petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

iyi akşamlar arkadaşlar kuşların cinsiyeti ve ırkları hakkında bilgi verirmisiniz ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ireset tarafından 16 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. ireset

ireset Guest

cinsiyetleri ve ırkları için sizlerden yardım istiyorum şimdiden teşekkür ederim ...

2. cakir33

cakir33 New Member

Beğenileri:
    0
    Mavi kuş dişi sarı kuş erkek albino veya lutino değilse.

3. ireset

ireset Guest

Beyaz hakkında düşünceniz nedir ?

4. omerberyan

omerberyan New Member

Beğenileri:
    0
    1.Beyaz tam belli olmuyor ama o erkek gibi. Yaşı ilerledikçe daha çok belirginleşir. 2. mavi dişi, 3. Sarı erkek,

#4 omerberyan, 16 Mart 2014
    Son düzenleme: 16 Mart 2014
  5. cakir33

cakir33 New Member

Beğenileri:
    0
    Rengi güzel bembeyaz ufak mavilikler var.Siz bu kuşları çift olarak mı besliyorsunuz güzel yavruları olur.Maşallah.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:32 -->-> Daha önceki mesaj 18:30 --

Kızgınlıkta var biraz hayvanda.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:34 -->-> Daha önceki mesaj 18:32 --

Burada birkaç tane mi kuş var.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:35 -->-> Daha önceki mesaj 18:34 --

Öyle gözüküyor.1 ve 2. dişi 3. erkek.

6. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Beyaz dişi, mavi dişi, sarı erkek.

7. ireset

ireset Guest

bende 3 tane kuş var işin ilginci beyazın cinsiyetini anlayamadım ben bu sebebten kuscuya götürdüm abi dedi %70 erkek dedi ama %30 dişide olabilir dedi tuafıma gitti ben mavi ile beyazı çift olsunlar diye düşünüyorum ama sarı ile beyaz daha iyi anlaşıyorlar anlayacağınız durumlar karışık biraz bana yardımcı olun lütfen ...

8. cakir33

cakir33 New Member

Beğenileri:
    0
    O kuş biraz şüpheli yaşı da önemli tabii kaç aylık kuş

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:46 -->-> Daha önceki mesaj 18:43 --

Yani benim anlamadığım nokta açık maviden bu rengi mi aldı yoksa pembeden dönüşüm mü var bana pembeden gibi geldi %90 erkek diyorum ben bir de rahatsızlığı var mı kuşun.

9. ireset

ireset Guest

ya beyazı dışardan yakaladım yaklaşık 3 aydır bende balkonuma geldi bende aldım onu içeriye o sebebten kaç aylık olduğunu blmiyorum

mavilikler yeni çıktı az az ara ara çıkıyor sonra yok oluyor ama bir rahatsızlığı yok 3 de turp gibi maaşallah ...

10. cakir33

cakir33 New Member

Beğenileri:
    0
    O zaman % 100 erkek kuş zamanla maviye döner.

11. ireset

ireset Guest

ya iki haftadır kafayı yiyecegim ben ya erkek mi dşi mi diye

12. cakir33

cakir33 New Member

Beğenileri:
    0
    Erkek erkek içiniz rahat olsun.

13. ireset

ireset Guest

iki erkek kuşuşun sürekli öpüşmesi normal mi sanki eşiz biz dercesine anlayamadım ya sarı zaten mavi ile hiç ilgilenmiyor hadi diyelim beyaz erkek o da mavi ile ilgilenmiyor ne edecem be ya :(:(

14. cakir33

cakir33 New Member

Beğenileri:
    0
    Zaten o kuşun ceresinde garip renkler var aman dikkatli ol:).Erkekleri biraraya getirme.Hormonlarında bozukluk bile olabilir.Erkek kuşları birbirinden uzak tut.

15. ireset

ireset Guest

ya ne diyeyim ki ben şimdi b izim mubiş bülent çıktı desene :(

16. cakir33

cakir33 New Member

Beğenileri:
    0
    :) :) yok yok öyle değil de erkek kuş yani dişi kuşla beraber tut.Birini saldığında diğerini salma.Ayarlamalar yap yani.

17. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    51
    Beyaz ve Mavi kuşların %100 dişi Sarı tam olarak anlaşılmamakla birlikte erkek gibi duruyor ama dişiyede dönüşebilir zamanla

18. ireset

ireset Guest

o zaman sarıyı farklı odaya alayım mavi ile beyazı bir kafaste tutayım mavi kızışma döneminde sanırım ama erkeklere pek ilgisi yok bu sorunu nasıl çözmemi önerirsiniz ...

19. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    51
    Eğer bir kafesin için erkek kuş varsa dişi mutlaka ilgi duyar bir şekilde mavi kuş kızışmaya başlamış beyaz olanda dişi sarı'nın da dişi olduğunu düşüyorum açıkçası ama kesin olarak dişi diyemiyorum çünkü henüz ufak değişebiliyor cere rengi ilgi sorunuda bu sebepten kaynaklanıyor bence.

20. cakir33

cakir33 New Member

Beğenileri:
    0
    Ne yap biliyor musun 3 ünü birarada tut bakalım ne olacak.1. kuş erkek 2. kuş dişi sarı olan erkek nereden anlaşılıyor biliyor musun dişi kuşa sonradan mavilik gelmez beyazlık gelir.

Sayfayı Paylaş