Karadeniz Pet

Gaga problemi

BARLAS

Paylaşımcı Üye
Kuşumun gagası şu şekilde kat yaptı.
pugunava.jpg
8ubemega.jpg

Herhangi bir sağlık problemi söz konusu mudur? Mantar vb. gibi.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

MAntardan ziyade vitaminsizlikten gagası çatlamış gibi olmuş. En azından bana öyle geldi. Badem yağı sürün. Ama meyve sebze, yulaf, buğday, yumurta maması da mutlaka alıştırıp yedirmelisiniz.

Vitaminsizlik söz konusu olamaz ben büyüme ile ilgili diye düşündüm. Yemleri versele laga, vitakraft, dal darı. Suyuna da kattığım vitamin var. Meyve de yiyor. Ama tabi siz daha tecrübelisinizdir.

Benim başıma da geldi bu. Ben de herşeyi verdiğimi düşünüyodum ama yeterli değilmiş. Yem markaları güzel. Ama sizin ek olarak yulaf vermeniz lazım. Ben kanarya yemini de arttırıyorum. Meyve sebze sayısını da ben arttırmıştım. YEşillikleri ihmal etmeyin. Brokoli, ıspanak, dere otu en önemlileri mutlaka verin. Vitamini de kesin. Belki fazla vitaminden böyle oldu. Hastalık durumları hariç kuşlarda vitamin kullanılmamalı.

Yulafı petshoptan mı temin edeceğim? Kanarya yemini kendi yemlerim ile mi karıştırayım? Marka öneriniz nelerdir. Teşekkürler

Yulaf petshopta olmaz. Aktarda veya kuru bakliyat satan yerlerde olur. Kanarya yemi petshopta da olur. Kanarya yemini kendi yemine karıştırabilirsiniz. Ama yulafı ayrı koyun. Yerlerse onu da yemlerine karıştırabilirsiniz. Açık satıldığı için marka bilmiyorum

Bu sorunu yaşamış kişiler mantar olduğunu, yayılabileceğini ve vazelinin yeterli olacağını söylediler. Teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:25 -->-> Daha önceki mesaj 00:31 --

Yulaf petshopta olmaz. Aktarda veya kuru bakliyat satan yerlerde olur. Kanarya yemi petshopta da olur. Kanarya yemini kendi yemine karıştırabilirsiniz. Ama yulafı ayrı koyun. Yerlerse onu da yemlerine karıştırabilirsiniz. Açık satıldığı için marka bilmiyorum

Kanarya yeminin içeriği ne bakımdan kullandığım yemlerden farklıdır? Yulafı da küçük mama kaplarında vermeye başladım ancak dokunmamış. Ayrıca Champion marka kumu da ayrı bir kapta veriyorum. Onu da yiyor.

Sade kanarya yemi Aspur diye geçiyor.

1.jpg

Zaten aspuru önce sade olarak sonra da yeme karıştırarak vermiştim.Afiyetle yiyor. [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] gagadaki katlanma hakkında bilginiz var mıdır? Teşekkürler.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim

Geri