Karadeniz Pet

Kanat düşüklüğü

mhtpklnc

Yeni Üye
Merhaba benim dişi kuşum kanat düşüklüğü var ilk başta hamile sandık ama değil petsop götürdüm tüy dökümü dedi ama tüy dökümü yok kanatları aşağıda uçurdum ucmada sorun yok ama tutunma konusunda sıkıntı var yem yiyor harekeli tek sorun kanat düşüklüğü arada bir düzelir gibi oluyor tekrar düşüyor neden olabilir

B vitamin ve apex sprey kullanıyorum ama kuş tüy dökümü yok hamile sandık değil
Kanatlarında düşüklük görünmüyor alt taraftandan videosunu çekebilir misiniz ayrıca kuşlar için hijyen sağlık açısından çok önemlidir kafesiniz pek hijyenik durmuyor daha hijyenik bir ortam ayarlanmasını öneririm yoksa kuşunuzun hastalıklarının önüne geçemezsin

Kanatlarında düşüklük görünmüyor alt taraftandan videosunu çekebilir misiniz ayrıca kuşlar için hijyen sağlık açısından çok önemlidir kafesiniz pek hijyenik durmuyor daha hijyenik bir ortam ayarlanmasını öneririm yoksa kuşunuzun hastalıklarının önüne geçemezsin
Normalde hijyenik bugün nane falan verdim ve o şekilde görünce çektim normalde düzenli temizlik spreyleme falan yapıyorum alt kısmı yani popo isminda açılma var ama hamilelik değil baktım ve baktırdım şuan kanatları daha düzgün anlamadım

Popo kismi bu şekilde ama petsop götürdüm yumurta yok dedi

B vitamin ve apex sprey kullanıyorum ama kuş tüy dökümü yok hamile sandık değil
hocam kuş kafes boyalarını yiyor sanırım kafesi değişmeni öneririm pirinç kafes kullan boya kuşu zehirler ayrıca tahta tünek al plastik tünek ayak mantarı yapar suyu da biraz yüksekte gibi yemin yanına koyarsan daha rahat içer, yemin karşısına bir tünek koy hem daha rahat yer hem de kafeste tek bir tünek var kuş hareket etmekte zorlanır. eğer yoksa kalamar kemiği, mineral blok ve gaga taşı almalısın. taban ızgarası da yok kuş dışkı yiyor olabilir bu da hastalık yapar mutlaka alınmalı.

Son düzenleme:
video izlenmiyor kanatlarını ve popo kısmını net çekebilir misin, ayrıca petshop değil kanatlı veterinerine götürmeni öneririm veteriner pahalı geliyorsa bir muhabbet kuşu üreticisine götür
Burda petsop yok goturemedim üreticiye götürdüm oda bana tüy dökümü dönemin de o yüzden böyle dedi gebelik durumu yok

hocam kuş kafes boyalarını yiyor sanırım kafesi değişmeni öneririm pirinç kafes kullan boya kuşu zehirler ayrıca tahta tünek al plastik tünek ayak mantarı yapar suyu da biraz yüksekte gibi yemin yanına koyarsan daha rahat içer, yemin karşısına bir tünek koy hem daha rahat yer hem de kafeste tek bir tünek var kuş hareket etmekte zorlanır. eğer yoksa kalamar kemiği, mineral blok ve gaga taşı almalısın. taban ızgarası da yok kuş dışkı yiyor olabilir bu da hastalık yapar mutlaka alınmalı.
Elimde 3 bir kafes malesef yok diğer dediklerinizi yaparım ayrıca kalamar kemigi var kafeste

Popo kısmının fotoğrafını atın madem,video atamıyorsunuz çünkü.Ayrıca cere kısmını görelim kızgınlıkta olup olmadığına bakalım.
Ve kafes değişmeli,boyalı kafes almayın.
Plastik tünek de değişmeli.
Kates tabanında ızgara da olmalı dışkı ile temas etmemeleri için..

Popo kısmının fotoğrafını atın madem,video atamıyorsunuz çünkü.Ayrıca cere kısmını görelim kızgınlıkta olup olmadığına bakalım.
Ve kafes değişmeli,boyalı kafes almayın.
Plastik tünek de değişmeli.
Kates tabanında ızgara da olmalı dışkı ile temas etmemeleri için..
Popo kismi bu şekilde şuan kanatları normal düzgün gibi neşeli

Popo kismi bu şekilde şuan kanatları normal düzgün gibi neşeli

Mehtap hanım gördüm bu videoyu ama yapamadığınızı söyledim. Dolayısı ile bakamıyoruz. Hızlı resim yükle sitesine girip fotoğraf yükleyin en iyisi siz.

Son düzenleme:
Geri