Karadeniz Pet

Kanat düşüklüğü ve tüy kabartamama

celilshn27

Paylaşımcı Üye
Merhaba 5 aylık kuşum tüylerini kabartıp silkelenemiyor ve sağ kanadını hiç kullanamıyor elimi kafese yakalamamak için dahi içeriye ucunu girdirsem hemen telden tele atlıyor ve bağırıp kaçıyor ve sağ kanadı hep 2 santim açık duruyor ve sadece sağ kanadını titretiyor neredeyse 2 aydır bu var titremeyi ben gidince biraz azaltıyor ama kanadı hep düşük ve 2-3 santim düşük kanat altında ur fln yok baktım ve kırıkta yok sanırım kanadının üstüne hafifçe dokundum bağırmadı

@Recai abi neden hep böyle kanadını sıcaktan açıyor desem cam açık esen rüzgarın haddi hesabı yok diğer kuşum kanatlarını açmıyor ve kuşum tüylerini kabartıp silkelenemiyor bende her görüşte acıyorum

Kardeşim kanadına bak bi yara fln varmı. Değişik bir durum
Kaçıyor ve ısırdı mı eldiven rağmen neredeyse elimi kanayacak duruma getiriyor ama sana birazdan kanat içi fotoğrafını atarım ve neredeyse 1,5 aydır böyle

Kaçıyor ve ısırdı mı eldiven rağmen neredeyse elimi kanayacak duruma getiriyor ama sana birazdan kanat içi fotoğrafını atarım ve neredeyse 1,5 aydır böyle
Tamam kardeşim at bi bakalım.

Kuş uçabiliyor mu? Uçamıyor mu?
Abi uçuş tüyleri yok sadece 2 tane tüyü var b vitamini veriyorum ve dışarıya çıkmaz kafesten çıkardım bir defa denemedi bile kanat çırpmayı görsel attım ancak bu kadar oldu bilerek bu saate kadar bekledim yarı uykulu iken ısırmadan çekeyim diye ama bas bas bağırıyor bütün bina kendisini dinledi
Kanadını bırakınca kendine çekti elimden bıraktım diğer kanadı gibi vücuduyla birleştirdi yara ur falan yok tertemiz anlamadım gitti ben bunu

Geri