petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

İşte Kuşlarım Bunlar ARKADAŞLAR ACİL BAKIN .!

Konusu 'Kendimizi Tanıtalım' forumundadır ve Orhan ŞAHİN tarafından 21 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Orhan ŞAHİN
    Gizli

ARKADAŞLAR 2 TANE MUHABBET KUŞLARIM AŞAĞIDALAR RESİMLERİ. İSTANBULDAN GELDİLER BENDEN ÖNCE 2 YER GÖRDÜLER FAKAT KUŞLARI ELİME ALAMIYORUM ÖZELLİKLEDE SARIYI BAS BAS BAGIRIYOR VE ISIRIYOR HİÇ Bİ ŞEKİLDE KAFESE DOKUNAMIYORUM BİLE HEMEN KAÇIYOLAR NAPMAM GEREKİYOR. YAŞINI FALAN HİÇBİRŞEYİNİ KESİNLİKLE BİLMİYORUM DEDİĞİM GİBİ HEDİYE GELDİ ENİŞTEM HEDİYE OLARAK GÖNDERDİ AMA NASILLAR BİLMİYORUM SARIDA SANKİ Bİ SORUN VAR GİBİ GELİYOR AMA BİLMİYORUM GAGASI BİLE Bİ TUHAFIMA GİTTİ VE CİNSİYETLERİNİDE ÖGRENMEK İSTİYORUM KESİNLİKLE ANLAŞAMIYORLAR MAVİ SÜREKLİ SARIYA VURUYOR SARIDA ONA. YAŞLILARMI BÜYÜKLERMİ BİLEMİYORUM Bİ TÜRLÜ SEVEMEDİM ELİMDE KESİNLİKLE GELMİYORLAR MAVİYE Bİ KERE DOKUNDUM AMA SARI HİÇ DOKUNDURMUYOR BAGIRIYOR MAVİDE KAÇIYOR AMA O KADAR ISIRMIYOR SARI DAHA FENA WALLAHİİ :D

2. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    ıkıside dişi sarı kus hasta gagasında mantar var

3. Orhan ŞAHİN
    Gizli

o zaman sarı kuşu salayım ben ötekinede geçmesin bari tühh yaaw bu kötü oldu yaw diger kuşa geçmesee iyi hastalık iyişallah geçmez ötekine ya ?

4. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    ne salması yaw eczneden mantar kremı al sur nazıkce o kadar sonra yanarına alabılıryosan 2 tane damızlık erkek al uret

5. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    Orhan forumda birçok bilgi var onları tek tek okumanı öneririm.Bir hevesle kuşlara bakmak istiyorsun ama bilgin çok yetersiz geldi bana.En önemlisi kuşları eline alma şuan yorgun ve psikolojileri bozulmuş olabilir.Uzaktan kargo ile gelmişlerse çok yorulmuş ve hasta olmuş olabilirler ki öyle duruyorlar.

6. armand0
    Gizli

armand0 Guest

Kardeşim sen bu kuşları anlayan birisine ver kuş salınırmı ya hasta diye vazelin sür bir hafta düzelir ikiside dişi bir kafes ve 2 erkek daha al yanlarına üresin hayvanlar yok uğraşamam dersen anlayan birine kuşları hediye et

7. Orhan ŞAHİN
    Gizli

kuşları elime alsam zaten halledecem herşeyinide gelmiyo özelliklde sarı maviye gene biraz elliyorum az bişey elime gelıyor ama sarı bas bas bagırıyor sarı kuş çok fena wallaha zten ilk geldiğinden belli dedim ben arıda mutlka bişey çıkacaktır diye elime gelse mantar kremi alır sürerim ama gelmiyor işte kesınlıkle hatta elimi bile ısırdı geçen gün elleyeyim dedim cırlamasından tüm bina ayağa kalktı ve daha sonra upuzun pnçeleriyle çizik attı kanattı hala izi duruyor çok vahşilerr yaw bunu nasıl hallederiz arkadaşlar kşlar alışırmı birde yaşları çokmu büyükler yoksa yavrularmı bunlar

8. Furkan TOPALOĞLU
    Gizli

hocam odayı mantar kremini süreceğin zaman odayı karart öyle eline al sür bırak geri kafese

9. abdulkerim demir

Beğenileri:
    0
    bence sen onları hiç besleme bi kuşçuya götür iki tane yavruya değiştir

10. Orhan ŞAHİN
    Gizli

bak onuda düşünüyorum ama adamlar almıyolar bi kere akvaryum balıklarım vardı balıkları bedavaya bile verdim ölmesinler diye bakamıyodum o zamanlar onu bile almıyolar adamlar petshop cular kesınlıkle almıyorlar yavrulra zaten kaçmıyorlar ısırmıyolar çabuk alışıyolar öyle yapmayı düşünüyorum ama bakalım işte böyle giderse mavide gelmez gibi gelmiyoda zaten

11. abdulkerim demir

Beğenileri:
    0
    ben senin için söylüyorum sanada yazık heveslenmişken git farkını ver iki yavru al bence

12. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Vah vah o kuşların elinden çekeceği var yazık.

13. abdulkerim demir

Beğenileri:
    0
    valla ben öyle yaptım benim erkek kıuşta mantar çıktı elime eldiven takıp öle sürüyordum ilacı ileşti ama velakin bu sefer gagası yamuldu ne kesme ile ne gaga taşı ile düzeliyordu gittim bi kuşçu arkadaşa farkını verip iki yavru aldım

14. armand0
    Gizli

armand0 Guest

Şu yoruma çok güldüm ya sanki bahsettiğimiz muhabbet kuşu değil atmaca :) Yerin nerede belki forumdan yardımcı olan arkadaşlar çıkar

15. abdulkerim demir

Beğenileri:
    0
    ama arkadaş haklı bazı kuşlar çok fena ısırıyorlar

16. Orhan ŞAHİN
    Gizli

yerim ankara/keçiören ayvalıda otuuyorm kardeşim

17. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kusların ikiside dişi ve sarı olanda mantar var hemde ileri düzeyde. ayaklara kadar inmiş. kusunuzda mantarlı bölgelere vazelin sürün.

18. tolga arslan

tolga arslan New Member

Beğenileri:
    0
    bende keçiören aktepede sen ısırıyo felan diyosun ama benim önceki kuşum belkide senin kuşundan daha beterdi elimi kanattı bi kere bi kerede kanadı kanamıştı ısırsada aldım elime güzelce temizledim atmaca değil bu ya muhabbet kuşu bakamıycaksan 3 5 kuruşa sat bari

19. AZİZ ODUK
    Gizli

muhabbet kuşu hakkında böyle şeyler duymak ilginç geldi . elini ısırsa ne olacak en fazla ufacık kanatır . zarar vermeden tutarsan ve başını iki parmağının arasına alıp tutarsan bişey yapamaz artık. bu kuşlara da petshopa ver yerine al gibi şeylere çok kızıyorum . eşya değilki bunlar . zaten psikolojileri bozulmuşsa daha kötüsünü yaomaya ne gerek var. kuşu tut elini biraz ısırsın sonra iki parmağının arasına al kafasını ne ilaç süreceksen öyle sür inşallah iyileşir

Sayfayı Paylaş