Karadeniz Pet

kanarya ve muhabbet kusu

Ozan Yalcinturk

Meraklı Üye
Merhaba arkadaslar benim bir tane muhabbet kusum var.Peki muhabbet kusumun yanina kanarya alsam ayni yerde dururmu yoksa farkli bir kafeste mi durmali
yada ayni ortamda durabilirlermi

Aynı kafeste bulunmaları sakıncalıdır o yüzden ayrı bir kafeste olursa olabilir.Bence çift kanarya almayacaksan hiç alma daha iyi.

Kanaryaya bulaşma derim daha zor ve mesakkatlidir muhabbete devam et

Kanaryanızı muhabbet kuşunun yanına koyarsanız ötümünü muhabbetler kötü yönde etkiler . Nağmelerini bozar .

Hocam çift kanarya öter mi? Gözünüzü seveyim :) Kanarya kuşuyla muhabbet kuşu aynı ortamda durabilir. Hiçbir mahsuru yoktur benim odamda 40'a yakın kuşum var. 6-7 tür kuş bulunuyor hiçbir problem yok. Kanarya kuşunu ötüm için besleyecekseniz sadece erkek kuş alacaksanız kafeste tekleyeceksiniz. Dişisi yanında bulunan kuş ötmez. Ayrıca aynı kafeste besleme olayına hiç girmiyorum bile, tabiki beslenmez kıvrık gagalı kuşların çeneleri çok kuvvetlidir, ufak bir kavgada bile kanaryanızın ciğerini söker elinize verir.

Hocam çift kanarya öter mi? Gözünüzü seveyim :) Kanarya kuşuyla muhabbet kuşu aynı ortamda durabilir. Hiçbir mahsuru yoktur benim odamda 40'a yakın kuşum var. 6-7 tür kuş bulunuyor hiçbir problem yok. Kanarya kuşunu ötüm için besleyecekseniz sadece erkek kuş alacaksanız kafeste tekleyeceksiniz. Dişisi yanında bulunan kuş ötmez. Ayrıca aynı kafeste besleme olayına hiç girmiyorum bile, tabiki beslenmez kıvrık gagalı kuşların çeneleri çok kuvvetlidir, ufak bir kavgada bile kanaryanızın ciğerini söker elinize verir.
Niye bir erkek bir dişi çift olursa erkek ötmeyi bırakıyor mu?

Niye bir erkek bir dişi çift olursa erkek ötmeyi bırakıyor mu?
Evet kanaryaların ötüşleri dişileri cezbetmek ve kur ötüşüdür. Yanında eşi olan bir kuşunda doğal olarak ötmesine gerek yoktur. Arada sırada keyiften öter o kadar. Onun haricinde cik cikler kafasına göre takılır.

Evet kanaryaların ötüşleri dişileri cezbetmek ve kur ötüşüdür. Yanında eşi olan bir kuşunda doğal olarak ötmesine gerek yoktur. Arada sırada keyiften öter o kadar. Onun haricinde cik cikler kafasına göre takılır.
Bende mutlu olduklarında daha çok öterler diye biliyordum.

Geri