Karadeniz Pet

Kuslarım hakkında

6yre6aqy.jpg
dutusuza.jpg

Yumurtamı var dişide?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hocam kafes düzeniniz iyi değil yalnız kuşları yorarsınız böyle üreme dönemindeler.

tahta tüneği yuvalığın kapısına koyarsan daha iyi olur. Suluğu da tahta tüneğin olduğu yere koyun rahat ulaşsınlar.Birde yemliklerin olduğu yere bir tünek tamamdır.

tahta tüneği yuvalığın kapısına koyarsan daha iyi olur. Suluğu da tahta tüneğin olduğu yere koyun rahat ulaşsınlar.Birde yemliklerin olduğu yere bir tünek tamamdır.

Yani sen diyorsun ki kafesin üst kısmında hiç tünek kalmasın doğrumu?
y3a4ane7.jpg

uqebesad.jpg

sehyhapu.jpg
epube4eg.jpg

aynen evet yuvalık uzak kalıyor kuşlara tek tünek üretim zamanı iyidir.

Kardeş yuvaya doğru koyamadım yemlik ve yuva denk geliyo iki beyazın tam ortasına paralel koydum bişey olur mu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:29 -->-> Daha önceki mesaj 18:54 --

Arkadaşlar ilk yumurta bugün geldi hadi bakalım yavrularını görüp büyütmek nasip olur inşallah.

Bence üstteki ahşap tünek çok yüksek

Arkadaşlar dediğiniz gibi tünekleri koydum kafes tabanına çok yakın ama tam yuva ağzında üstte hiç tunek kalmadı. böyle olunca sanki erkek kuş canı sıkılıyor gibi. Bu arada bugün ilk yumurta gelmiş. Bundan sonra neler yapmam lazım nasıl davranmalıyım yumurtaların sağlıklı çıkması için dişi hep yuvada zaten nadir cıkıyor işiyor kafası kadar erkek çiftleşmeye çalışıyor sonra hemen giriyor içeri

Bundan sonra fazla rahatsız etmemeye çalışın çünkü yumurtalarını kıskanabilir sizden, çiftleşmeleri normaldir bu dönemde sıkıntı yok, yaklaşık iki gün arayla yumurtalar gelecektir, yem su dışında mama takviyesi yapmanızı öneririm, mamanın içine yumurta kabuğu ve kalamar kemiğini toz haline getirerek katmanızı kesinlikle tavsiye ederim

Hocam zaten üreme döneminde kuşlar canı sıkılmaz merak etmeyin tek tünek kuşları yormaz yararı olur. Kuşunuz 2-3 günde bir yumurtlayacaktır siz mamayı kalamarı eksik etmeyin hiç. Uzaktan takip edin rahatsız olmasınlar özellikle dişi.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Şuan anladığım kadarıyla erkek besliyor dişiyi demi. Cünkü bugün dişinin hiç yem yediğini görmedim

Erkek daha durmaz sürekli çalışır siz merak etmeyin, siz onları ne kadar iyi beslerseniz onlarda yavrularını o kadar iyi büyütür, evet erkek besleyecek bundan sonra ama dişide arada çıkar bi dolanır bazen :)

Aynen erkek besleyecek dişiyi ve yavruları çıkınca. O yüzden erkek fazla efor sarf eder tek tünek olayını şimdi daha net anladınız umarım yorulmasın baba :)

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Dişin kızışmış ama erkek daha ufak değiştirmelisin bence erkeği

Kardeş ufak mufak sana diyorum yumurta geldi sen daha erkeğin yaşına takmışsın yumurta geldi ya ufak mufak idare etcen artık.

Geri