Karadeniz Pet

.. ilk kuluçka genelde boş mu çıkar

ab301

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
6 aylık dişimin ilk yumurtaları geldi. Eş de tutmuş durumdalar. Tecrübesi ve bilgisi olan arkadaş varmıdır boş çıkma ihtimali yüksek mi

İlk kuluçkada bütün kuşlarımdan yavru aldım. Kısmet işi.

Aynen ben de 5te 5 almıştım yavruları ilk kuluçkada

erkek dollerse tam cıkar ama her çiftleşmede erkek anusü tutturamıyor acemilikten onnun içinde yumurtaların boş cıkma ihtimali yüksek

İllahaki boş cikicak diye bisey yok bende kuslarim ilk kuluckalarindalar su anda 4 yumurta var baktim hepside dolu gozukuyor.

PIRANHA Pro II Tab 7.0 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İllahaki boş cikicak diye bisey yok bende kuslarim ilk kuluckalarindalar su anda 4 yumurta var baktim hepside dolu gozukuyor.

Nasıl anlarız dolu olduğunu 5 günlük yumurtanın. ? SARI ışıklar mı. Beyaz ışıklar göremedim

Kızgınlık yumurtasıdır o

kardeş kuşuna göre değişir eğer jumbo ise yeni eş oldularsa yani ilk kuluçka ise boş olma olsılığı yüksek ama ikinci kuluçka için e vitamini takviyesi yapmanı öneririm ve mam takviyesi yap eğer yine boş çıkarsa eşleri boz ve başka kuşlarla eş yap .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:30 -->-> Daha önceki mesaj 21:28 --

ilk yumurta yedinci günde damarlanır karanlıkta fenere tut bak google da çok örnek var

Nasıl anlarız dolu olduğunu 5 günlük yumurtanın. ? SARI ışıklar mı. Beyaz ışıklar göremedim

5 günde belli olmaz 7-8 gün sonra kontrol et sari ışıkla damarcıklar olur varsa doludur ya sen boşver hiç rahatsiz etme eger edersen kusun rahatsiz olup kiskanir yumurtayi krar veya disari atar sadece bekle sen.

Benim kuşların ilk kuluçkaları genelde dolu çıktı. Ama sizinki yaşça o kadar da büyük değil. 1 hafta 10 gün bekleyin bakarsınız sonrası Allah kerim . :)

Geri