlar erkek ortama alisinca bu iş olur Güle güle besleyin

Aynı sorun bendede var erkeği 1 hafta önce getirdim dişi kur yapıyor ara sıra erkek kaçıyor erkeğin eşi ölmüş. Dişim ise yuvalıktan hiç çıkmıyor
çiftleşmeleri için ne önerileriniz vardır?
Not:nijere karşıyıym.

Zamana ihtiyaçları var sabretmelisiniz

Hata 1:
yeni aldığınız kuşu direk getirip eşinin yanına koymak

Hata 2:
kuşların kafesinin bulunduğu ortam rahatsız edilmeye çok müsait

Hata 3:
Kuşların kafesi yeterince büyük değil

bu çifte biraz zaman tanır
Havuçlu , yumurtalı, keçiboynuzu tozlu mama ile beslerseniz
1 ay sonra yuva takarsanız

1 aydan bence çiftleşme gerçekleşir diye düşünüyorum

Yavruları kısa zamanda görmeniz dileklerimle...

Hata 1:
yeni aldığınız kuşu direk getirip eşinin yanına koymak

Hata 2:
kuşların kafesinin bulunduğu ortam rahatsız edilmeye çok müsait

Hata 3:
Kuşların kafesi yeterince büyük değil

bu çifte biraz zaman tanır
Havuçlu , yumurtalı, keçiboynuzu tozlu mama ile beslerseniz
1 ay sonra yuva takarsanız

1 aydan bence çiftleşme gerçekleşir diye düşünüyorum

Yavruları kısa zamanda görmeniz dileklerimle...
hocam şmdi şu kafesi alıp
http://www.yigitkafes.com/urun.php?kn=99
kuşları 1 ay ayırsam ortadaki bölmeden yuvalığı takmasam yada erkeğin tarafına taksam yumurta mamasını 3-4 gunde bir versem sonuç elde edermiyim?

Not:benim kafesimde çok küçük

Son düzenleme:
Önce büyük güzel bir üretim kafesi alın. İlk erkek kuşu bu kafese koyun. Dişi eski kafesinde dursun. Kuşlar birbirlerini görsünler ve ötüşsünler. En erken 15 gün sonra dişiyi erkeğin olduğu kafese koyun. 15 günde beraber böyle geçsin. Sonrada yuvalık takın. Bu arada tabiki yumurta havuç maması, günlük taze su, kaliteli yem, temizlik vs eksik etmeyin. Sonunda umarım muradınıza erersiniz. Bu iş sabır istiyo

hocam şmdi şu kafesi alıp
http://www.yigitkafes.com/urun.php?kn=99
kuşları 1 ay ayırsam ortadaki bölmeden yuvalığı takmasam yada erkeğin tarafına taksam yumurta mamasını 3-4 gunde bir versem sonuç elde edermiyim?

önerdiğiniz kafes gayet ideal

kafesin yeri de biraz yüksekte , az rahatsız edilecek bir yerde olsa güzel olur.

yumurta maması haftada en az 2 defa olmalı bana göre

ve haftada en az 2 gün de vitaminli su olmalı.

yuvanız yok ise mutlaka yuvalıklı geniş bir yuva alın ve erkeğin olduğu tarafta takılı dursun.

1 ay boyunca ayrı durup birleştirmek te gayet mantıklı..

olumlu sonucunuz 1 ay sonra burdaan duyarız inşallah.

önerdiğiniz kafes gayet ideal

kafesin yeri de biraz yüksekte , az rahatsız edilecek bir yerde olsa güzel olur.

yumurta maması haftada en az 2 defa olmalı bana göre

ve haftada en az 2 gün de vitaminli su olmalı.

yuvanız yok ise mutlaka yuvalıklı geniş bir yuva alın ve erkeğin olduğu tarafta takılı dursun.

1 ay boyunca ayrı durup birleştirmek te gayet mantıklı..

olumlu sonucunuz 1 ay sonra burdaan duyarız inşallah.

tamam hocam kafesi bu gün alayım dediğiniz gibi yapalım bakalım olumlu sonç alacak mıyız birde benim dişi lutino albino olduğu için eş seçiciliği mi var ki.

yeterince iyi beslenir ve kızışırsa, eş tutması çok rahat olacaktır

bir de şöyle bir sorun var, dişi insan canlısı ve mütemadiyen salıyordum geçmişte. şimdi de odaya ilk girdiğimde dişi yine çıkmak istiyor ve bunu engellemek çok güç. dişiyi salıyorum bi' süre, erkek de ondan etkilenip dışarı çıkmaya çalışıyor, kısacası kaotik bir süreç beni bekliyor.

Önce büyük güzel bir üretim kafesi alın. İlk erkek kuşu bu kafese koyun. Dişi eski kafesinde dursun. Kuşlar birbirlerini görsünler ve ötüşsünler. En erken 15 gün sonra dişiyi erkeğin olduğu kafese koyun. 15 günde beraber böyle geçsin. Sonrada yuvalık takın. Bu arada tabiki yumurta havuç maması, günlük taze su, kaliteli yem, temizlik vs eksik etmeyin. Sonunda umarım muradınıza erersiniz. Bu iş sabır istiyo
hocam salma aldım çifthane olanından kuşları ayırdım yuvalığı erkegın oldugu yere taktım aynı kafesteler 2 hafta sonra ortadakı bölmeyi açsam işe yarayacakmıdır? şu anda ötüşüyorlar.

Ortadaki bölme tel şeklinde birbirlerini görüyolarsa olabilir. Aslında ayrı kafes de olsa daha iyi. Çünkü dişi erkeğin olduğu kafese atılırsa (15 gün sonra) erkek egemenliğini daha kolay kurar ve onunla çiftleşmesi daha kolay olur.

Geri