Karadeniz Pet

kafes yardım

ugurunal45

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba;

evde bakmak için bir çift hint bülbüllü almak istiyorum ama 6 aylık oğlum var evde. Tüy ve yem uçuşmasını engellemek için kafesin etrafına alt fotograftaki gibi ince birşey sarsam olurmu.Hava sirkilayonu içinde küçük küçük sık delikler açarım sıkıtı olurmu acaba.

Yada tüy ve yem uçuşması için başka bir çözümü olan var mı?

46c7714aa34a050d851a4b7f0ab79ab1.png

kafesi yarıya kadar bunla kapatabilirsiniz ama tamamen kapatmak sıkıntı yaratır. zaten yarıya kadar sarsanız size yeterli olacaktır

kafesi yarıya kadar bunla kapatabilirsiniz ama tamamen kapatmak sıkıntı yaratır. zaten yarıya kadar sarsanız size yeterli olacaktır
yarıya kadar olan tüllerde tamamen problemi çözeceğine emin değilim.Tamamen kapatık küçük ama sık delik sıkıntı olur mu sizce?

Sıkıntı olur bence böyle bir şey sera etkisi yaratıp içeride sıkıntılı durumlar olmasını sağlayabilir. Bence yarıya kadar kaplayın kafesi en azında üstü açık kalsın. Bu durum sizde fazlaca rahatsızlık verecekse bence kuş beslemeyin balık vs türlere yönelebilirsiniz ortama hiç bir zararları olmaz. Kuş tüyü tozu küçük çocukların bazılarında, özellikle alerjik çocuklarda sıkıntı yaratabilir.

Yariya kadar kapatinca sorun olacagini sanmiyorum tamamen kapatinca sıcaklik artar bunaltici olur bir cift besledim cok tüy doken canlilar degiller lakin ses yapmada ustune yoklar bebeginizi uyandirma ihtimalleri yuksek

Perdecilerden uygun deliklerde tül seçip çuval tarzında diktirirseniz üst kısmınada kapatmak amacıyla ip takarsanız yem tozu hariç hiçbirşey dökülmüyor tozda az birşey zaten. Ancak haftada 1 kere yıkamanız gerekli. Benim düşüncem böyle üstadlar net cevaplar vereceklerdir.
http://hizliresim.com/LQmPJZ

Geri