Karadeniz Pet

Kemirme huyu ve yumurta şüphesi ?

murataydın

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaslar.

ciftin biri 10 gündür bi aradalar . dişi 1,5 aydır erkek 17 gündür bende .

erkek dişi pek yan yana durmuyolar . kavga yok gürültü yok . ama kasıma öpüşme de yok. kardeş kardeş yasıyolar gibi görünüyor benım gözlemledigim kadar Fakat

1 - Dişi yuvalıgın ıcındeki talaşları atti cook azcık bişi kaldı .
2 - Dişi yuvalıgın sagını solunu kemiriyor gazete felan
3 - Ve tam 7 günde gaga taşını kemire kemire kıra kıra bitirdi . NEDİR BU VATANDASIN SORUNU :)

4- Karnı şiş gibi yumurtamı var acep ?

(Yaşam şartları : cifthanedeler , yemliklerin birinde yem birinde kum var . Haftada bir gün mama takviyesi , bir günde vitamın takviyesi var haftada iki kezde kafes temizligi yapılıyor . Sular hergün tazelenıyor , )

[url=http://hizliresim.com/EYAD4A][/URL]

bunlarda benım meşhur cift zaten diger ciftin ınadına sürekli temas halindeler . ciftlesme yok yavruluga girmek yok ama kasıma öpüşme ganiii

[url=http://hizliresim.com/BMbz5g][/URL]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:19 -->-> Daha önceki mesaj 16:59 --

kimse yokmuuuuuu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:18 -->-> Daha önceki mesaj 20:19 --

..........?

Son düzenleme:
Kuşlar 10 gunde yumurta veremez once alismalarina imkan ver 10 gunde yuvalikmi takilir 1 ay kalsinlar alisirlarsa yuvaligi takarsin simdi cikarmani oneririm aksi taktirde ureme uzayabilir
.

Kardesim disi kizginlik yumurtasi yapacak olabilir. Ya da ciftlesirlerse yavru da cikar. Sen yaptiklarini yapmaya devam et.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:30 -->-> Daha önceki mesaj 14:26 --

Kuşlar 10 gunde yumurta veremez once alismalarina imkan ver 10 gunde yuvalikmi takilir 1 ay kalsinlar alisirlarsa yuvaligi takarsin simdi cikarmani oneririm aksi taktirde ureme uzayabilir
.
Kizginlik yumurtasi diye bir sey var. Duydun mu bilmiyorum dostum? Illa ki birlikte olduklarinda yumurta yapmazlar. Disi tek basina da yumurta yapabilir.

Kardesim disi kizginlik yumurtasi yapacak olabilir. Ya da ciftlesirlerse yavru da cikar. Sen yaptiklarini yapmaya devam et.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:30 -->-> Daha önceki mesaj 14:26 --

Kizginlik yumurtasi diye bir sey var. Duydun mu bilmiyorum dostum? Illa ki birlikte olduklarinda yumurta yapmazlar. Disi tek basina da yumurta yapabilir.
Hiç duymamıştım abi bende hobiciyim işte fikrimi soledm yanlsm varsa k.b

[MENTION=16324]Alperen GONCA[/MENTION] Söyle kardeşim. Sadece söylerken ifadeyi yumuşatırsan karşıdaki kişiyi de ezmemiş olursun. Suçlarmış gibi yazınca farklı anlaşılıyor. Yoksa tabii ki istediğini söylemekte serbestsin. Bak en azından sende şimdi farklı bir şey daha öğrenmiş oldun. İyi günler.

[MENTION=16324]Alperen GONCA[/MENTION] Söyle kardeşim. Sadece söylerken ifadeyi yumuşatırsan karşıdaki kişiyi de ezmemiş olursun. Suçlarmış gibi yazınca farklı anlaşılıyor. Yoksa tabii ki istediğini söylemekte serbestsin. Bak en azından sende şimdi farklı bir şey daha öğrenmiş oldun. İyi günler.

Tamam:) size birsey sorucaktm demin mamada havuc olmadigi icin muz elma ve kayisi kullandm azar azar iyimi yapmisim sizce zarari olrmu

Tamam:) size birsey sorucaktm demin mamada havuc olmadigi icin muz elma ve kayisi kullandm azar azar iyimi yapmisim sizce zarari olrmu
Zarari olmaz. Havuc kullanmaya calis. Icinde keratin oldugu icin hem tuylerde, hem de metabolizmada yarar saglar. Ama tatlilari cok fazla abartip verme. Cunku sekerli gidalarin hayvanlara cok fazla faydasi yoktur.

Sorun yok abiii. Sagol yorumun icun .

maşallah.........

Geri