petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kafes ve Kuşlarım Hakkında fikrinizi alabilirmiyim?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve hemoglobin tarafından 8 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. hemoglobin

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 3-4 gün önce iki tane muhabbet kuşu aldım. Rahat hareket etmelerini istediğim için telleri yatay ama küçük olanlar yerine telleri dikey olan ama daha geniş ve rahat hareket edebilecekleri bir kafesi tercih ettim. Daha sonra yaptığım araştırmalarda kuşların daha rahat hareket etmeleri ve tırmanmaları için tellerin yatay olması gerektiğini, dikey olanların hatalı kafes olduğunu belirtmişler. Kafesin resmi aşağıdaki gibi siz ne diyorsunuz arkadaşlar bu konuda. Çok etkilermi kuşları kafesin böyle olması.

2. Efsun Çağlayan

tırmanırken ayakları kayar ya da ayağı kaymasın diye daha çok efor sarfedebilir bence..

3. hemoglobin

Aslında tırmanmak istediği zaman rahat bir şekilde çıkabiliyor ama kafes büyük olduğu için salıncaktan aşağı inerken falan gagasıyla destek almak istiyor ama boyu yetmiyor,kafese alıştıkça istediği yere tek harekette zıplayabiliyor yada bir iki kanat hareketiyle çıkıyor. Gözlemlediğim kadarıyla %95 kaymıyo ama yatay kafeslerdeki kadar seri hareket etmiyor tabi. Ben muhabbet kuşu kuş olduğu için tırmanmaktan ziyade kanat hareketlerini rahat yapmak isteyeceğini düşündüm. Yindede gagasıyla tırmanmak falan isteyebileceği için merdiven aldım.

4. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Kafes köşeli olsaydı iyi olurdu muhabbet kuşlarının geniş kafeslere ihtiyacı vardır. Çifthane tarzı desek doğru olur. Telleri yatay olsa iyi olurdu. Merdivene gerek yok çıkarın. Turuncu tüneği çıkarın. Yem kabı şeffaf olsaydı iyi olurdu. Oyuncakları çıkarın. Bu kadarı yeterli ustam :)
    Kuşlarınız çift olduğu için dikey tel olmasında pek bir sorun arz edeceğini düşünmüyorum ayrıca oyuncağa da gerek yok tabi. Salıncak durabilir severler genele..

5. Ömer Karaoğlan

Ömer Karaoğlan New Member

Beğenileri:
    0
    Yatay olsa daha iyi olur ama dikeydede fazla sorun cıkmaz kuşlarınız çift zaten o kadar önemi yok

6. hemoglobin

Hocam turuncu tünek zımparalı bir tünek. Ben kendim tırnaklarını gagasını keserken kanatmaktan çekindiğim için gezerken, gagalarken kendiliğinden törpülensin diye onuda kafese koymak istedim.

7. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Siz bilirsiniz ustam. Kalamar kemiği de alırsanız iyi olur.

8. hemoglobin

Aslında aldığım gaga taşı alçıdan yapılan sıradan taşlardan galiba kalamalar kemiğini almam daha sağlıklı olucak sanırım. Birde bu yavrular kaç aylıktır sizce ve bunlardan ne renk yavrular çıkabilir. Ben 1.5 aylık falan olabileceklerini tahmin ediyorum.

9. Ezel ALBAYRAK

Hayırlı olsun.uzun ömürler dilegimle.

10. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Daha yakından çekerseniz iyi olacaktır ustam. Bu resimlerden kesin bir şey söyleyemeyiz..
    Yavrular muhtemelen mavinin aynısı, sarı yeşillinin aynısı, karması veya tek renk olarak çıkacaktır diye düşünüyorum. Belki sarının maviyle karışımından doğan renk değişimli de çıkabilir tam bir şey diyemeyiz. Belki kanlarında rainbow kanı vardır veya albino lutino kanı, bu türlerden de yavru çıkabilir bilemeyiz.

11. hemoglobin

Çok teşekkür ederim. Sağolun :)

12. Bilal ELMAS

Bir de krakeri cikartin.

13. hemoglobin

Bakalım o zaman bekleyip göreceğiz. İnşallah güzel yavrular olur. Kuşları zaten yavruların olduğu yerden aldık kuşçuda çok büyük olcaklarını pek sanmıyorum alınlarındaki çizgiler daha duruyor. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim sağolun :)

14. hemoglobin

Hocam bu ballı krakerlerin kimyasal maddelerle yapışması falan sağlandığı için zararlı olduğunu söylüyorlar ama bu yapışkanlığı sağlayan maddeler gıda niteliğindeki doğal yada sentetik maddeler olduğu için vücutlarında metabolize olup herhangi bir zehirli yada öldürücü etki yapacağını sanmıyorum. Bu tahminim yorumum tabi ama sizin bu krakerler sebebiyle hastalanmış yada ölmüş kuşa rastladığınız oldumu. Çok ciddi ve ölümcül durum varsa çıkaralım bari..

15. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    muhammet kuşlarında bu kafesleri önermiyoruz..kare tipi alırsanız daha sağlıklı olur ve üretimleri daha kolay ve hızlı ilerler..

16. batuhan57

batuhan57 Guest

merhaba kafesi nereden kaç liraya aldınız acaba bende boyle yuvarlak almak istiyorum da

bir de arkaaslar kusum yeni 2 aylık yem tavsyeniz varmı ne almlıyım

17. nixmare

nixmare New Member

Beğenileri:
    0
    mavi olan erkek 2 aylık falan ama sarı yeşilolan dişi ve 4 aylık gibi birde kafes kanarya kafesi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:15 -->-> Daha önceki mesaj 13:08 --

Mama al özel yapim http://www.muhabbetkusu.com.tr/yem-...di-super-kampanya-2014-haziran-ayi-20340.html

18. modernmabuse

Beğenileri:
    1
    Kafese, kuşlara, içindekilere bayıldım :) Harika olmuş.

19. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar bu kafesin aynısından bende de var. acaba tek yavruyu bu kafeste büyütmenin bir sakıncası olur mu ?
    kullanan arkadaşlar varsa artıları eksileri nelerdir bilgilendirebilir misiniz ?

#19 /kimya/, 28 Ekim 2014
    Son düzenleme: 28 Ekim 2014
  20. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Yuvarlak kafes kuşda yön kavramını yitirmlerini sağlar. Tek de olsa kuş sonuçta hiç sağlıklı değil. Ayrıca boyuna telli olması da diğer dezavantaj. Bu kafe ekra yemlik banyoluk vs. takarken bile zorlanırsınız

Sayfayı Paylaş