Karadeniz Pet

Hasta mı acaba? (resimli)

siyahi

Meraklı Üye
2 aylık Kuşumuzla bugün 5. günümüz. Tünekte ve dışarda dururken çok kabarık duruyor.. Her zaman değil ama çoğunlukla böyle. Acaba hasta mı yoksa ortama henüz alışamadığı için mi? İçim rahat etmedi sizlere sormak istedim..
Birde çok kaşınıyor, daha yeni olduğu için avucuma alıp bit kontrolü de yapamadım. Tutto adında bit ve pire ilacı almıştım kuşçudan. Faydası olur mu acaba yoksa başka birşey mi önerirsiniz?

Görüntü gayet sağlıklı. Sıkıntısı yok gibi duruyor.

Maşallah güzel kuşunuz biraz kabarık durması benim de dikkatimi çekti ama sağlıklı da duruyor ishali vs varmı.

Sıcak ortamda tutun ve vitamini eksik etmeyin. Dışkısını kontrol edin sık sık ishali varsa ilaç kullanırsınız.

İlk iki gün ishal vardı. Şimdi geçti, ishali yok çok şükür. Ama çok sakin ve kabarık duruşundan dolayı içim rahat etmedi.
Kaşıntı konusunda ne önerirsiniz?

Aynı benimki, maşallah hasta gibi durmuyor, yeşillik verdim benimki de 2 gün ishal oldu, sonra vermedim yemini - kakasını takip ettim 2 güne düzeldi.

Yeşillik = ishal...

Elinize alıp bit pire kontrolü yapın yeni gelsin gelmesin fark etmez. Eğer bit pire yoksa boşu boşuna hayvana damla ilaç vs damlatıp sıkmayın :)