Karadeniz Pet

kuş kafesınde olması ve bulunması gerekenler

bbatuhan

Yeni Üye
arkadaşlar yenı bır kafes aldım..ıcınde bır tane salıncak 2 tane plastık tunek bır suluk ve 2 yemlık var..
akşam eve gıderken murekkep balıgı kemıgı ve gaga tası almak ıstıyorum..bunlarda tafsıyelerınız varmı..
bırde bır tane zıllı oyuncak alayım dıyorum.. başka ıcıne yapmam gereken yada koymam gereken bır sey varmı eger bulursam 1 tunek daha almak ıstıyorum..kafesı alırken aklıma gelmedı ıstemek unuttum..
bırde kuş kumu varmı ama marka model ne alınır tafsıyelerınızı beklerım..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:24 -->-> Daha önceki mesaj 16:20 --

kafesın az oz ama şık olamsını ıstıyorum...:) bırde almam gereken vıtamın mıneral ne olabılır..
forumda baya okudum ama herkezın farklı yorumları var..bıraz kafam karıstı doğrusu?

Son düzenleme:
Tünekleri tahtaya ya da temizlenmiş değişik çapta ağaç dalına çevir. Kafes boyutuna göre tünek sayısını belirle, abartmaya gerek yok. Vitasand kum yemine karıştırabilir farklı bir yerde verebilirsin. Haftada bir havuçlu mama yaparsın. İstersen mamalık al istersen yemliğin birine koyarsın.Haftada bir suluğuna aminosol vitamin damlatabilirsin.Günlük az bi miktar kabuksuz yulaf verebilirsin. İshal durumlarına önlem amaçlı ilaç yerine öncelikle aspur(kanarya yemi) bulundurabilirsin.Mineral blokları var ama onlara dair fikrim yok. Haftada bir günde yiyebileceği meyve-yeşillik verip vitamin mineral ihtiyacını doğal yoldan karşılayabilirsin. Haftada bir banyo verebilirsin. Banyo suyuna birkaç damla elma sirkesi damlatarak birçok faydalı işi birden sağlayabilirsin. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:44 -->-> Daha önceki mesaj 18:43 --

Ballı kraker almana gerek yok doğal olanlar her şeyine yeter. Değişiklik olsun diye arada kafesine daldarı asabilirsin.

tesekkur ederım..tuneklerı evet tahtaya cevırecem hada ıyı duracak gıbı..dedıklerınızı dıkkate alıcam tesekkur ederım..
notlarımı aldım.

Geri