Karadeniz Pet

Kitaplıktan 4 Katlı Kafes Yapımı

ereniren

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar...
3 gün önce, daha önceden yaptığım salma kafesimi burada sizlerle paylaşmıştım. 4 gündür de yeni bir kafesle uğraşıyordum nihayet bitti ve bu kafesi de sizlerle paylaşmak istedim. hem fikirden yararlanan arkadaşlar olur hem de görüşlerinizi almak istedim. bir önce ki konuda paylaştığım salma kafes yaz için uygundu her tarafı açıktı ama kışa giriyoruz ne yapsam diye düşünürken aklıma kitaplığı kafese çevirmek geldi. hem üç tarafı kapalı hem de iki çift kuşumu ve yeni doğan 4 yavruyu bir arada toplayabilirim diye düşündüm. 4 gün sabah akşam uğraştım ve ortaya şöyle bir şey çıktı arkadaşlar...

fotoğraflar bir çok oldu şimdiden kusura bakmayın ayrıntılı olsun istedim herkese saygılar...

Y5dmPE.jpg

alttarafına rahat taşına bilmesi için tekerlekler taktım tabi takoz kullandım boşluklarda...
1npqr1.jpg

LovmEJ.jpg

rd0n8B.jpg

78B5Xm.jpg

PE7m6v.jpg

çekmecelerin yapımı rahat temizleye bilmek için...
PE7mr9.jpg

gLPE65.jpg

8E6A3A.jpg

jYqma9.jpg

pY5laJ.jpg

kYMmay.jpg

aBnma7.jpg

Y5dmaA.jpg

EEOkBv.jpg

NbLmdQ.jpg

DkOprZ.jpg

voarO6.jpg

nGbZXl.jpg

daha bitmedi 2. katın folluğu konulacak ve diğer salmamdaki silo ve suluk en alt kata takılacak. diğer çifte dokunmadım yavruları var diye bir ay sonra onları da bu kafeslere alacağım. en üstüne de çatı yapmayı düşünüyorum o fotoğrafları da yine paylaşırım...

Maşaallah gerçekten çok güzel olmuş güle güle kullanın

hocam on numara olmuş ya elinize saglık

ayrıyetten duvardaki ATATÜRK'ün resmide çok güzelmiş ilk defa gördüm

kafesler için ön teller oluyor en az 5 tane sipariş veriliyor onlardan alıp taksaydınız daha güzel olurdu.

Maşaallah gerçekten çok güzel olmuş güle güle kullanın

hocam on numara olmuş ya elinize saglık

çok emek harcanmış gerçekten elinize sağlık

Gerçekten tebrikler.

çok teşekkür ederim arkadaşlar yorumlarınız için beğendiğinize sevindim:D:D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:19 -->-> Daha önceki mesaj 01:15 --

kafesler için ön teller oluyor en az 5 tane sipariş veriliyor onlardan alıp taksaydınız daha güzel olurdu.

evet haklısınız :(:(:( SEBA kafes diye bi site var 9-10 tl ye satıyor zaten ben de mail attım onlara hatta teklleri takmadan hala umudum vardı tek silo ayrıyetten küçük yemlik ve suluk gözü olanlar tam benlikti çok hoşuma gitti ama ya çok büyük geldi ya çok kısa hani 1 cm olsa halledecektim ama olmadı siparişten vazgeçtim bende... ama dediğiniz gibi eğer ölçüleri özel yapan bulursam ya da uyan hemen alacam çok daha güzel olacak... yorumunuz için teşekkürler...

ayrıyetten duvardaki ATATÜRK'ün resmide çok güzelmiş ilk defa gördüm

teşekkür ederim arkadaşım. benimde çok sevdiğim bir fotoğraftır. çınar ağacının altında türkü söylerken...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:21 -->-> Daha önceki mesaj 01:20 --

El emeği göz nuru her zaman daha değerlidir.
Hayırlı üretimler olsun..

çok teşekkür ederim hocam sağolun... zamanla daha güzel olur bi şeyler ekledikçe inşallah...

bravo üstat ellerine sağlık gerçekten kullanışlı ve şık olmuş.Bol ve sağlıklı üretimler dilerim

Güzel bir çalışma olmuş, herşey olması gerektigi gibi, bir tek yemlik ve mamalık takıp çıkarma problem olur, onu da akıllı yemlik ile çözmüşsünüz. Hayırlı üretimler.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

evet haklısınız :(:(:( SEBA kafes diye bi site var 9-10 tl ye satıyor zaten ben de mail attım onlara hatta teklleri takmadan hala umudum vardı tek silo ayrıyetten küçük yemlik ve suluk gözü olanlar tam benlikti çok hoşuma gitti ama ya çok büyük geldi ya çok kısa hani 1 cm olsa halledecektim ama olmadı siparişten vazgeçtim bende... ama dediğiniz gibi eğer ölçüleri özel yapan bulursam ya da uyan hemen alacam çok daha güzel olacak... yorumunuz için teşekkürler...

Özel yapımlar oluyor sen ölçülerini Veriyorsun Ona göre Yapıyorlar. naturbird.com yapıyor mesela.

Son düzenleme:
bravo üstat ellerine sağlık gerçekten kullanışlı ve şık olmuş.Bol ve sağlıklı üretimler dilerim

Güzel bir çalışma olmuş, herşey olması gerektigi gibi, bir tek yemlik ve mamalık takıp çıkarma problem olur, onu da akıllı yemlik ile çözmüşsünüz. Hayırlı üretimler.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

teşekkür ederim sağolun yorumlarınız için:D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:16 -->-> Daha önceki mesaj 13:13 --

Özel yapımlar oluyor sen ölçülerini Veriyorsun Ona göre Yapıyorlar. naturbird.com yapıyor mesela.

siteyi inceledim muhtemelen sipariş verecem müsait olduğum bi zaman bu teller görünüş ve kullanış açısından çok güzel... ilgin için teşekkür ederim.

Güle güle kullanın. Gayet güzel ve kullanışlı olmuş. Az masrafla büyük iş

güzel olmuş emeğine sağlık arkadaşımın birine bende yaptım dolaptan biz telleri sipariş verdik ölçüler tutuyordu tünekler için uzun yuvarlak çubuklar var ben tek çubuk kullandım her bir göze ön telleride kablolarda kullanılan kroşeleri kullandık menteşeli gibi oldu ön teller yani ön telleri açıp kapatabiliyorsun bide tünekleri tutkalla yapıştırmış olduğunu gördüm kuşlar sert çarpsa düşebilir sanırım kolay gelsin

güzel olmuş emeğine sağlık arkadaşımın birine bende yaptım dolaptan biz telleri sipariş verdik ölçüler tutuyordu tünekler için uzun yuvarlak çubuklar var ben tek çubuk kullandım her bir göze ön telleride kablolarda kullanılan kroşeleri kullandık menteşeli gibi oldu ön teller yani ön telleri açıp kapatabiliyorsun bide tünekleri tutkalla yapıştırmış olduğunu gördüm kuşlar sert çarpsa düşebilir sanırım kolay gelsin

yok hocam folluk girişinin altını matkapla deldim kitaplığın kısmındakini yani oraya sıkıştırdım çok çok sert oldu iç kısımları uzatmadım çünkü follu yan kullandığım için yükseklik olmadı girişinde içi biraz daha geniş olsun istedim ama çok sağlam oldu... o tellerden bende sipariş vermeyi düşünüyorum...

Geri