Karadeniz Pet

Eyvah Kuşum.. İçim Cız Etti :(

• Konbuyu başlatan Şahin ATAK
  • Başlangıç tarihi
Ş

Şahin ATAK

Guest
Merhaba Arkadaşlar ;

3-4 gün önce bir mubiş aldım. Hatta forumda konusu var hatırlayacaksınız.

1 Aylık Erkek Yerli.

Bugün kuşumu evin içine saldım. İlk başlarda mutlu oldu öttü. Sonra bir uçmaya başladı müthişti. Ancak hedefi hiç tutturamadı. 4-5 kezden fazla duvara ve Camlara çarptı. En sonunda yorulup konunca farkettimki gagasının üstü kan.

Sonra bir pişmanlık yaşadım. Kanı görünce Hemen yakaladım 1 kez bile ötmedi kafesine koydum şimdi öylece bakıyo. Resimi altta.

Kuşuma bişey olurmu ? Resimini altta yükledim.

1kkk.jpg

uff be kardeşim valla benimde içim cız etti benim dişi kuşta camlara duvarlara çarptı ondan sonra karar verdim salmamaya bence sende öyle yap insanın içi parçalanıyor yazık yaw :(

Bir süre cok korkacaktır. ama zamanla kendisini toparlar

Temizleyp terramycin(teramisin) sürün. Eczanelerde satılıyor. 2-5 TL bir şey. Keşke 1-2 çarptıktan sonra kafesine koysaydınız. Ve forumda da her seferinde söylenir ustam, yeni gelen kuş 2-3 hafta kafesten çıkarılmamalı. Kolay gelsin.

Temizleyp terramycin(teramisin) sürün. Eczanelerde satılıyor. 2-5 TL bir şey. Keşke 1-2 çarptıktan sonra kafesine koysaydınız. Ve forumda da her seferinde söylenir ustam, yeni gelen kuş 2-3 hafta kafesten çıkarılmamalı. Kolay gelsin.

1-2 Çarptıktan sonra yakalamaya çalıştım kaçtıkça çarptı. Yoksa direk kafese koycaktım. Birde kuşu ben tutmaya korkuyorum elim ağırdır diye. Teramisin sürmesem kafesten hiç çıkarmasam ne kadar süre içinde normale döner ?

Soğumuş çayla temizle o bölgeyi kafese bırak asker aga birşey olmaz

birde önerim var sana eğerki aksamları evin içine bıraktıgında ışıgı söndür öyle yakala kaçamaz karanlıkta görmezler .

Abiler size birşey sorucam nasıl bir başlık atılıyo

Geçmiş olsun, aslında çarpacağını dengesiz uçuşundan tahmin etmelisiniz. En belirgin özelliğidir öyle uçmaları, tekrar geçmiş olsun.

Geçmiş olsun, aslında çarpacağını dengesiz uçuşundan tahmin etmelisiniz. En belirgin özelliğidir öyle uçmaları, tekrar geçmiş olsun.

Aslında Gayet Güzel Uçuyordu ama camları görmedi nedense. Normal Bir Şekilde öten kuş şimdi 1 kere bile ötmüyor sanırım korktuğundan. Ve Son 1-2 saattir devamlı uyuyor. Uykuya verdi kendini.

Ne kadar süre içinde normale döner tahminen ? Yavru Kuşların yarasının kapanması uzun zaman alıyor mu ?

1-2 Çarptıktan sonra yakalamaya çalıştım kaçtıkça çarptı. Yoksa direk kafese koycaktım. Birde kuşu ben tutmaya korkuyorum elim ağırdır diye. Teramisin sürmesem kafesten hiç çıkarmasam ne kadar süre içinde normale döner ?

Yine kendi kendine belki düzelebilir ama her yaraya da ilac lazım.

Yaraya mutlaka merhem sürmelisin. Çok geçmiş olsun. Benim bile içim cız etti.

Kuşa hiçbir müdahale yapmasam iyileşme süreci uzar mı ? Kendi haline bıraktım şu an mesela. Çok dokunmak istemiyorum. Birde Sağa Sola Çarptı Ölüm Riski Var mı ?

Belki.. Orasını bilemeyiz. Çünkü çok darbe yedikten sonra ölen yavrular da var...

çok tatlı bi kuş. bundan sonra lütfen daha dikkatli ol

Geri