Karadeniz Pet

fikirlerinizi alabilir miyim ?

• Konbuyu başlatan Anıl KAYGIN
  • Başlangıç tarihi
A

Anıl KAYGIN

Guest
merhaba arkadaşlar. yaz tatiline giriyor olmamızdan dolayı muğlada alıp yetiştirdiğim kuşlarımı denizliye götüreceğim bu yüzden bazı sorularım olucak.
1)yolculuk esnasında kuşlarımı kutuyamı koymalıyım yoksa kafeste olmaları bi sorun olurmu?
2)dişi kuşum bu aralar çok yuvaya girip çıkıyordu yolculuktan dolayı bu durum onu nasıl etkiler?
3)otobüste bagaja koymam gerektiğini söylediler bagajda olmaları sorun olurmu havasızlıktan falan ölmezler dimi?
yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

Yolculuk fikri iyi değil, bizim de eski kuşumuz vardı denize giderken güvendiğimiz bir evcil hayvan dükkanına verdik o baktı. Tabi yiyeceği yem parası bakma parası da aldı. Şuan hatırlamıyorum ne kadar almıştı. Ama çok fazla bişey almadı. Veya güvendiğiniz komşu, akraba, aile dostu, arkadaş varsa onlara emanet edebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bütün yaz tatili boyunca başkasına teslim edemem ki memleketime donuyorum sonuçta yavrulamalarını merakla bekliyorum zaten :)

1- Kuşları kafese koymanız daha sağlıklı olur nette aratabilirsiniz kuş taşıma kafesleri diye suluklu-yemlikli modelleri var en ideali onlardır.

2-Tamamen olumsuz etkilenecektir.

3-Gerekli şekilde tertibat yaparsanız ölmezler tabi hırpalanacaklar yolda orası ayrı bir konu.

Muavine üç-beş birşeyler sıkıştırmanızı öneririm.

Gideceğiniz mesafe fazla uzun bir mesafe değil.İnş problem yaşamazsınız...

1 haftada toparlarlar umarım kendilerini sağolun sercan bey

Ben kuşumu kafes içinde Rize den Bursa ya kadar getirmiştim biraz korktu ve durgunlaştı fakat sonradan eski haline döndü ve hiç bir sıkıntı olmadı .

bence kuş bagajda harap olur. yanınıza almalısınız

Geri