Karadeniz Pet

Evde hobiye veda,Dükkana geçiyorum

Merhaba,

Naçizane fikrim tekli tel kafesleri yan yana koymak verim arttıracağına inanıyorum. Neden derseniz kuşların birbirini görmesi her daim daha iyi sonuçlar vereceğine inanıyorum. Sadece kendi görüşümdür.

Abdurrahman bey naçizane fikriniz için tşk ediyorum:) işte ben duvara asma işine sıca bakmadım acaba raf mı?alsam dedim

Merhaba,

Naçizane fikrim tekli tel kafesleri yan yana koymak verim arttıracağına inanıyorum. Neden derseniz kuşların birbirini görmesi her daim daha iyi sonuçlar vereceğine inanıyorum. Sadece kendi görüşümdür.

2 veya daha fazla 3 katlı kafesi karşılıklı koymak aynı etkiyi yapar sanırım
Yan yana konan kafeslerde kuşlar sadece sağ ve solundaki kafesleri görecektir
Karşılıklı olduğunda bütün katlardaki kuşları görürler

Son düzenleme:
2 veya daha fazla 3 katlı kafesi karşılıklı koymak aynı etkiyi yapar sanırım
Yan yana konan kafeslerde kuşlar sadece sağ ve solundaki kafesleri görecektir
Karşılıklı olduğunda bütün katlardaki kuşları görürler

Uğur bey,bu Dediğiniz de mantıklı o zaman yere şöyle 40 cm Yükseklik verecek tahta bir şey mi?yapsam acaba diye düşündüm

Uğur bey,bu Dediğiniz de mantıklı o zaman yere şöyle 40 cm Yükseklik verecek tahta bir şey mi?yapsam acaba diye düşündüm

Ben olsam öyle yapardım işinize karışmak istemem. Zemin laminant/parke olacaksa raf çok hantal gözükür gibi geliyor , birde raflar dengede olmadığında devrilebilir. Bunun için bu gibi raflar genelde duvara sabitlenir.
Evde kullanılmayan her türlü sehpa/şifonyer/komidin işinizi görecektir. Estetik olsun derseniz kendiniz zevkinize göre yaptırabilirsiniz de.

Ben olsam öyle yapardım işinize karışmak istemem. Zemin laminant/parke olacaksa raf çok hantal gözükür gibi geliyor , birde raflar dengede olmadığında devrilebilir. Bunun için bu gibi raflar genelde duvara sabitlenir.
Evde kullanılmayan her türlü sehpa/şifonyer/komidin işinizi görecektir. Estetik olsun derseniz kendiniz zevkinize göre yaptırabilirsiniz de.

Evet zemin laminat olacak inş,hayır fikrinizi paylaşın memnun olurum,yani raf basite Kaçar diyorsunuz,bakalım ya duvara raf sabitletirim veya yerden yükseltme bira tahta basamak gibi birşey kullanırım,

[MENTION=12662]Cihan UYĞUR[/MENTION] usta yerin nerede bir gün ziyaretine gelmek isterim . :) hem yerinde görerek daha yardımcı olabilirim sana .:)

Aziz merhaba yer Binevler tarafında inş işlemler bitsin bir gün beklerim

Geleceğim zaman detaylı yer adresi alırım sizden . Pazar günü müsait olursam gelmeye çalışacağım , sanırım işlerinizde biter o vakite kadar .:)

Geleceğim zaman detaylı yer adresi alırım sizden . Pazar günü müsait olursam gelmeye çalışacağım , sanırım işlerinizde biter o vakite kadar .:)

Inş Aziz ama bu hafta zor gibi sıva boya işleri biraz uzun sürdü,

Rezidans yapılıyor maşallah :) eminim her şey dört dörtlük olacak Allah in izniyle

Rezidans yapılıyor maşallah :) eminim her şey dört dörtlük olacak Allah in izniyle

Ustam benim Rabbim gönlümüzdekini versin,ama rast gitti usta hatalara düşmedik,çok şükür yüzeysel yapacağım bazı aşamaları detaylandırdım,ve bu detaylamanın faydalı olacağını bir üretimci bir arkadaş saolsun özel mesajla iletti,emeği,fikri geçenleri filmin sonunda inş paylaşacağım:)

Buda olabilir tabi ama ben elinizdeki malzemeyi değerlendirmeniz açısından dedim tel kafes 19 TL zaten rafınız var lakin dolap yaptırmak isteseniz dünya para bence bu şekilde deneyin istediğiniz verimi alamazsanız katlı sisteme geçerseniz kaybedeceğiniz çokta bir şey yok.

