Karadeniz Pet

İlk Yumurta geldi Dün Sormuştum

ByNoName

Meraklı Üye
geçen gün sorduğum ne zaman yumurtlar ilk çiftlemeden sonra die bugün öylesine bi bakayım dedim yumurta var ilk yumurtam uzun bi sabırdan sonra şimdi ne yapmam gerekli % 80 biliyorum ama herkez bişey yazsın mama fln yavrular çıktıktan sonra

Rahatsız etme hiç. yatmaya başladıktan 4-5 gün sonra ışık ile yumurtaları kontrol edersin. Damarlanma varsa kutlama yaparsın.. :)

Saolun tskler bos yumurtanin cok olcagini tahmin ediyorum.5 gun sonra ilk yumurtayi kontrol ediyim 2 ciftim var yumurtlamayn disi onu surekli rahatsiz ediyor korkutuyor ondan 2 kere gordum cifletiklerini baska gormedim inslah cidflesmislerdir yumurtalari karistirmamam icin yumurtaya isaret koymiyacaz heralde mrk etmeyin bos old undan kesin emin olursam almam lazim heralde yoksa hic karismiymi

Yuvalığın kapağını yavaş yavaş arala, aralarken parmağınla tık tık vur yuvalığa kafes içine kaçar. Keçeli kalemle bi çentik koy hemen..

bundan sonra yumurta tıkanması gibi bi olay gerçekleşme ihtimali varmı ? ilk yumurta geldi yattı hemen 2 .ci yumurtayı bugün gelmesi lazım