Karadeniz Pet

Kuluçka Sonrasi

ramazan._can

Meraklı Üye
Peş peşe iki sefer kuluçka yaptı kuşlarım üçüncü kuluçka için ne kadar süre dinlendirmeliyim? Bide son kuluçka da 7 de 7 yaptı . Bu yüzden anne kuş aşırı şekilde zayıf ne yapmam gerek ?

Hayırlı geceler. Dinlendirme süresi bence kuşun ne kadar güç,kilo ve direnç kaybettiği ile alakalı olarak değişebilir. Bazıları 1/2 ay dinlendiriyor bazıları 1 hafta 10 gün kadar. Dinkendirme için dişi kuşu salmaya alırsınız düzenli olarak vitamin,probiyotik (probiyotik yoksa kuru maya da kullanabilirsin youtubeda bu forumda ki bir abimizin çekitiği video var kuru maya kullanımı için ismi ayhan otçuğlu) ve mama ile beslersen zamanla hızlıca kendini toparlayacaktır. Bide salmada dinlenirken ara ara sirkeli su ile yıkarsan çok iyi gelecektir sonuçta sürekli yumurtalara bazen dışkıya yatıyor. Hem bu sayede sürekli uçup kanat çırptığından güçlenecek vede yağlanmasını önlemiş olursunuz.

Karışık yemin içindeki oran arttırılabilir yada ara ara karışık yemin yanında ayrı kapla verebilirsiniz.

Probiyotik için kefirde kullanabilirsiniz.tam dolu suluğa 1 çay kaşığı.yulaf ve aspuru karıştırıp ayrı veriyorum ben haftada birgün.

Teşekkürler tam olarak toplandığını duzeldigini nasıl anlarım şuan ayrı erkekten fakat kuyruğunu kaldırıp duruyor

Şimdiye kadar çok yavru aldım başka kuşlardan ama bu kuş diğerleri gibi değil kendini yumurta döneminde acayip kötü ediyor. Bide erkek kuş hiç yavru beslemiyor bide entrasan anneyi de beslemiyor