Buda olabilir tabi ama ben elinizdeki malzemeyi değerlendirmeniz açısından dedim tel kafes 19 TL zaten rafınız var lakin dolap yaptırmak isteseniz dünya para bence bu şekilde deneyin istediğiniz verimi alamazsanız katlı sisteme geçerseniz kaybedeceğiniz çokta bir şey yok.

Abdurrahman bey konudaki raf internetten alıntı,ben örnek olsun diye acaba böyle bir raf mı?yapsam dedim ama sonra da bu raf için biraz basite Kaçar denildi,bende dediğim gibi tahta ile yükseltme mi?yapayım acaba dedim

Abdurrahman bey konudaki raf internetten alıntı,ben örnek olsun diye acaba böyle bir raf mı?yapsam dedim ama sonra da bu raf için biraz basite Kaçar denildi,bende dediğim gibi tahta ile yükseltme mi?yapayım acaba dedim

:) Konu şimdi anlaşıldı hiç uğraşma hazır sistemlerle ( katlı sistem )profesyonel başla o zaman en iyisi bu olacaktır.

:) Konu şimdi anlaşıldı hiç uğraşma hazır sistemlerle ( katlı sistem )profesyonel başla o zaman en iyisi bu olacaktır.

İnş saolun Abdurrahman bey

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:05 -->-> Daha önceki mesaj 00:33 --

07ZoVR.jpg

Penceremize sineklik yapıldı ve takıldı.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:05 -->-> Daha önceki mesaj 21:05 --

pRJmVL.jpg

Merhaba arkadaşlar,manttolama işlemi fileli sıva sonrası,su bazlı boya ile tamamlanmıştır,çok şükür rast gitti.kapıları da bugun boyattım,kısmet olursa perde ve laminat kaldı.ama kafesleri nasıl koyacağım hala kararsızım,Duvarı çok zedelemek istemiyorum,ve çiviler kafesleri sorunsuz taşır mı?acaba dedim raf mı?koysam fikriniz,bugun baktım bir raf modeli Hoşuma gitti,yer kalabalığı mı?olur

Maşallah usta çok çok güzel oluyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:57 -->-> Daha önceki mesaj 19:56 --

Yerinde olsam alt dolap tarzı bir şeyler koyup üzerine 4 katlı kafes koyarsim

Saolasın yusuf ustam,alt dolap bir düşünelim,bugun farklı bir raf baktım,bu model de duvara monte şeklinde
j4b4XJ.jpg
araya 2 tane MDF atılsa

Box kafes yerine tel kafesle üretime karar verdiniz ama bu sistemle tam box olmasa da yarı box bir sistem olur gibi geliyor bana. Çoğu cephesi kapalı oluyor bu şekilde.

öncelikle Allah emeğinizi boşa çıkarmasın.Bence temizlenmesi kolay tavalı,ızgaralı tel kafeslere bakın.yerlerin temizliği için zemine uygun malzeme seçin,yalıtım iyi olsun,havalandırma da olmalı derim.hayırlı üretimler

Box kafes yerine tel kafesle üretime karar verdiniz ama bu sistemle tam box olmasa da yarı box bir sistem olur gibi geliyor bana. Çoğu cephesi kapalı oluyor bu şekilde.

Raf ın içi olmayacak duvara monte sadece aralara sunta malzeme kesilebilir dediler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:16 -->-> Daha önceki mesaj 22:15 --

öncelikle Allah emeğinizi boşa çıkarmasın.Bence temizlenmesi kolay tavalı,ızgaralı tel kafeslere bakın.yerlerin temizliği için zemine uygun malzeme seçin,yalıtım iyi olsun,havalandırma da olmalı derim.hayırlı üretimler

Amin tşk edıyorum üstad,3 kat kafes 2 tane çifthanem var,duvara asmak istemiyorum sadece,onun için raf sistem mi?yapsam diye düşündüm,manttolama yapıldı,yerler laminat karar verdim,havalandırma için pencere var,ayrıca oraya da sineklik yaptırdım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:10 -->-> Daha önceki mesaj 22:16 --

Selamun aleyküm arkadaşlar zemin işimiz laminat bugun tamamlandı,sizinle paylaşmak istedim,yarına da kısmet olursa perdeler takılıyor.
http://i.hizliresim.com/8l78oV.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:12 -->-> Daha önceki mesaj 18:10 --

LpWQMj.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:13 -->-> Daha önceki mesaj 18:12 --

8l78oV.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:15 -->-> Daha önceki mesaj 18:13 --

1YlNAj.jpg

Son düzenleme: