petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

İlk Yumurta geldi Dün Sormuştum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve ByNoName tarafından 14 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. ByNoName

ByNoName Member

Beğenileri:
    0
    geçen gün sorduğum ne zaman yumurtlar ilk çiftlemeden sonra die bugün öylesine bi bakayım dedim yumurta var ilk yumurtam uzun bi sabırdan sonra şimdi ne yapmam gerekli % 80 biliyorum ama herkez bişey yazsın mama fln yavrular çıktıktan sonra

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Rahatsız etme hiç. yatmaya başladıktan 4-5 gün sonra ışık ile yumurtaları kontrol edersin. Damarlanma varsa kutlama yaparsın.. :)

3. ByNoName

ByNoName Member

Beğenileri:
    0
    Saolun tskler bos yumurtanin cok olcagini tahmin ediyorum.5 gun sonra ilk yumurtayi kontrol ediyim 2 ciftim var yumurtlamayn disi onu surekli rahatsiz ediyor korkutuyor ondan 2 kere gordum cifletiklerini baska gormedim inslah cidflesmislerdir yumurtalari karistirmamam icin yumurtaya isaret koymiyacaz heralde mrk etmeyin bos old undan kesin emin olursam almam lazim heralde yoksa hic karismiymi

4. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Keçeli kalemle işaret koy istersen. Yatmaya başladıktan 5 gün sora bakacaksın..

5. ByNoName

ByNoName Member

Beğenileri:
    0
    Dun yumurtladi yatmaya basladi hemen isaret koymadan anlayabirim aslinda simdi disi evcil deil cok korkuyor kirarmirar ben kendi haline birakayim en iyisi :)

6. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Yuvalığın kapağını yavaş yavaş arala, aralarken parmağınla tık tık vur yuvalığa kafes içine kaçar. Keçeli kalemle bi çentik koy hemen..

7. ByNoName

ByNoName Member

Beğenileri:
    0
    bundan sonra yumurta tıkanması gibi bi olay gerçekleşme ihtimali varmı ? ilk yumurta geldi yattı hemen 2 .ci yumurtayı bugün gelmesi lazım

8. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Çok büyük ihtimal olmayacaktır tıkanma sorunu..

Sayfayı Paylaş