Karadeniz Pet

Flucan nasıl kullanılır?

yani 2 şey karışık hem mg/kg birimi var hem de mg/l değeri var bazen ikisi birden var. karışık bir olay.
Az buz çözdüm. Bakalım bana katılacak mısınız? Şimdi aralarda or var bu nedenle arzu ederseniz kuşun kilosunu 5 mg/kg ile çarpın. İki güne bir ilaç vermek istiyorsanız 10 mg/kg ile kuşun kilosunu çarpın. Ya da bir suluğa toplamda kaç ml su ekleyeceksiniz? 100 mg ı da uygun şekilde bölün. Litreden gitmemiz daha mantıklı. 1 litre 1000 ml. Sulukların boyutu kaç ml ve siz suyu yarı oranda mı koyuyorsunuz bunları bilmiyorum. Ona göre hesaplama yapabilirsiniz. Ben ömrüm boyunca bu ilacın kullanım şeklini unutmayacağım sanırım :)

Biraz daha okudum şimdi makaleyi. Bu linkte erişebildigimiz kısım araştırmanın özeti. Full versiyon için 15 dolar istiyorlar 5 gün için :) Bence bu arastirmada 3,4 farkli grubz farklı tedaviler uygulamışlar. Mesala bir yerde 100mg/litreye günlük icme suyu olarak verdik demişler. baska yerlerde de havanın kilosuna gore 5mg yada 10 mg yoğunlukta ölçüp bu solüsyonu vermişler. Tabi bütün makaleye erisemedigimiz için tam olarak çözemiyoruz olayi. Benim düşüncem bu şekilde. Ama @Babacik nickli arkadaşında dediği gibi 100mg/1l içme suyuna 8 gün bizim içinde bir referans olabilir.

Geri