Karadeniz Pet

İşte size fırsat , resimli mama anlatımı !!!

inş. şuan biraz tatsız duruyor bakalım neler olacak :)

Tatsız duruyor derken kabarık falan miskin bir şekilde duruyorsa ishal olabilir..eğerki öyleyse kesinlikle mama vermeyin..

kabarıyor ama ben onu tüy dökümüne bağlıyorum dışkısı normal yani düştüğü yere bulaşmıyor bile

O zaman tüy dökümündedir..mama ve vitamin takviyesi yapın çabuk atlatır..

hergün verme usta faydası olmaz haftada 2 kez ver yeterli olur..kuşların saf suyada (taze su) ihtiyacı var..üst üste vitamin vermeyin..

Mama ile alakalı sormak istediklerinizi bana buradan sorabilirsiniz..

paylaşm için çok saolun serkan bey teşekürler...

iyi forumlar

ben mamaya elma sırkesıde sıkıyorum sıkıntı olurmu veya ne faydası olur?

Bence elma sirkesine gerek yok..Daha ön hiç duymadım ve kendimde denemedim..Sirke mama kıvamını bozar ve kokusu nedeniyle kuşların hoşuna gitmez diye düşünüyorum...

İlla elma sirkesi kullanacaksanız haftada 1 kezsularına 3 damla damlatabilirsiniz ve yaz aylarında fısfıs yardımı ilr su ilave ederek kuşlarınıza sıkarak banyo yaptırabilirsiniz..Renklerinin parlak çıkmasını sağlar ve parazitlerden korur..

abi ben 7 aylık kuşuma ilk defa geçen hafta yalnızca 1 gün mama verdim severek yedi kuş ama sonra 2-3 gün ishal ve halsizlik oldu şimdi korkuyorum mama yapmaya ne yapsam ki. bide abi şu kuşun erkek mi dişi mi oldugunu sölesin biri artık. kuştan soğudum valla.

Serkan bey benim kuşlara bu tarifin aynısı yaptım ama yemediler 3-4 gün (hergün tazeleyerek) verdim yemediler hatta yemlikleri aldım açlıktan kafesi kemirdiler ama yinede yemediler.
Bende yemelerini çok istiyorum çünkü yavru almak için uğraşıyorum.
Sizce ne yapmalıyım?
Bu mamaya alıştırma yöntemi nedir?

Benimkilerde yememişti nijer,yumurta ve etimek karışımı yapmayı düşünüyorum nasıl olur ?

mamayı deniyorum yem kabına koysam olurmu ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
yem kabı yada farklı bir kap farketmez hertürlü yerler , arkadaşlar uzun zamandır kuş besliyorum ve bu mamayı yemeyen kuşum olmadı diyebilir , sizlerin kuşları yemiyor ise emin olun kıvamını tutturamamışsınızdır..

bu mama fazla geldi fazla kısımları saklasak sonra yerlermi acaba

bnimkiler yemedi gerçi sadece marul ve ekmek yiyorlar..ekmek vermeyin demişti burdan bi arkadaş ekmeği kestim..marulda arada o kadar..yem başka bişey yemiyorlar..beni deli ediyorlar..

Geri