petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşcu öldürecekti diye aldım yardım ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve bora_19mys tarafından 6 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. bora_19mys

bora_19mys New Member

Beğenileri:
    0
    ARKADAŞLAR AYAKLARINDA SORUN VAR DİYE KUŞCU KAFASINI KOPARACAKTI DİYE ALDIM DÜZELMESİ İÇİN VETERİNER KARIŞIK VİTAMİN HAZIRLAYIP VERDİ SİZCE DÜZELİRMİ ?

2. eda1624

eda1624 Member

Beğenileri:
    0
    akıl hastasımı bu kuşçu? nasıl vicdan var bazı insanlarda anlamıyorum?

3. Tuan MAKSEL
    Gizli

Hastaligi neymis

4. bora_19mys

bora_19mys New Member

Beğenileri:
    0
    vicdan kalmamış ki para kazanacaklar diye eziyet edenler var

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:32 -->-> Daha önceki mesaj 19:31 --

hasta değil tuan ayağını üzerine basamıyo sol pencesini hiç kullanamıyo

5. Emre TURAN
    Gizli

Ben olsam sorardım o adama "sen hasta olduğun zaman senin de kafanı koparsalar nasıl olurdu?" derdim. Böyle saçmalık mı olur ya?
    Veteriner ne dedi peki, sorunu neymiş hayvancağızın?

6. filiz Tohum
    Gizli

yahu bu insanlarda vicdanda kalmamış
    hiç birşey yapamıyosan ver birine Allah tan orada denk gelmişsinde kurtarmışsın hayvanı
    inşallah bir an öncede düzelir de o kuşçuya da kapak olur

7. bora_19mys

bora_19mys New Member

Beğenileri:
    0
    sanırım ayağı kırılmış ve ödem oluşmuş diz kısmında sağ ayağını kullanıyo ama solu pek kullanamıyo inşALLAH ALLAH ın izni ile düzelir

8. eda1624

eda1624 Member

Beğenileri:
    0
    düzelir inşaallah. düzelmese bile acı çekmediği sürece öyle yaşamayı öğreniyorlar merak etmeyin, bendede var ayağı problemli bir yavru ama tam bir şebek oldu ve diğer kuşlardan geri kalmıyor hiç bir konuda...

9. bora_19mys

bora_19mys New Member

Beğenileri:
    0
    yeni yeme düşmüş bi çekoslavak yavruda aldım ondan bi saat sonra hiç ayrılmıyo ve çok ilgi gösteriyo sakat olan kuşa bu yeni yavru bile o vicdansız kuşcudan daha vicdanlı walla ha :)

10. Efe Çalışkan
    Gizli

böyle vicdansızları görünce o esnaflara 1 kuruş kazandırınca sanki kendimi onlaara yardım ediyor gibi hissediyorum

11. Yeliz KOCAGÜN

Beğenileri:
    0
    Cok iyi yapmıssınız takdir ettim sizi

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

12. bora_19mys

bora_19mys New Member

Beğenileri:
    0
    öyle değilde ordan bi mubiş daha kurtarmış gibi olduğunu düşün

13. Efe Çalışkan
    Gizli

orası ayrı yaptııgın 10 numara davranış ama o insanlara para kazandırıp onları ayakta tutan bu eziyetlerine devam etmelerini sağlayanda bizim paralarımız bu açıdan bakıncada böyle durum :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:06 -->-> Daha önceki mesaj 20:06 --

hakkıyla işini yapanları tenzih edeirm tabii

14. bora_19mys

bora_19mys New Member

Beğenileri:
    0
    sağolun yeliz hanım

o konuda haklısın çalışkan kardeşim

15. Emre TURAN
    Gizli

Kazandırmayacaksın işte böylelerine 1 kuruş bile. Sürünsün, batsın. Bir de ağlayıp dururlar işlerimiz şöyle kötü, böyle kötü diye. Tıkış tıkış dolduruyorlar o kuşları minnacık kafeslere, eee? İlla ki birinin, bir kaçının kanadı, kolu kırılacak, ezilecek. Ondan sonra da hasta diye kafasını kopartıyorlar. 10 liraya aldıkları kuşu 40' a 50' ye satmasını bilirler ama. Neyse ya... Valla zaten ben gıcığım bu heriflere. Yem bile almayın böyle adamlardan arkadaşlar, suçlarına, günahlarına yardım etmeyin böyle vicdansızların.

16. bora_19mys

bora_19mys New Member

Beğenileri:
    0
    almıyorum zaten hiç bişe aldığım mübişleri üretici bi arkdaştan alıyorum kafese tül almak için bi kuşcuya girdim ve kuşu böyle gördüğüm için aldım belki iyileştirebilirim diye

17. Elif AKDOĞANOĞLU
    Gizli

öyle güzel bir davranış ki bu, sizi yürekten tebrik ediyorum. inşallah kuşunuz kısa zamanda iyileşir. çok da güzel maşallah, öyle tatlı bakıyor ki...

petshopçular işi artık tamamen paraya endekslemişler, hayvanın yaşama hakkını elinden alabileceğini düşünecek kadar vicdansız ve acımasız olmuşlar, yazık. onlardan hiçbir şekilde bir şey satın almamak gerekiyor.

yolum şehir merkezine düştükçe, sadece gözlem yapmak için petshop gezerim, hayvanların oradaki yaşam koşulları nasıl, sağlıkları yerinde mi, orada çalışanlar müşteriye nasıl davranıyor vs. vs. bütün bunlar oradaki zihniyet hakkında ipuçları verebilir.

kafasını koparacakmış, o kim oluyor ki bir canlının canını almaya kendini muktedir görüyor ! ? böyle adamların bu işi asla yapmaması lazım.

18. abdulkerim demir

Beğenileri:
    0
    hakketen bazı kuşçularda vicdan yok bizim bir üretici arkadaşında bir yavrusu ayakları doğuştan yanlara açık anlayacağınız kuş ayakta duramıyor arkadaşımın arkadaşı ver kafasını koparayım sende kurtul oda kurtulsun dedi bizim arkadaş kabul etmedi hala besliyor kendi kaderi ile ölecekse ölsün dedi diğer kuşlar gibi bakımını yapıyor maşaallah canavar gibi

19. İsmail BAL
    Gizli

öncelikle size tebrik ederim büyük bir sevap işlemişsiniz.

bu tarz bi olayda benim başıma gelmişti. kuş pazarında geçerken papağanların arasında dayak yemiş üstü başı kir ve ıslak hasta olmuş yürümekte bile zorlanan bir muhabbet kuşu vardı. adama sordum ne kadar diye eminmisin alacakmısın dedi evet dedim. ne verirsen ver dedi nasıl olsa ölecek sen bilirsin dedi 5 lira verdim ve vitamin mama sıcak oda derken şu anda kuluçkaya yatmaya hazırlanıyor. umarım sizinkide bir an önce toplar kendini ve düzelir.

20. Sinan ÇELİK
    Gizli

Öyle her önüne gelen bu tarz işleri yapamamalı izin verilmemeli adam kafadan sakat olmasa zaten o davranışıda yapmaz kesin diğer kuşlara da eziyet ediyordur.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. kuscu muhabbet kusu eziyet