petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Gaga problemi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve BARLAS tarafından 26 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. BARLAS

BARLAS Member

Beğenileri:
    0
    Kuşumun gagası şu şekilde kat yaptı.[​IMG][​IMG]
    Herhangi bir sağlık problemi söz konusu mudur? Mantar vb. gibi.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

2. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    MAntardan ziyade vitaminsizlikten gagası çatlamış gibi olmuş. En azından bana öyle geldi. Badem yağı sürün. Ama meyve sebze, yulaf, buğday, yumurta maması da mutlaka alıştırıp yedirmelisiniz.

3. BARLAS

BARLAS Member

Beğenileri:
    0
    Vitaminsizlik söz konusu olamaz ben büyüme ile ilgili diye düşündüm. Yemleri versele laga, vitakraft, dal darı. Suyuna da kattığım vitamin var. Meyve de yiyor. Ama tabi siz daha tecrübelisinizdir.

4. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Benim başıma da geldi bu. Ben de herşeyi verdiğimi düşünüyodum ama yeterli değilmiş. Yem markaları güzel. Ama sizin ek olarak yulaf vermeniz lazım. Ben kanarya yemini de arttırıyorum. Meyve sebze sayısını da ben arttırmıştım. YEşillikleri ihmal etmeyin. Brokoli, ıspanak, dere otu en önemlileri mutlaka verin. Vitamini de kesin. Belki fazla vitaminden böyle oldu. Hastalık durumları hariç kuşlarda vitamin kullanılmamalı.

5. BARLAS

BARLAS Member

Beğenileri:
    0
    Yulafı petshoptan mı temin edeceğim? Kanarya yemini kendi yemlerim ile mi karıştırayım? Marka öneriniz nelerdir. Teşekkürler

6. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Yulaf petshopta olmaz. Aktarda veya kuru bakliyat satan yerlerde olur. Kanarya yemi petshopta da olur. Kanarya yemini kendi yemine karıştırabilirsiniz. Ama yulafı ayrı koyun. Yerlerse onu da yemlerine karıştırabilirsiniz. Açık satıldığı için marka bilmiyorum

7. BARLAS

BARLAS Member

Beğenileri:
    0
    Bu sorunu yaşamış kişiler mantar olduğunu, yayılabileceğini ve vazelinin yeterli olacağını söylediler. Teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:25 -->-> Daha önceki mesaj 00:31 --

Kanarya yeminin içeriği ne bakımdan kullandığım yemlerden farklıdır? Yulafı da küçük mama kaplarında vermeye başladım ancak dokunmamış. Ayrıca Champion marka kumu da ayrı bir kapta veriyorum. Onu da yiyor.

8. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  9. BARLAS

BARLAS Member

Beğenileri:
    0

Zaten aspuru önce sade olarak sonra da yeme karıştırarak vermiştim.Afiyetle yiyor. [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] gagadaki katlanma hakkında bilginiz var mıdır? Teşekkürler.

#9 BARLAS, 27 Temmuz 2014
    Son düzenleme: 27 Temmuz 2014
  10. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Gaga sürekli olarak uzar durur, kuşlar taş, tünek, kemik.. ne bulurlarsa gagalarını onunta törpülerler. Birkaç ay sonra o sıkıntılı bölümden eser kalmayacaktır meraklanma [MENTION=10411]BARLAS[/MENTION].

11. BARLAS

BARLAS Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş