Karadeniz Pet

İşte Kuşlarım Bunlar ARKADAŞLAR ACİL BAKIN .!

• Konbuyu başlatan Orhan ŞAHİN
  • Başlangıç tarihi
O

Orhan ŞAHİN

Guest
ARKADAŞLAR 2 TANE MUHABBET KUŞLARIM AŞAĞIDALAR RESİMLERİ. İSTANBULDAN GELDİLER BENDEN ÖNCE 2 YER GÖRDÜLER FAKAT KUŞLARI ELİME ALAMIYORUM ÖZELLİKLEDE SARIYI BAS BAS BAGIRIYOR VE ISIRIYOR HİÇ Bİ ŞEKİLDE KAFESE DOKUNAMIYORUM BİLE HEMEN KAÇIYOLAR NAPMAM GEREKİYOR. YAŞINI FALAN HİÇBİRŞEYİNİ KESİNLİKLE BİLMİYORUM DEDİĞİM GİBİ HEDİYE GELDİ ENİŞTEM HEDİYE OLARAK GÖNDERDİ AMA NASILLAR BİLMİYORUM SARIDA SANKİ Bİ SORUN VAR GİBİ GELİYOR AMA BİLMİYORUM GAGASI BİLE Bİ TUHAFIMA GİTTİ VE CİNSİYETLERİNİDE ÖGRENMEK İSTİYORUM KESİNLİKLE ANLAŞAMIYORLAR MAVİ SÜREKLİ SARIYA VURUYOR SARIDA ONA. YAŞLILARMI BÜYÜKLERMİ BİLEMİYORUM Bİ TÜRLÜ SEVEMEDİM ELİMDE KESİNLİKLE GELMİYORLAR MAVİYE Bİ KERE DOKUNDUM AMA SARI HİÇ DOKUNDURMUYOR BAGIRIYOR MAVİDE KAÇIYOR AMA O KADAR ISIRMIYOR SARI DAHA FENA WALLAHİİ :D

swzx7.jpg

sx02q.jpg

sx045.jpg

sx059.jpg

sx073.jpg

sx09r.jpg

sx0c2.jpg

sx0cy.jpg

sx0f6.jpg

sx0gk.jpg

sx0h3.jpg

sx0lh.jpg

sx0mh.jpg

sx0nl.jpg

sx0pl.jpg

sx0qj.jpg

sx0rp.jpg

sx0sc.jpg

sx0tg.jpg

sx0vq.jpg

sx0xm.jpg

ıkıside dişi sarı kus hasta gagasında mantar var

o zaman sarı kuşu salayım ben ötekinede geçmesin bari tühh yaaw bu kötü oldu yaw diger kuşa geçmesee iyi hastalık iyişallah geçmez ötekine ya ?

o zaman sarı kuşu salayım ben ötekinede geçmesin bari tühh yaaw bu kötü oldu yaw diger kuşa geçmesee iyi hastalık iyişallah geçmez ötekine ya ?

ne salması yaw eczneden mantar kremı al sur nazıkce o kadar sonra yanarına alabılıryosan 2 tane damızlık erkek al uret

Orhan forumda birçok bilgi var onları tek tek okumanı öneririm.Bir hevesle kuşlara bakmak istiyorsun ama bilgin çok yetersiz geldi bana.En önemlisi kuşları eline alma şuan yorgun ve psikolojileri bozulmuş olabilir.Uzaktan kargo ile gelmişlerse çok yorulmuş ve hasta olmuş olabilirler ki öyle duruyorlar.

Kardeşim sen bu kuşları anlayan birisine ver kuş salınırmı ya hasta diye vazelin sür bir hafta düzelir ikiside dişi bir kafes ve 2 erkek daha al yanlarına üresin hayvanlar yok uğraşamam dersen anlayan birine kuşları hediye et

kuşları elime alsam zaten halledecem herşeyinide gelmiyo özelliklde sarı maviye gene biraz elliyorum az bişey elime gelıyor ama sarı bas bas bagırıyor sarı kuş çok fena wallaha zten ilk geldiğinden belli dedim ben arıda mutlka bişey çıkacaktır diye elime gelse mantar kremi alır sürerim ama gelmiyor işte kesınlıkle hatta elimi bile ısırdı geçen gün elleyeyim dedim cırlamasından tüm bina ayağa kalktı ve daha sonra upuzun pnçeleriyle çizik attı kanattı hala izi duruyor çok vahşilerr yaw bunu nasıl hallederiz arkadaşlar kşlar alışırmı birde yaşları çokmu büyükler yoksa yavrularmı bunlar

hocam odayı mantar kremini süreceğin zaman odayı karart öyle eline al sür bırak geri kafese

bence sen onları hiç besleme bi kuşçuya götür iki tane yavruya değiştir

bak onuda düşünüyorum ama adamlar almıyolar bi kere akvaryum balıklarım vardı balıkları bedavaya bile verdim ölmesinler diye bakamıyodum o zamanlar onu bile almıyolar adamlar petshop cular kesınlıkle almıyorlar yavrulra zaten kaçmıyorlar ısırmıyolar çabuk alışıyolar öyle yapmayı düşünüyorum ama bakalım işte böyle giderse mavide gelmez gibi gelmiyoda zaten

ben senin için söylüyorum sanada yazık heveslenmişken git farkını ver iki yavru al bence

valla ben öyle yaptım benim erkek kıuşta mantar çıktı elime eldiven takıp öle sürüyordum ilacı ileşti ama velakin bu sefer gagası yamuldu ne kesme ile ne gaga taşı ile düzeliyordu gittim bi kuşçu arkadaşa farkını verip iki yavru aldım

kuşları elime alsam zaten halledecem herşeyinide gelmiyo özelliklde sarı maviye gene biraz elliyorum az bişey elime gelıyor ama sarı bas bas bagırıyor sarı kuş çok fena wallaha zten ilk geldiğinden belli dedim ben arıda mutlka bişey çıkacaktır diye elime gelse mantar kremi alır sürerim ama gelmiyor işte kesınlıkle hatta elimi bile ısırdı geçen gün elleyeyim dedim cırlamasından tüm bina ayağa kalktı ve daha sonra upuzun pnçeleriyle çizik attı kanattı hala izi duruyor çok vahşilerr yaw bunu nasıl hallederiz arkadaşlar kşlar alışırmı birde yaşları çokmu büyükler yoksa yavrularmı bunlar

Şu yoruma çok güldüm ya sanki bahsettiğimiz muhabbet kuşu değil atmaca :) Yerin nerede belki forumdan yardımcı olan arkadaşlar çıkar

yerim ankara/keçiören ayvalıda otuuyorm kardeşim

Kusların ikiside dişi ve sarı olanda mantar var hemde ileri düzeyde. ayaklara kadar inmiş. kusunuzda mantarlı bölgelere vazelin sürün.

bende keçiören aktepede sen ısırıyo felan diyosun ama benim önceki kuşum belkide senin kuşundan daha beterdi elimi kanattı bi kere bi kerede kanadı kanamıştı ısırsada aldım elime güzelce temizledim atmaca değil bu ya muhabbet kuşu bakamıycaksan 3 5 kuruşa sat bari

muhabbet kuşu hakkında böyle şeyler duymak ilginç geldi . elini ısırsa ne olacak en fazla ufacık kanatır . zarar vermeden tutarsan ve başını iki parmağının arasına alıp tutarsan bişey yapamaz artık. bu kuşlara da petshopa ver yerine al gibi şeylere çok kızıyorum . eşya değilki bunlar . zaten psikolojileri bozulmuşsa daha kötüsünü yaomaya ne gerek var. kuşu tut elini biraz ısırsın sonra iki parmağının arasına al kafasını ne ilaç süreceksen öyle sür inşallah iyileşir