Karadeniz Pet

Hasta mı acaba?

Arkadaşlar merhaba ben yeni üyeyim. Oğluma yavru muhabbet kuşu aldık çok istediği için 1 hafta oldu alalı elimize omuzumuza geliyor. Ama kafesteyken hep kafesin altında duruyor ayaklarını toplayıp orda yatıyor neden acaba? Hasta olabılır mı? Lütfen yardım hep kafesın altında bu kuş:confused:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fotoğraf atsanız iyi olur , kafesde korkutugu bir şey olabilir salıncak gibi zil gibi ayna gibi vs vs.

Tamam resmini atıcam birde yemligini hep aşşagınatıypr yemleri kopmle bosaltıyo anlam veremedim. Bizi gördügünde dışarı çıkmak istiyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:25 -->-> Daha önceki mesaj 15:22 --

Fotograf nasıl ekleniyor

07oZMD.jpg
PHP:
[DM][/DM]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:42 -->-> Daha önceki mesaj 15:41 --

Bole hep kafeste sadece cıkmak istediginde atlıyor zıplıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:44 -->-> Daha önceki mesaj 15:42 --

kjyD4m.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:45 -->-> Daha önceki mesaj 15:44 --

Yemliği her taktıgımızda deviriyor aşşa atıyor yemleri

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:46 -->-> Daha önceki mesaj 15:45 --

Bu resimde yatmamış normal bildiğin tavuk gibi yatıyor ����

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:55 -->-> Daha önceki mesaj 15:46 --

Birde erkek mi dişi mi anlayanlar söyleyebilir mi acaba?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:56 -->-> Daha önceki mesaj 15:55 --

Birde erkek mi dişimi anlayanlar söyleyebilirmi acaba?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:00 -->-> Daha önceki mesaj 15:56 --

kjyD4m.jpg
birde erkek mi dişimi anlayanlar söyleyebilirmi acaba? Suan burda yatmamış ama yattıgımda tavuk gibi yatıyor

Son düzenleme:
kafeste tünek yok ki ? durabileceği tek yer kafesin tabanı tabi doğal olarak :)

Yakından fotoğraf atınız burun kısmının fotoğrafını çekiniz , grup da kiler yorum yapabilir o zaman.
Allah aşkına bu kafes de Tünek var ?

Tabi ki var olmaz olur mu. Gözükmüyor aşşayıncektin tünekte var salıncakta var

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:06 -->-> Daha önceki mesaj 16:03 --

http://i.hizliresim.com/kjyD4m.jpg Burda yatmamış ama normalde tavuk gibi ayaklarını toplayıp yatıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:07 -->-> Daha önceki mesaj 16:06 --

kjyD4m.jpg
burda yatmamış hali normalde tavuk gibi ayaklarımı toplayıp yatıyor.

Yavru erkek yavrular bu şekilde yatabilir yemligi kafes içine değil kafeste yemlik girişi var ise dışarıdan takın

kjyD4m.jpg
burda yatmamış yattıgımda tavuk gibi ayaklarını toplayıp yatıypr ama bizi görüp cıköak istediginde kafesten cok heyecanlanıyor. Hasta değildir dimi? Alıştık cok birde bu erkek mi ? Aldıgımız kuşcu şimdi anlasılmaz cinsiyeti dedi

Resimden erkek gibi gözüküyor. Akıllı yemlik kullanırsanız yem israfını önlersiniz hem de üflemek zorunda kalmazsınız. Ama kafes tabanında durması ilginç. Umarım hasta değildir. Siz yine de önlem olarak sera bronchipur kullanın. İlaç olmadığı için zararı olmaz.

Ben de birkaç tane yavru muhabbet kuşuna baktım onlar da kafesin tabanına inip dediğiniz gibi uyuyorlardı. Büyüyünce tünekte uyumaya alıştılar. Bence bu da alışır birkaç gün sonra...

Erkek maşallah, güle güle besleyin. 45-50 günlük vardır herhalde.
Bu süre zarfında tabanda oturması normaldir. Kafes tabanını çok sık temizleyin. Tüneklerden birini en alta takın. Böyle mamalık gibi değil de kafese takılan yemliklerden alın.

Akıllı yemlik nedir acaba? Kuş bakımı konusunda acemiyim kuşımız hala altta uyuyor ama dışarı çıkardıgımızda normal bide su içerken hiç görmedim bende hergun çay kaşıgıyla suniçiriyorum. Birde bir sorum daha var bazen kafesın altında deli gibi kanat çorpıyor bu normal mi?

Akıllı yemlik nedir acaba? Kuş bakımı konusunda acemiyim kuşımız hala altta uyuyor ama dışarı çıkardıgımızda normal bide su içerken hiç görmedim bende hergun çay kaşıgıyla suniçiriyorum. Birde bir sorum daha var bazen kafesın altında deli gibi kanat çorpıyor bu normal mi?

Kanat egzersizi yapıyordur normaldir. Akıllı yemlik bu. https://www.mybestpetshop.com/geniş-akıllı-yemlik-p-12669.html
Kuşlar suyu az içer. Haftada iki kere bisküvisiz yumurta maması yapın.Yumurta maması tarifi verebilirim isterseniz. Suyunu hergğn değiştirin. Suyuna sırayla elme sirekesi ve limon katın. Meyve sebze yulaf verin. Yararlı besinler için linkten faydalanabilirsiniz. beslenme. Kafesinde çok durmasın. Kafesini de büyük kafeslerden alın küçükse eğer. Ayrıca oyuncakları da olsun. oyun alanı. Bu site de kuş bakımı konusunda çok faydalı sitedir.

Kanat egzersizi yapıyordur normaldir. Akıllı yemlik bu. https://www.mybestpetshop.com/geniş-akıllı-yemlik-p-12669.html
Kuşlar suyu az içer. Haftada iki kere bisküvisiz yumurta maması yapın.Yumurta maması tarifi verebilirim isterseniz. Suyunu hergğn değiştirin. Suyuna sırayla elme sirekesi ve limon katın. Meyve sebze yulaf verin. Yararlı besinler için linkten faydalanabilirsiniz. beslenme. Kafesinde çok durmasın. Kafesini de büyük kafeslerden alın küçükse eğer. Ayrıca oyuncakları da olsun. oyun alanı. Bu site de kuş bakımı konusunda çok faydalı sitedir.

Teşekkürler evet tarifi alayım yumurta maması neden gerekli acaba? Kuşumuz artık tünekte uyuyor bu akşam şaşırdık ama kanat cırpma hala var heryeri pisliyor malesef

Teşekkürler evet tarifi alayım yumurta maması neden gerekli acaba? Kuşumuz artık tünekte uyuyor bu akşam şaşırdık ama kanat cırpma hala var heryeri pisliyor malesef

Kuş alırken etrafın pislenmesini de göz önüne almalısınız. Mama özellikle hayvansa protein alması için önemli. Haşlanmış yunurtayı mısır unu, pirinç unu, irmik, buğday ruşeymi, tarçın, kekik, nane, keçiboynuzu tızu, spirulina, bira mayası, probiyotik karıştırarak yapabilirsiniz.

Geri