Karadeniz Pet

kısır mı ??

• Konbuyu başlatan Sami Eki
  • Başlangıç tarihi
S

Sami Eki

Guest
mrb arkadaşlar, 40-45 gün önce kuşumun çiftleştiğini gördüm, bi icraat olmadı, 15 gün önce gene gördüm çiftleştiğini yine bi icraat yok, hafta sonu 2 gün önce yine gördüm ama ne bir yuvalık hazırlığı var ne yumurtlama belirtisi yavruluktan içeri adım atmadı, erkek daha önce yavrusu alınmış bir kuş ama dişinin ilk kuluçkası acemilik mi yoksa kısır olabilir mi ??
erkek biraz baskın normalde iyi anlaşıyorlar ama çiftleşme biraz tartışmalı oldu

kısır olduğunu sanmıyorum dişi hazır değilse eğer çiftleşme tam gerçekleşmemiştir,ama dişi kuş erkeği üzerine aldığına göre tam çiftleşmenin gerçekleşmesi yakındır siz fazla rahatsız etmeyin bence.

bencede rahatsız etmeyin. kızıştırıcı yem verin mama hazırlayıp verin işe yarayacaktır. bn demin mama yaptım içine nijer de kattım çok iyi oldu :) inşallah begenirler. bakalım erkek ayagını atıyor yuvalıga girip çıkmalarıda var 10 gündür. :)

Tüneklere dikkat edin hareket etmesin belki hareket ettiği için tam yeri olmamıştır

kardeşim dişi kuşunuzun resmi olsaydı daha iyi cevap yazma şansımız olurdu.. dişi kızgın değilse ve ilk kuluçkası olacaksa erkek kuş dişiye göre yaşça büyükse .. dişi erkeği kandırır üstüne çıkmasına izin verir erkek çiftleşir fakat dişi kuşunuz kızğın değilse yumurta yapmaz... çiftleşme erkeğin gönlünü almadır... erkek kuşunuz olmadan da dişi kızgınlağa girdiğinde çiftleşmeden de yumurta yapar buna kızgınlık yumurtası deriz ve tabiki boş olur. üstüne yatmasına izin verirseniz boş yere yatar. sonra da kırar yer. ilk kuluçkada bu kırma alışkanlık olursa o dişiden yavru almanız zorlaşır. bazen kırma olayını huy haline getirir. yumurta yapması için dişi kuşunuzun kızışmış olması lazım. tüneğinin tahta tünek olması lazım kafes tellerine sağlam bağlanması lazım... erkek kuşunuz eğer yağlı ise suyuna limon amlatın (3 damla ) ve ev içinde uçurtun ... yağlı erkek kuş kolay çiftleşemez... kuşlarınızı kızışmaları için etkili besleyin mamalar karımlar vs. bazen dişi ve erkeğin popo tüylerinin de çekilmesinin etkisi vardır... kly gelsin...

kardeşim dişi kuşunuzun resmi olsaydı daha iyi cevap yazma şansımız olurdu.. dişi kızgın değilse ve ilk kuluçkası olacaksa erkek kuş dişiye göre yaşça büyükse .. dişi erkeği kandırır üstüne çıkmasına izin verir erkek çiftleşir fakat dişi kuşunuz kızğın değilse yumurta yapmaz... çiftleşme erkeğin gönlünü almadır... erkek kuşunuz olmadan da dişi kızgınlağa girdiğinde çiftleşmeden de yumurta yapar buna kızgınlık yumurtası deriz ve tabiki boş olur. üstüne yatmasına izin verirseniz boş yere yatar. sonra da kırar yer. ilk kuluçkada bu kırma alışkanlık olursa o dişiden yavru almanız zorlaşır. bazen kırma olayını huy haline getirir. yumurta yapması için dişi kuşunuzun kızışmış olması lazım. tüneğinin tahta tünek olması lazım kafes tellerine sağlam bağlanması lazım... erkek kuşunuz eğer yağlı ise suyuna limon damlatın (3 damla ) ve ev içinde uçurtun ... yağlı erkek kuş kolay çiftleşemez... kuşlarınızı kızışmaları için etkili besleyin mamalar karışımlar vs. bazen dişi ve erkeğin popo tüylerinin de çekilmesinin etkisi vardır... kly gelsin...

Tamam dişinin resmini çekiyim, dişi erkeğe izin vermiyor biraz erkek zorluyor, son çiftleşmede üstünden yarım attı erkek daha yeni çıktı 5-6sn sonra indirdi dişi, artık gönlünü mü yapıyor nedir, dişinin çeresi koyu kahverengi oldu, resmini yarın ekliycem, tüm cevap ve yorumları inceleyip uygulayacam teşekkür ederim

nl5yk.jpg

tüneklerim tahta, çiftimin resmini ekledim değerlendirmenizi bekliyorum,, teşekkür ederim

dişi kızışmış tam formunda tam çiftleşme yakındır sen rahatsız etme

Geri