Karadeniz Pet

İlk yavrumuz geldiii.MasaAllah

Bu sabah 3.yavrumuzda geldi çok şükür.bir boş yumurta vardı onuda aldım yuvaliktan.insallah yanlış yapmamışımdır arkadaşlar.

Ekli dosyalar

• IMG_20171229_075637.jpg
    IMG_20171229_075637.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 12
Boş yumurta kalsın. Ezilmeyi önler. Küçük Yavruların hayatını kurtarır. Boş yumurtalarıda atmayın. Yavruların arasında mutlaka 2-3 boş yumurta bulunsun ki küçük yavrular büyüyen yavrular tarafından ezilmesin.

Merhaba arkadaşlar.bugun itibariyle 5 Aralık'ta başlayan yumurtlama sürecinde ilk yavrumuz bugün geldi.Annesi babası pek kıskanç baktırmak bile istemiyorlar.bu kadar kıskançlığa göre kendileri beslerse ne âlâ.beslemezlerse ozaman işimiz çok zor gibi geliyor bana.hem yavru çok küçük ,elime alıp ta tutmaya korkarım ben miniği,napacağız bilmiyorum.
Boş yumurta kalsın. Ezilmeyi önler. Küçük Yavruların hayatını kurtarır. Boş yumurtalarıda atmayın. Yavruların arasında mutlaka 2-3 boş yumurta bulunsun ki küçük yavrular büyüyen yavrular tarafından ezilmesin.
Malesef almış oldum yumurtayı.bir taneydi zaten ve boşuna durmasın diye düşünerek aldım ve anne zaten yavrularının üzerine yattı hemen...şimdi tekrar rahatsız etmekte istemem tekrar geri koymay için

Bu sabah 3.yavrumuzda geldi çok şükür.bir boş yumurta vardı onuda aldım yuvaliktan.insallah yanlış yapmamışımdır arkadaşlar.
MASALLAH subhanallah hayırlı olsun benımde 6 yumurta geldı 27sınde 4 yumurta dolu 6 daha bellı dıl bakalım o da dolucakmı merakla beklıorum :) 1 yumurtamız bos oda nazar olsun :) bıde dıer 6 aylık dısımde 2.kuluckaya basladı dun ılk yumurtamız geldı masallah erkenden anne olmak ıstıyor kızım duramıyor :)

Geri