Karadeniz Pet

Havalar soğuyor dikkat

Erdi_ÖZTÜRK

Meraklı Üye
Üstadlarım, abilerim malum havalar soğumaya basladı. @Kahraman KÖROĞLU üstadımın önerdiği kuşlar için gerekli takviyelerin yanı sıra doğal gaz kullanılmayan evler vardı kendi evim gibi, geceleri cidden soğuk oluyor. Bu gece üstünü etrafıni battaniye ile örttüm peki ya dahada Soğuyunca hava ne yapıcaz ?
Kuşlarımızın kafesi nasıl ısıtabiliriz?
Bir kaç araştırmada kendim yaptım; seramik ampuller öneriyorlar uygunmudur ?
Pano ısıtıcıları duydum baya ısıtıyormuş bilginiz varmı ?
Sizin de önerebileceğiniz fikirler vardır elbette bu durum tek ben yaşamıyorumdur?

Üstadlarım, abilerim malum havalar soğumaya basladı. @Kahraman KÖROĞLU üstadımın önerdiği kuşlar için gerekli takviyelerin yanı sıra doğal gaz kullanılmayan evler vardı kendi evim gibi, geceleri cidden soğuk oluyor. Bu gece üstünü etrafıni battaniye ile örttüm peki ya dahada Soğuyunca hava ne yapıcaz ?
Kuşlarımızın kafesi nasıl ısıtabiliriz?
Bir kaç araştırmada kendim yaptım; seramik ampuller öneriyorlar uygunmudur ?
Pano ısıtıcıları duydum baya ısıtıyormuş bilginiz varmı ?
Sizin de önerebileceğiniz fikirler vardır elbette bu durum tek ben yaşamıyorumdur?

http://www.zippo.com.tr/product.aspx?id=10777

Şu ürün belki işe yarayabilir diye düşünüyorum fakat dışarı benzin kokusu verip rahatsız eder mi bilmiyorum sadece fikir olarak benimkisi ayrıca kuşumu ilk aldığımda kaloriferler daha yanmaya başlamamıştı bende onun için kafesinin yanına sıcak su torbasını yatarken sıcak suyla doldurup kılıfının üstündende bi ince bezle sarıp kafesin etrafınıda örtüp koyuyodum kafes ısısı sabaha kadar ılık kalıyodu işe giderken tekrar suyu yeniliyodum öğlene zaten güneş ısıtmış oluyodu evi

Erdi bey bu konuyu size söyle kısaca anlatıyım.
Bu mevsimlerde dedim karışımı ayda 1 sefer uygular iseniz kuşunuzuz vicut iç ısısı yüksek ve dirençli olur. Ani sıcaklık değişimi yani; Gündüz 18 gece 12 gibi 4-6 derecelik ısı düşüşleri olmadı sürece sorun olmaz. Benim kuşlarımın odası 18-19.5 bucuk arasında gidip gelir kışın, peteği ona göre ayarlarım. Bahsettiniz seramik ısıtıcılar da başka bir alternatiftir ama bunları kullanırken kafesin büyük olması lazım yoksa kuşlara direk temasda olacaktır ısı, 24 saat çalışmadı sürece ısı kesildi gibi kuşlar üsümeye başlayacak oda kuşları hasta edecek. En iyi sıcaklık sabit sıcaklıktır, düşük sıcaklık yoktur ani düşen sıcaklık vardır kuşlarımız için. 16 derece altına düşmedi sürece ev sorun olmaz.

Merhaba,

Evin bir odasında bile soba petek vs bir ısıtıcı yansa ev 15 derecenin altına düşmez. Neresi düşer depo tavan arası kullanılmayan korunaksız çatı katları v.s yerlerde üretim yapıyorsanız buralarda ani sıcaklık düşüşleri görülebilir.. Ama apartmanlarda oda ısısı çok fazla düşmez diye düşünüyorum. Geçen yılı ben herhangi bir ısıtıcı kullanmadan atlattım. Fakat dediğim gibi sadece bir iki gün aşırı soğuk olmuştu 10 derecelere kadar düştü bir sorun yaşamadım.

Erdi bey bu konuyu size söyle kısaca anlatıyım.
Bu mevsimlerde dedim karışımı ayda 1 sefer uygular iseniz kuşunuzuz vicut iç ısısı yüksek ve dirençli olur. Ani sıcaklık değişimi yani; Gündüz 18 gece 12 gibi 4-6 derecelik ısı düşüşleri olmadı sürece sorun olmaz. Benim kuşlarımın odası 18-19.5 bucuk arasında gidip gelir kışın, peteği ona göre ayarlarım. Bahsettiniz seramik ısıtıcılar da başka bir alternatiftir ama bunları kullanırken kafesin büyük olması lazım yoksa kuşlara direk temasda olacaktır ısı, 24 saat çalışmadı sürece ısı kesildi gibi kuşlar üsümeye başlayacak oda kuşları hasta edecek. En iyi sıcaklık sabit sıcaklıktır, düşük sıcaklık yoktur ani düşen sıcaklık vardır kuşlarımız için. 16 derece altına düşmedi sürece ev sorun olmaz.
Kahraman bey bu karışımı bizede söyleyebilrmisiniz.

upload_2016-11-25_13-55-42.jpeg
Bu ısıtıcıların fiyatı uygundur. Odaya kurup gece kullanılabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 4438 Bu ısıtıcıların fiyatı uygundur. Odaya kurup gece kullanılabilir.

Bu ısıtıcılar odayı kuruttuğu için doktorlar insanlar için bile tavsiye etmiyo diye biliyorum ayhan bey biz yeğenimi yıkarken kullanıyoduk evin içinde hastalandığında doktora götürmüştük direk ısıtıcıyı sordu evdeki nemi kurutuyomuş insanlara zararı var zaten minik kuşada zararı olmaz mı acaba bide elektirikli olması yangın felan tehlikesi olmaz mı acaba gece açık kaldığında

Isıtıcıyı 40 dereceye ayarlarsak evet zararı olur. Ayarını 15-18 derece civarına getirecek şekilde ayarlarsanız sıkıntı olmaz. Ayarı öyle yapın ki gece çalışırken gündüz sıcaklığına bile ulaşmasın. Sizin yeğeninizde kullandığınız durum biraz farklı. Sıcaklık Ayar meselesi önemli.
Gelelim yangın tehlikesine. Elektrik tesisatınız güvenli değilse hiçbir elektrikli aleti kullanmamanız gerekir.
Üfleme yaptığı bölgeye ıslak havluda asabilirsiniz. Nemi dengelemiş olursunuz.

Isıtıcıyı 40 dereceye ayarlarsak evet zararı olur. Ayarını 15-18 derece civarına getirecek şekilde ayarlarsanız sıkıntı olmaz. Ayarı öyle yapın ki gece çalışırken gündüz sıcaklığına bile ulaşmasın. Sizin yeğeninizde kullandığınız durum biraz farklı. Sıcaklık Ayar meselesi önemli.
Gelelim yangın tehlikesine. Elektrik tesisatınız güvenli değilse hiçbir elektrikli aleti kullanmamanız gerekir.

anladım teşekkür ederim bilginiz için

Geri