Karadeniz Pet

Kafes dışına çıkma

Yavuz GEREKLİOĞLU

Emektar Üye
Kuşu ne sıklıkta kafes dışına çıkartmak lazım?Her çıktığında uçması şart mı?

Farketmiyor hiç çıkmasada olur . Kuşun kafesi ortamı sağlıklı ise sorun yok , istediğiniz zamanda ucurabilirsiniz fakat fazla yormayın kusu derim.

küçük bir kafesteyseler bence arada bi salmak gerekir kanatlarını açmak için ve yağ bağlamasınlar diye

Farketmiyor hiç çıkmasada olur . Kuşun kafesi ortamı sağlıklı ise sorun yok , istediğiniz zamanda ucurabilirsiniz fakat fazla yormayın kusu derim.

Kuşu dışarı çıkarınca kendi kafese girer mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:14 -->-> Daha önceki mesaj 16:13 --

küçük bir kafesteyseler bence arada bi salmak gerekir kanatlarını açmak için ve yağ bağlamasınlar diye

Arada bir derken haftada birkez yeterli olur mu?

Kuşun ortama alışık olması lazım kafesinde yeniyse ortamda yeniyse girmeyebilir.

normalde kuş yeniyse alışması için 15-20 gün salmak sakıncalı olabilir, hem sağa sola çarpabilir uçarken hemde yakalaması zor olabilir, bana sorarsanız haftada bikaç kez salınabilir bunlar sosyal hayvanlar tek kuş ise eger sadece kafeste tutmak bana göre yanlış

normalde kuş yeniyse alışması için 15-20 gün salmak sakıncalı olabilir, hem sağa sola çarpabilir uçarken hemde yakalaması zor olabilir, bana sorarsanız haftada bikaç kez salınabilir bunlar sosyal hayvanlar tek kuş ise eger sadece kafeste tutmak bana göre yanlış

Sadece kafeste tutmak veyahutta dısarı salmak istek meselesidir. İsteyen salar isteyen kafeste tutar ben hiç salmam kuşları dışarı kafestedirler sürekli altını yemini suyunu değiştirir temiz ortamda tutarım. Gayet mutlular ha salmak yerine açarım bi müzik onu dinleyip zaten oynuyorlar , neşeleride yerine geliyor.

Neden ucurmuyorsunuz diyecekseniz de duvara carpan cok oluyor her kuş evcil olmayabiliyor. Eğer size alışık ise salın alışık değil ise ürkek ise duvara carpar oraya buraya kaçar yere düşer . Sakatlıklar meydana gelirr o yüzden.

Son düzenleme:
Sadece kafeste tutmak veyahutta dısarı salmak istek meselesidir. İsteyen salar isteyen kafeste tutar ben hiç salmam kuşları dışarı kafestedirler sürekli altını yemini suyunu değiştirir temiz ortamda tutarım. Gayet mutlular ha salmak yerine açarım bi müzik onu dinleyip zaten oynuyorlar , neşeleride yerine geliyor.

Neden ucurmuyorsunuz diyecekseniz de duvara carpan cok oluyor her kuş evcil olmayabiliyor. Eğer size alışık ise salın alışık değil ise ürkek ise duvara carpar oraya buraya kaçar yere düşer . Sakatlıklar meydana gelirr o yüzden.

hocam tek bir kuşu ise sürekli kafeste tutmak sizce ne derece doğru? ben zaten diyorum ki kuş yeniyse 15-20 gün etrafı tanıması alışması kendini çarpmaması için çıkarmamalı, sonrasında arada salmak kanatlarının açılması açısından ve sağlığı açısından önemli

hocam tek bir kuşu ise sürekli kafeste tutmak sizce ne derece doğru? ben zaten diyorum ki kuş yeniyse 15-20 gün etrafı tanıması alışması kendini çarpmaması için çıkarmamalı, sonrasında arada salmak kanatlarının açılması açısından ve sağlığı açısından önemli

bakın ben ne yazmışım istek meselesidir isteyen cıkartır isteyen cıkartmaz : ))) Yani bu konuda dısarı cıkması veya cıkmaması tartışılacak birşey değil daha öncede yazdım yeni ise kuş ortama alışması için kafeste durup kafes yerinde sabit kalması lazım ve ayrıca ürkmemesi lazım.

Son düzenleme:
bakın ben ne yazmışım istek meselesidir isteyen cıkartır isteyen cıkartmaz : ))) Yani bu konuda dısarı cıkması veya cıkmaması tartışılacak birşey değil daha öncede yazdım yeni ise kuşun ortama alışması için kafeste durup yerinde sabit kalması lazım ve ayrıca ürkmemesi lazım.

evet hocam bende diyorum ki istek meselesidir isteyen cıkartır isteyen cıkartmaz ama doğru olan çıkartmaktır :) saygılar.

evet hocam bende diyorum ki istek meselesidir isteyen cıkartır isteyen cıkartmaz ama doğru olan çıkartmaktır :) saygılar.

Durduk yere yağ bağlamaz nijer vb başka ürünler verilirse fazlasıyla yağ bağlar bu durumda ucurulur dısarı salınıp , diğer türlü istek meselesi .

Farzetki üretimhanem var her bir kuşu salmak istiyorum ... Haftada her birini , ya dısarı salamayanlar ne yapsın :)) yani sakınca yok dısarı salınmış kafeste tutulmuş .

ben kusumu ilk aldigimda 1-2 hafta disari cikartmadim, daha sonra cikartmaya basladim ama her saldigimda duvara toslayip dusuyordu tabi ozamanda kuslarla fazla bir bilgim olmadigindan kuscuyu aradim olayi anlatim oda gel kusun kantlarini cekelim dedi ondan sonra cekdiler kusu eve getirdim hergun salmaya basladim ilk baslarda alcaktan uctu etrafa alisti oyle yavas yavas tanidi etrafi simdi hic carpmadan dusmeden heryeri geziyor

Kusu salma meseleside size bagli ben mesala hergun saliyorum ama alistiktan sonra ortama haftada en az 1 gun salin bence nihayetinde bir kus ucmak dogasinda var. ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Geri