Karadeniz Pet

iki yavru muhabbet aldım acaba cinsiyetleri ve ırkları hakkında bilgisi olan varmı?

abi bendekilerde aynısı ama ben üreticiden aldım . AHMET AKDAŞ dan aldım sarı olan dişi dedi mavi olana erkek dedi petshoptan almasydın keşke onlar pahalı satıyor ama artık almışşın bunlardan inşallah yavru alırsın birde forumdakiler ikiside erkek diyorlar inanma bilip bilmeden konusuyorlar bak nasıl ayırt edeceksin biliyormusun ? sarı kusun cizgileri sonuna kadar gitmiyor o dişi erkek olan yani mavi olan kafa cizgileri sonuna kadar gidiyo yani erkek sen kafanı takma onlar bilmiyo he de gec

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:55 -->-> Daha önceki mesaj 12:51 --

sen hic dişi kuş gördün mü .*_?:mad:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:57 -->-> Daha önceki mesaj 12:55 --

neden petshopdan alıp foruma geliyorsunuz anlamıyorum
ama görkem abi ben babama soyledım üreticiden alalım diye soyledim babama babamda bana kesin hasta kuşlardır bunlar dedi bu kadar iyi kuşu niye ucuza versinler dedi . yoksa bende üreticiden alacaktım ama babam karsı cıktı

Moderatör tarafında düzenlendi:
yavru kuşlarda cinsiyet anlaşılamaya bilir yani şöyle söylüyeyim şaşırta bilir yanılta bilir dişi dediğiniz sonradan erkeğe erkek dediğiniz sonradan dişiye dönebilir yani yavruların bazı mutasyonlarında cinsiyet ayrımı zordur arkadaşın kuşlarından biride o mutasyonlardan biri diğeride henüz yavru değişkenlik gösterebilir kesin değildir ANCAK SU YORUMLARDA CİNSİYET AYRIMI YAPAN ARKADAŞLAR HANGİ RESİME GÖRE YAPTIKLARINIDA YAZABİLİRMİ SON RESİMİ GÖRMEDEN Mİ YAPILDI BU YORUMLAR YADA SON RESİME BAKARAK İKİSİDE ERKEK NASIL DEDİNİZ ANLAMIŞ DEĞİLİM İYİ FORUMLAR

abi bendekilerde aynısı ama ben üreticiden aldım . AHMET AKDAŞ dan aldım sarı olan dişi dedi mavi olana erkek dedi petshoptan almasydın keşke onlar pahalı satıyor ama artık almışşın bunlardan inşallah yavru alırsın birde forumdakiler ikiside erkek diyorlar inanma bilip bilmeden konusuyorlar bak nasıl ayırt edeceksin biliyormusun ? sarı kusun cizgileri sonuna kadar gitmiyor o dişi erkek olan yani mavi olan kafa cizgileri sonuna kadar gidiyo yani erkek sen kafanı takma onlar bilmiyo he de gec

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:55 -->-> Daha önceki mesaj 12:51 --

sen hic dişi kuş gördün mü .*_?:mad:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:57 -->-> Daha önceki mesaj 12:55 --

ama görkem abi ben babama soyledım üreticiden alalım diye soyledim babama babamda bana kesin hasta kuşlardır bunlar dedi bu kadar iyi kuşu niye ucuza versinler dedi . yoksa bende üreticiden alacaktım ama babam karsı cıktı

Evet dişi kuş gördüm gördüm kardeşim.

peki ablacım lutin olanın cinsibi bana soyler misin _?:eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Lutino olan erkek. Mavi olanın sadece ceresi çıkacak şekilde aydınlık bir fotoğrafını atar mısın ? Şöyle bir durum var çok dikkatli bakınca anlaşılıyor. Mavinin ceresi biraz açık. Sana şöyle diyeyim. Kızışınca da anlaşılabilir. Çünkü kızışınca cinsiyetleri büyük intimal kesinleşir. Benim pembe cerelilere diğer arkadaşlardan farklı olarak dişi deme nedenim şu; her kez dişi diyor ama benim eski çiftim de ki oğlumun cere rengi pembeydi ve yavruları oldu.

Evet ikisi de erkek. Bana kalırsa eğer yavru istiyorsanız zaman kaybetmeden değiştirin. Daha kuşu alacaksınız 1-2 hafta ayrı kafese koyacaksınız sonra kızışmalarını bekleyeceksiniz... Sarı olanı değiştirin bence. Kuş değiştirmek iyi bir şey değil ama böylede yavru bekleyemeyiz. Bu arada sarıyı değiştimeni isteme nedenim şu çift kuşlar yavru iken alındığında daha iyi olur. Sarı olanda biraz büyük mavinin yanına dişi bir yavru al.

Evet ikisi de erkek. Bana kalırsa eğer yavru istiyorsanız zaman kaybetmeden değiştirin. Daha kuşu alacaksınız 1-2 hafta ayrı kafese koyacaksınız sonra kızışmalarını bekleyeceksiniz... Sarı olanı değiştirin bence. Kuş değiştirmek iyi bir şey değil ama böylede yavru bekleyemeyiz. Bu arada sarıyı değiştimeni isteme nedenim şu çift kuşlar yavru iken alındığında daha iyi olur. Sarı olanda biraz büyük mavinin yanına dişi bir yavru al.
ablacım herhalde ben cahilim . yanlış soylersem kusura bakma ama sadece burun ceresiylen iş cozulmuyo ben burnu mavi olan bir kuş aldım herkez ona erkek diyordu birgün petshopa gittik adam bize bu dişi deyince bir garib oldum yanına bir erkek aldık burnu sonradan kıp kırmızı oldu şimdi herkez şaşırıyo .. yanlış bişey anlattıysam yaşıma ver 14

Burun ceresi mavi olan bir kuş %100 erkektir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:57 -->-> Daha önceki mesaj 04:56 --

Yada pembe morumsu falan.

Resimdeki yeşil dişimi yardımcı olurmusunuz değişim yapıcam

Son düzenleme:
benimkilerin ikisi de dişiydi birbirinin sırtına ayak bile atıyorlardı duruşlarından anladığım kadarıyla mavi olan erkek ama sarı olan tam emin olamamakla birlikte hafiften dişiye benziyor gibi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri