Karadeniz Pet

Ilk kuluçka boş çıkar söylentisi?

İbrahim AKSU

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlarım, muhabbet kuşları için soracağım, genelde hep duyduğum bişey bu, ilk kuluçkaları boş çıkar diye, bu gerçekten böylemidir böyle ise neden? Teşekkürler

ilk çiftleşme olduğundan yumurtalarda döllenmeme oluyor.

Merhaba arkadaşlarım, muhabbet kuşları için soracağım, genelde hep duyduğum bişey bu, ilk kuluçkaları boş çıkar diye, bu gerçekten böylemidir böyle ise neden? Teşekkürler

belli olmaz kardeş genelde show kuşlarda böyle olabiliyor ama yerli çek vs. kuşlarda çok az rastlanıyor kuşların kondisyonuna bağlı

Peki arkadaslar şöyle sorayım, benim muhabbet kuşum 4,5 aylık ve yumurtladı 5 tane daha bu günlerde ve yatıyor yumurtaların üstüne, beklemelimiyim yoksa hayvan bu şekilde yorulurmu, ne olacak bilemiyorum

baya erken yumurtlamış eminmisiniz 4.5 aylık oldugundan

Peki arkadaslar şöyle sorayım, benim muhabbet kuşum 4,5 aylık ve yumurtladı 5 tane daha bu günlerde ve yatıyor yumurtaların üstüne, beklemelimiyim yoksa hayvan bu şekilde yorulurmu, ne olacak bilemiyorum

5 aylık dişi kuşum ilk kuluçkasında 6 da 6 dolu çıktı 5 i öldü 1 i yaşadı. Kuş deneyimsiz olduğundan besleyemedi sanırım.

Evet kuşlar kendi yavrularımdan, 4,5 aylık olduklarından eminim, dolu çıkma ihtimali var o zaman, bekleyip deneyim kazanmasını sağlayalım o zaman :)

Erkek kaç aylık. Birde ceresi kaç aylıkken mordan maviye döndü acaba ?

Erkekle dişi arasında üç beş gün vardır yani yaşıtlar ikiside, şimdi tam olarak bilmiyorum çere rengi ne zaman değişti ama sanırım 3 aylık falandı

kardeş yerli kuşlar erken griyor erginliğe kaç gün oldu son yumurtayı yapalı internetten bakabilirsin fenerle kontrol edebilirsin kardeş son yumurta olalı 6 gün geçti ise

ilk kulaçkada boş çıkar diye bir kural sadece kuşlar ilkkez çiftleştikleri için deneyimsiz oldukları için düzgün çiftleşemiyor bu yüzden yumurtalar döllenmiyor ama çok sık görülen bişey değil bu boş olması.

mesela benim eski çiftimde seninki gibi 5 veya 6 aylıkken 5yumurta yumurtlamış ilk olmasına rağmen 4 yavru büyütmüştü

kardeş yerli kuşlar erken griyor erginliğe kaç gün oldu son yumurtayı yapalı internetten bakabilirsin fenerle kontrol edebilirsin kardeş son yumurta olalı 6 gün geçti ise

Son yumurta yapalı 6 gün olmadı henüz , biraz daha yatsın bakıcam inşallah , kuşlar Çek hocam , nasip olursa fotolarını koymayı düşünüyorum

kardeş fazla rahatsız etmeden 6 gün olunca fenerle bak ilk gelen yumurtayı işaretledin mi

kardeş fazla rahatsız etmeden 6 gün olunca fenerle bak ilk gelen yumurtayı işaretledin mi

Yok hocam işaretlemedim :) ama bunu ilk sizden duyuyorum bişey daha öğrenmiş oldum tşk ederim , bundan sonra ilk fırsatta öyle yapıcam :)

benim çiftlerden birisi ilk kuluckalarında 5 yumurta yaptı 5 yavru büyüttü 5 te 5 yani

çok doğru 5-6 günlük yumurtaları ışığa tut yada yandan fenerle bak kan damarları görülür varsa döllü yumurtadır

Geri