Karadeniz Pet

iyi akşamlar arkadaşlar kuşların cinsiyeti ve ırkları hakkında bilgi verirmisiniz ?

• Konbuyu başlatan ireset
  • Başlangıç tarihi
I

ireset

Guest
eoJRZX.jpg

KlA6rg.jpg

xBj52V.jpg

xEj4Jv.jpg

cinsiyetleri ve ırkları için sizlerden yardım istiyorum şimdiden teşekkür ederim ...

Mavi kuş dişi sarı kuş erkek albino veya lutino değilse.

1.Beyaz tam belli olmuyor ama o erkek gibi. Yaşı ilerledikçe daha çok belirginleşir. 2. mavi dişi, 3. Sarı erkek,

Son düzenleme:
Rengi güzel bembeyaz ufak mavilikler var.Siz bu kuşları çift olarak mı besliyorsunuz güzel yavruları olur.Maşallah.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:32 -->-> Daha önceki mesaj 18:30 --

Kızgınlıkta var biraz hayvanda.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:34 -->-> Daha önceki mesaj 18:32 --

Burada birkaç tane mi kuş var.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:35 -->-> Daha önceki mesaj 18:34 --

Öyle gözüküyor.1 ve 2. dişi 3. erkek.

bende 3 tane kuş var işin ilginci beyazın cinsiyetini anlayamadım ben bu sebebten kuscuya götürdüm abi dedi %70 erkek dedi ama %30 dişide olabilir dedi tuafıma gitti ben mavi ile beyazı çift olsunlar diye düşünüyorum ama sarı ile beyaz daha iyi anlaşıyorlar anlayacağınız durumlar karışık biraz bana yardımcı olun lütfen ...

O kuş biraz şüpheli yaşı da önemli tabii kaç aylık kuş

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:46 -->-> Daha önceki mesaj 18:43 --

Yani benim anlamadığım nokta açık maviden bu rengi mi aldı yoksa pembeden dönüşüm mü var bana pembeden gibi geldi %90 erkek diyorum ben bir de rahatsızlığı var mı kuşun.

ya beyazı dışardan yakaladım yaklaşık 3 aydır bende balkonuma geldi bende aldım onu içeriye o sebebten kaç aylık olduğunu blmiyorum

mavilikler yeni çıktı az az ara ara çıkıyor sonra yok oluyor ama bir rahatsızlığı yok 3 de turp gibi maaşallah ...

O zaman % 100 erkek kuş zamanla maviye döner.

ya iki haftadır kafayı yiyecegim ben ya erkek mi dşi mi diye

iki erkek kuşuşun sürekli öpüşmesi normal mi sanki eşiz biz dercesine anlayamadım ya sarı zaten mavi ile hiç ilgilenmiyor hadi diyelim beyaz erkek o da mavi ile ilgilenmiyor ne edecem be ya :(:(

Zaten o kuşun ceresinde garip renkler var aman dikkatli ol:).Erkekleri biraraya getirme.Hormonlarında bozukluk bile olabilir.Erkek kuşları birbirinden uzak tut.

ya ne diyeyim ki ben şimdi b izim mubiş bülent çıktı desene :(

:) :) yok yok öyle değil de erkek kuş yani dişi kuşla beraber tut.Birini saldığında diğerini salma.Ayarlamalar yap yani.

ya beyazı dışardan yakaladım yaklaşık 3 aydır bende balkonuma geldi bende aldım onu içeriye o sebebten kaç aylık olduğunu blmiyorum

mavilikler yeni çıktı az az ara ara çıkıyor sonra yok oluyor ama bir rahatsızlığı yok 3 de turp gibi maaşallah ...

Beyaz ve Mavi kuşların %100 dişi Sarı tam olarak anlaşılmamakla birlikte erkek gibi duruyor ama dişiyede dönüşebilir zamanla

o zaman sarıyı farklı odaya alayım mavi ile beyazı bir kafaste tutayım mavi kızışma döneminde sanırım ama erkeklere pek ilgisi yok bu sorunu nasıl çözmemi önerirsiniz ...

o zaman sarıyı farklı odaya alayım mavi ile beyazı bir kafaste tutayım mavi kızışma döneminde sanırım ama erkeklere pek ilgisi yok bu sorunu nasıl çözmemi önerirsiniz ...

Eğer bir kafesin için erkek kuş varsa dişi mutlaka ilgi duyar bir şekilde mavi kuş kızışmaya başlamış beyaz olanda dişi sarı'nın da dişi olduğunu düşüyorum açıkçası ama kesin olarak dişi diyemiyorum çünkü henüz ufak değişebiliyor cere rengi ilgi sorunuda bu sebepten kaynaklanıyor bence.

Ne yap biliyor musun 3 ünü birarada tut bakalım ne olacak.1. kuş erkek 2. kuş dişi sarı olan erkek nereden anlaşılıyor biliyor musun dişi kuşa sonradan mavilik gelmez beyazlık gelir.

Geri