petshop
petshop
  1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavru muhabbet yeni aldık hastamı acaba?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve fatihya tarafından 16 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. fatihya

fatihya Guest

Arkadaşlar foruma yeni üye oldum ve gidicide olmayacağım inşallah öğrenmek için. Evimize dün yeni muhabbet kuşu aldık resmi aşağıda. Kuşumuz için olabildiğince doğal bir kafes hazırlamaya çalışıyoruz tahta tünekler, prinç kafes gibi. Kuş aldığımız yerin verdiği bilgiye göre 1 - 1,5 aylık civarı zaten baktığımız zaman buda anlaşılıyor. Benim sorum kuşu; Kuşumuz dahaca uçamıyor normalmidir. Aldığımız yerde hareket ediyordu ama eve geldik kuşumuz ne hareket ediyor ne ötüyor acaba yer değiştirdiği için mi olmuştur. Birde kuşumuz hafif ishale dönük kakasını yapıyor stress falan olabilirmi resimlerine bakıp yorum yapabilecek muhabbet kuşu konusunda deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Acil cevap alabilirsem memnun olurum kuşu dün aldığımız için aldığımız yerle irtibata geçeceğim.

2. Seher Ün ERTEK

hiç hasta gibi görünmüyor maaşallahçok tatlı bir oğlan zamanla uçacaktır sizede evede alışacaktır :)

3. berke ünal

jumbo kırma 2 buşuk aylık erkek

4. berke ünal

benimkide eve gelince 1 gün hareket etmedi yemek su yemedi yarına alışır merak etme :)

5. fatihya

fatihya Guest

Çok teşekkür ederim. Eşim ve bende endişelendik acaba hastamı diye. İnşallah kısa zaman içerisinde hem bize alışır hemde yeni evine. Artık oda bizim ailemizin bir ferdi. Ben eşim kızım ve can kuşumuz.

6. fatihya

fatihya Guest

İçim rahatladı sağolasın.

7. Doğanay YILDIZ

Doğanay YILDIZ New Member

Beğenileri:
    0
    biraz korkmuş ve şaşkın :)
    biraz zaman tanımalısınız. Sizi sevicek :)

8. Burak Ergün

valla geldiği ilk gün elinizde duruyor bu bence çok güzel. bizimki 1 ayı geçti hala kaçıyor :)

9. fatihya

fatihya Guest

Vallahi inşallah sevecek hocam. Daha öncede muhabbet kuşu baktıkda ama kızımız yeni doğacağı için endişelendik ve başkasına vermiştik keşke endişelenmeseymişizde vermeseymişiz. Biz kuşumuzun hiçbir zaman kafesini kapalı tutmuyoruz istediği gibi özgür dolaşıyor.

10. Enes Arslan

Vallahi bilgim yok irklari ile aklima jumbo kirmasi geldi zamanla ucmaya baslar fazla salma disari ilk baslarda evi bilmediginden ucsada zarar verir kendine duvara carpark gayet salikli gorunuyo ucar bi muddet sonra. Masallah guzel kus :)

11. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    çok şirin maşallah

12. Hakan GÖLGE

yeni geldiği için arkadaşlarını özler bu yüzden ne yemek ne su içmeye bilir aynı sorun bendede olmuştu ben elimde yedirdim sizde yapabilirsiniz...

13. Zeynep NUR

Renge bak ya acayip tatlı bu :)
    Uçar yakında kafesin içinde çırpınıp durur :p

14. Umutcan AĞLAR

çok iyi sağlıklı gözüküyor :) yakında alışır size

15. fatihya

fatihya Guest

Hocam alıştı sayılabilir biz zorlamdan parmağımıza falan geliyor sabah eşim kafesin önünde durduğunda üzerine atlamış eşimde acıktı sanmış elinde yem vermiş ama yem yememiş :)

16. Ömer Karaoğlan

Ömer Karaoğlan New Member

Beğenileri:
    0
    Oğlanmı bence dişi ?

17. Özgün Can ERDOĞAN

jumbo kırma demişsinde anne jumbo baba ingilizmi öyle görünüyo
    yada tamtersimi

18. GÖKHAN GENÇ

GÖKHAN GENÇ New Member

Beğenileri:
    0
    bu kuş jumbo kırığı değil yanlış bilgilendirme yapmayalım gayet sağlıklı bikuş ortam değişikliğinden durgun olabilir.

19. Cihan AYTAN

Beğenileri:
    6
    Fatih bey üzüleceğiniz bir detayı herkes atlamış kuşunuzun uçuş kanatları dökülmeye başlamış ve kuyruğu düşmüş

zamanla daha kötü duruma gitmeye başlar

kuşunuz normal yerli bir kuş yani yanlış bilgilendirilen şekilde Jumbo kırması değil ,,,,

#19 Cihan AYTAN, 17 Nisan 2013
    Son düzenleme: 17 Nisan 2013
  20. abaramas

abaramas New Member

Beğenileri:
    0
    bu kuş normal yavru yerli kuş jumbo felan alakası yok.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. Yavru muhabbet kuşu

,
  2. 2 aylık muhabbet kuşları

,
  3. muhabbet kuşu yavrusu

,
  4. jumbo muhabbet kuşu yavruları