Karadeniz Pet

Kafa tüylerinde kararma,halsizlik,kusma,

Dışkıyı takip edip güncel dışkı fotoğraflarını yüklemeye devam edin. Kuşa yem dışında bir gıda yada ilaç verdiniz mi?
Üstte yüklediğim vitamin ilacini her suyu degistirdigimde veriyordum. Siz haftadar bie kullanin diyince suanda sadece su ve yemleri var onun disinda bir sey vermiyorum. Sürekli uyuyor bide

Vitamin haftada 1 verilmeli eğer kuş tüyde ise duruma göre haftada 2 ye çıkarılabilir.

Kuşta ishal mevcut Eczaneden Ge oral alın kuşun suyuna 1 nohut tanesi kadar koyun her gün suyu değiştin 3 gün tekrar edin.

3 gün sonra güncel dışkı fotoğraflarını ekleyin. Bu süreçte olumsuz bir durumla karşılaşırsanız danışmaktan çekinmeyin.
Tamamdir

Vitamin haftada 1 verilmeli eğer kuş tüyde ise duruma göre haftada 2 ye çıkarılabilir.

Kuşta ishal mevcut Eczaneden Ge oral alın kuşun suyuna 1 nohut tanesi kadar koyun her gün suyu değiştin 3 gün tekrar edin.

3 gün sonra güncel dışkı fotoğraflarını ekleyin. Bu süreçte olumsuz bir durumla karşılaşırsanız danışmaktan çekinmeyin.
Ya malum sokaga cikma yasagi var babama da söyledim de o ilaç olmadiği için avisol B miydi neydi o ilaci vermiş. Bagirsak hastaligina iyi gelir diye (petshopçularu anlamak imkansız biz ne istiyoruz adam ne veriyor ) bu avisol b midir nedir işe yarar mi acaba ?

20200505-173106 Ya gagası da bu sekilde mantar mı oldu acaba ? Bi günde kafasi boyle oldu şimdi ikinci gunde gagasi boyle oldu bide ishal oldu :(

20200505-173106 Ya gagası da bu sekilde mantar mı oldu acaba ? Bi günde kafasi boyle oldu şimdi ikinci gunde gagasi boyle oldu bide ishal oldu :(

Gagasına bir şey yapışmış olabilir kontrol edin kaldırmaya çalışın.

Kuşa sprey sıkıyor musunuz? yada kafes içi ıslak mı ? kendini yıkıyor mu?

Avisol yada avi-diar ishali kesmez bağışıklık güçlendiricidir. Ge oral almaya çalışın 3-5 tl civarıdır.

Gagasına bir şey yapışmış olabilir kontrol edin kaldırmaya çalışın.

Kuşa sprey sıkıyor musunuz? yada kafes içi ıslak mı ? kendini yıkıyor mu?

Avisol yada avi-diar ishali kesmez bağışıklık güçlendiricidir. Ge oral almaya çalışın 3-5 tl civarıdır.
Yok çikmiyor gagasindan.

Sprey sıkmıyoruz. Daha 1 haftalik oldugu icin banyo yaptirmaya zorlamadik banyoluk almadik. Yani yapmiyor banyo kafeside kuru.

Ge oral i normal eczane de bulabilir miyiz ?

Bende anlayamadım açıkçası kabuklanma oluşmuş gibi gagada sanki,mantar da olabilir bilemedim.Daha tecrübeli arkadaşlar teşhis koyabilir.
Bende anlayamadım açıkçası kabuklanma oluşmuş gibi gagada sanki,mantar da olabilir bilemedim.Daha tecrübeli arkadaşlar teşhis koyabilir.
şuan yabina sari lamba koyduk ısinsin diye. Suan yanina gitti uyuyor. Usudugu icin hasta mi oldu acaba

şuan yabina sari lamba koyduk ısinsin diye. Suan yanina gitti uyuyor. Usudugu icin hasta mi oldu acaba
Bulunduğu ortam belli bi sıcaklıkta olmalı tabi,ani ısı değişimleri de tehlikeli.Gündüz sıcak gece birden bulunduğu yerin soğuması gibi.Üşütme başka belirtiler verir.Siz gene de dikkat edin hava akımı ve soğukta kalmasın.

Gagada görünen şey gaganın kendisi çatlayıp kırılıyor olarak görüyorum. Bilgisayara geçip özellikle baktım öyle görünüyor fotoğrafı büyütünce kalite düşüyor çok birşey anlayamadım gagasını daha net çekip atınız.
Kuşu yıkadık oraya bisi yapismis suyla cikti. Bide kafasindaki tüyler koyu mavi acik mavi rengini almaya başladı ama kafasında tüyler baya azaldi derisi çok net gozukuyor. Normal mi bu durum bide kanat tüyleti de siyah beneklendi ayrıca tüyletinin o iskelet kısmı olur ya orası da siyah renk almis normal degil mi ? Ayrıca şuan önceki gunlere gore daha iyi gozukuyor.

Kuşu yıkadık oraya bisi yapismis suyla cikti. Bide kafasindaki tüyler koyu mavi acik mavi rengini almaya başladı ama kafasında tüyler baya azaldi derisi çok net gozukuyor. Normal mi bu durum bide kanat tüyleti de siyah beneklendi ayrıca tüyletinin o iskelet kısmı olur ya orası da siyah renk almis normal degil mi ? Ayrıca şuan önceki gunlere gore daha iyi gozukuyor.

Kuşu yıkamayın, kedi köpek gibi bir canlı değil temizlik ihtiyacı olursa banyoluk takın banyolukta kendisi yıkanır. Kuş tüy de gibi duruyordu yine güncel fotoğrafını atın özellikle kafa kısmını, tüy de ise tüy kapsüllerinden dolayı tüy azalmış görünebilir. Kanat tüylerini, iskelet kısmını neresinde sorun görüyorsanız çekip fotoğrafını atın bakalım.

Geri