Karadeniz Pet

İLK kuluçka

KORDON

Onursal Üye
Dişi 9 aylık nasipse ilk kuluçkası olacak. Bu aralar yuvalıkda çok zaman geçiriyor. İlk çiftleşme için illa ki kızışmış olması gerekir mi? Çünkü hiç kızışma belirtisi göstermiyor. Ayrıca oda sıcaklığı çiftleşme konusunda etken midir?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:50 -->-> Daha önceki mesaj 16:21 --
[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] + hocam?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:51 -->-> Daha önceki mesaj 18:50 --

guncel......

Son düzenleme:
Kizismasina gerek yok diye biliyorum ben erkek zorlatinca dışı mecburen yuvaya hazirlaniyor hayvancagiz

Dişi kuş kızışkınsa erkek ayırt etmeden çiftleşir. Ancak beraber yaşadığı ve beğendiği erkele kızışkın olmasa bile çiftleşir. Sıcaklığın pek bir önemi yoktur. 10 derece altına inmesin yeter.

Hocam kralsın. Bu işi sayende öğrenmekteyim. Seni de sıktıysam özür dilerim. 5 aydır beraber yasıyorlar muhtemelen cıftlesecekler. Ayrıca yuvada az da olsa dısıkı buldum. Dişi pislemez demiştin daha önce erkek mi yapmıştır? Kuluçka sırasında dişi dışkıyı yuvaya mı yapacak? Tahmini olarak çiftleşmenin yakın olduğu zaman dişi yuvalıkta en fazla kaç saat süre geçirir?

Son düzenleme:
Hocam kralsın. Bu işi sayende öğrenmekteyim. Seni de sıktıysam özür dilerim. 5 aydır beraber yasıyorlar muhtemelen cıftlesecekler. Ayrıca yuvada az da olsa dısıkı buldum. Dişi pislemez demiştin daha önce erkek mi yapmıştır? Kuluçka sırasında dişi dışkıyı yuvaya mı yapacak? Tahmini olarak çiftleşmenin yakın olduğu zaman dişi yuvalıkta en fazla kaç saat süre geçirir?

Bazı dişiler pisliyor az da olsa.. Aslında yuvalıkta zaman geçirmesi çiftleşme değil yumurta habercisidir. Çiftleşmedilerse kızgınlık yumurtası da yapabilir. Bunların hepsi tecrübe yaşadıklarını aklının bir kenarına yaz Kordon. :)

Dişi kuş kızışkınsa erkek ayırt etmeden çiftleşir. Ancak beraber yaşadığı ve beğendiği erkele kızışkın olmasa bile çiftleşir. Sıcaklığın pek bir önemi yoktur. 10 derece altına inmesin yeter.

levent abi bende erkeğime bi dişi aldım 10 gün oldu alalı geldiği günden beri çok iyi anlaşıyorlar sürekli birbirllerini kaşıyorlar kusuyorlar falan bugün işten geldiğimde sürekli çiftleştiklirini görüyorum 6 7 kere en az ama sıkıntı dölleyemiyor sanırım çünkü erkek cıkıyor üstüne tünekten düşüyorlar :) sorum şu döllemese bile yumurta yapar mı dişi ?

Evet döllenmese de yumurta yapar ancak yumurtalarda yavru oluşmaz.
Tüneği iyice sabitlemen lazım oynamasın eşleşme sırasında.

yok abi tünekler çok salam dişi tecrübeli kaldırıyor kuyrugunu bekliyor erkek hemen üstüne çıkıyor gidip gelmeye başlıyor o sırada ikiside tünekten düşüyor :D

Bazı dişiler pisliyor az da olsa.. Aslında yuvalıkta zaman geçirmesi çiftleşme değil yumurta habercisidir. Çiftleşmedilerse kızgınlık yumurtası da yapabilir. Bunların hepsi tecrübe yaşadıklarını aklının bir kenarına yaz Kordon. :)

Kızışma yok hocam yıne de kızgınlık yumurtası olur mu?

Kızışma yok hocam yıne de kızgınlık yumurtası olur mu?

Kızgınlık yumurtası demeyelim de biz buna, erkek görme yumurtası olabilir.
Kimi dişiler yavrulama konusunda çok istekli oluyorlar, yanlarında erkek gördülermi eşleşmeseler bile başlıyor takır takır yumurtlamaya.

tamamdır abi hemen takayım bide abi dişim aşırı derecede yem tüketiyor bunun sebebi nedir ki

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:54 -->-> Daha önceki mesaj 22:52 --

ateşli çift farklı bişeyler deniyolar sanırım :D

valla bilmiyomda kardeşim bunların ki beceriksizlik başka bişi deil :D

Geri