Karadeniz Pet

hobi kafesi kuş sayısı

Ugurkaskir

Yeni Üye
Arkadaş hobi olarak ve kızıma hayvan sevgisini aşılamak bir cift muhabbet kusu aldım daha sonra kafes onlara kucuk geldigi düşünerek bir arkadasima mobilya malzemeleri kullanarak bir kafes yaptırdım. Bu gun yarın onu teslim alırım ebatlari ise 120 cm boy 100 cm en 50 cm derinlik var sürgülü cam kapı olacak yanlarda ise 30 cm genisliginde aciklik olacak havalandirma olmasi için tel ile kapaticam orayı benim sormak istedigim şey bu büyüklükteki bir kafese kac kus daha koyabilirim yavruluk kac tane koyabilirim bir cok makale okudum ama bu ebatlarda ki bir kafes icin ne kadar kuş koyabilirim ve kafesin tabanina ne koysam daha iyi olur bu sorulari cevaplarsaniz cok memnun olurum

maşallah 4 kafes büyüklüğünde. fotoğraf paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.

sanırım 120 cm yükseklik 100 cm en 50 cm derinlik olacaktı. taban malzemesi olarak öncelikle zeolit tavsiye ediyorum kendi takımlarımda kullandığım malzemedir, ikinci olarak mısır granülü kullanılabilir

Çifthane yaparak 2 cift koyabilirsiniz diye dusunuyorum verdiginiz olculere gore. En mantiklisi resime gore konusmak olucak

Çifthane yaparak 2 cift koyabilirsiniz diye dusunuyorum verdiginiz olculere gore. En mantiklisi resime gore konusmak olucak
Bildiğin salma kafes olmuş o bence 4 takım yada 50 cm lik yere karşılıklı 2 şer den 4 tane yuvalık takılır 120 lik kısıma düşünürseniz 5 tane takılır ve çok da rahat kaldırı o kafes 10 kusu

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bildiğin salma kafes olmuş o bence 4 takım yada 50 cm lik yere karşılıklı 2 şer den 4 tane yuvalık takılır 120 lik kısıma düşünürseniz 5 tane takılır ve çok da rahat kaldırı o kafes 10 kusu

yorumun için tesekkur ederim

Arkadaşlar
Daha önceleri akvaryum ile ilgileniyordum
Bu sefer yeni bir hobi olarak başladım hem kendim icin hemde kızım için tamamen yabanciyim kuş olaylarina cinsiyet nasil belirlenir cift nasil yapilir en ufak bi bilgim yok üretim için aslinda amacım üretim de değil aslında sadece doğası gereği çifleşme olacagindan ona göre kus alıp koymak istedim aslında anlatmak istediklerimi anlatamisim balıklarda 1 erkeğe 3 dişi atılır hangisi ile ciftlesirsedir kuslarda da bu sekilde mi aslinda bu ogrenmek istedim biraz dekoratif bir kafes olacak insallah en kisa surede teslim alıp size resim atarim örnek olarak bir resim koyucam resimde ön cam sürgülü kapak olacak yanlar kapali olacak

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-03-22-15-42-18.png
    Screenshot_2018-03-22-15-42-18.png
    1.4 MB · Görüntüleme: 17
Arkadaşlar
Daha önceleri akvaryum ile ilgileniyordum
Bu sefer yeni bir hobi olarak başladım hem kendim icin hemde kızım için tamamen yabanciyim kuş olaylarina cinsiyet nasil belirlenir cift nasil yapilir en ufak bi bilgim yok üretim için aslinda amacım üretim de değil aslında sadece doğası gereği çifleşme olacagindan ona göre kus alıp koymak istedim aslında anlatmak istediklerimi anlatamisim balıklarda 1 erkeğe 3 dişi atılır hangisi ile ciftlesirsedir kuslarda da bu sekilde mi aslinda bu ogrenmek istedim biraz dekoratif bir kafes olacak insallah en kisa surede teslim alıp size resim atarim örnek olarak bir resim koyucam resimde ön cam sürgülü kapak olacak yanlar kapali olacak
Ben olsam o kafese 5 erkek 7 8 dişi atarım sonra eş olup takım olan çiftleri gizler eş olmayan dişileri ayırırım

Geri