Karadeniz Pet

İshal olan kuş hakkında yardım...

• Konbuyu başlatan Mehmet Kurt
  • Başlangıç tarihi
M

Mehmet Kurt

Guest
Bir arkadaşım tatile çıkacağı için 17 gün önce bir çift kuş getirdi.2 gün önce kendi kuşlarımın olduğu odadan alarak,kimsenin girmediği sessiz sakin bir odaya koydum.2 gündür odayı 45'er dk havalandırıyorum direk hava gelmiyor kuşlara bundan yana bir sıkıntı olmayacağını tahmin ediyorum.

Bu sabah kuşları kontrol etmeye gittiğimde dişinin dışkısının poposuna yapışmış olduğunu gördüm ve temizledim sanıyorum ki dişinin dışkılar kafes tabanının bazı yerlerinde üst üste öbeklenmiş.

Eşi ile beraber duruyor şuan için.Eşinde görünür bir şey yok şuan için.Yem yemesinde bir sıkıntı yok.Hareketsizlik ve kabarmada yok.Patates haşladım koydum yemlerine aspur ilave ettim.Avidiare koydum suluklarına ama pek işe yarar gibi birşey gelmiyor bana ama.Sizin fikirlerinizi de almak istiyorum.Devam ederse yine bu şekil sulphamezathine veya diastop vereceğim.

2 gün önce tüm kuşlarıma yumurta maması yaptım verdim.Bu kuşlar pek mama olsun meyve-sebze olsun alışık kuşlar değil.O yüzden yiyip-yemediklerini bilmiyorum, gün sonunda koyduğum gibi aldım mamayı.

Şuan için kafeslerini temizledim ve dışkılamasını bekliyorum,buraya da ekleyeceğim fotoğrafları teşekkürler şimdiden...

18:30 itibari ile

q7hp0.jpg

q7hpq.jpg

q7hpp.jpg

q7hpr.jpg

valla ben pek iyi anlamam ama sanki düzelmis gibi, ben anormal olan bi durum gormedim suan ama yine de iyi bilen birinin yorum yapması daha dogru, bende yeni bi erkek aldım dişi kuşuma o da ilk geldigi gün ishaldi yada ben oyle sanıyordum ama suan duzeldi senin ki gibi kakası poposuna yapısıktı.

valla ben pek iyi anlamam ama sanki düzelmis gibi, ben anormal olan bi durum gormedim suan ama yine de iyi bilen birinin yorum yapması daha dogru, bende yeni bi erkek aldım dişi kuşuma o da ilk geldigi gün ishaldi yada ben oyle sanıyordum ama suan duzeldi senin ki gibi kakası poposuna yapısıktı.

Sabahkinden iyi gibi şuanda dışkısı.Aynen yeni geldikleri zaman görülüyor ishal ama bu nereden baksak 20 güne yakındır bende bir anormallik gözüme çarpmamıştı.Benim diğer kuşların yanında çılgına döndükleri için alt kata indirdim sessiz sakin bir yer diye.Birde emanet olunca ayrı oluyor. Teşekkürler yorumun için...

Geri