petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Herkese merhaba

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve FFTekdemir tarafından 26 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. FFTekdemir

FFTekdemir Member

Beğenileri:
    21
    Arkadaşlar merhaba henüz yavruyken bir dişi bir erkek muhabbet kuşu alıp birlikte eğitebilir miyim ?

2. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    direk yavrudan alip ilgilenirseniz tabii ki egitilir..

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    Yavru olan kuşlar verilen eğitimi daha çabuk kabulleniyorlar. Gereken ilgi ve eğitim verildiğinde çok kısa zamanda sonuç alabilirsiniz.

4. FFTekdemir

FFTekdemir Member

Beğenileri:
    21
    Saldırgan diye biliyorum iyi bir eğitimle erkek muhabbet kuşları gibi sevecen olabilirler yani öyle mi

5. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    İkisinin aynı anda eğitimi zor olabilir.(İlk mesajınızda bu ayrıntıyı atlamışım şimdi fark ettim) Ayrı ayrı yerlerde/odalarda veya ayrı zamanlarda eğitimi daha olumlu sonuç verecektir. Dişilerin konuşmadığı veya alışmadığı yanlış bir bilgi bence. Erkeklerden tek farkı olsa olsa onlardan daha az konuşabilirler. Benim sahip olduğum dişi hem konuşuyordu hem de bana çok alışıktı. Bilgisayarla uğraştığımda gelip elime konar yazı yazmama izin vermezdi,kovsam gitmezdi.

6. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    yavruyken egtebilirsiniz tabikide

7. FFTekdemir

FFTekdemir Member

Beğenileri:
    21
    Bende bunu öğrenmek istiyorum işte eğitime ayrı odalarda başlayıp ikisiyle de ilgilenerek alıştırabilirim yani. Peki doğal olarak ilk zamanlardaki ısırmalarda bitecek öyle anlamalıyım degil mi

8. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    Isırma olayı dönem dönem olabiliyor. Bazen oyun için yapıyorlar bazen de can acıtıcı şekilde oluyor. Kuşun stresli olduğu vs gibi zamanlarda olabiliyor.

9. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    [MENTION=17449]FFTekdemir[/MENTION] İkisini de eğitebilirsin. Fakat belirli dönemlerde kuşlar hırçınlaşacaklardır. Bu da ısırmalarına sebep olabilir.

Sayfayı Paylaş