Karadeniz Pet

kuşlarım ölüyor mu?

Alperen GONCA

Meraklı Üye

kuşlarım yeni kafes aldığımdan ve mantarları olduğundan beri halsiz bitkin ve çoğu zaman uykusuzlar kremlerini ve hiçbirşeylerini eksik etmedim hele mavi olan erkek nezaman baksam gözü ya kapandı kapanacak ya da kapanmış sarı dişi ona kıyasla yine biraz hareketli dişi erkeği kaşıyor ona ilgi gösteriyor ama erkek çok az karşılık veriyor bazen biri üst katta biri alt katta yatıyor gündüz bile halsiz uyku halindeler nolur biraz yardım kimsenin kuşları böle deil cıvıl cıvıllar of:(

bi veterinere gotur istersn en net cevaplar sonucta onlarda

veterine bize çok uzak of yeter bıktım bunların hastalıklarından kimsede olmayan bize mi gelir yâ

banyolugu sök kuş hasta diyorsun banyoluk takıyorsun olmaz ... isalmi kuşlar kuruduklarında bir foto yolla oyle yorum yapalım

Banyolugu bugün aldım ve ilk defa taktım ıslaklıkları da krem bulaştı diye hiç banyo yapmadılar ve isal olup olmadıklarını bilmiyorum yukarıda foto varr zaten baksan bi banyolugu sokuyorm halsizlik neden peki :s

Son düzenleme:
önce yuvayı ve banyoluğu sök, kuşlar iyileşmeden yuva takma, popo kısmına dışkı yapışıyor mu bilmiyorum ama resimlerden gördüğüm kadarıyla kuşlarda ishal var, ishal için önce avidare ishal ilacı ve b vitamini al petshoptan ve yem olarak da sade kanarya yemi (aspur) ver, yeşillik ve mama verme, geçmezse veterinerden baytril alabilirsin. Mantar olduğuna emin misin kuşlarda, eğer eminsen mantar ilacı olarak mycospor adlı ilacı öneririm, eczanede 10 lira civarı bir şeydi sanırım, vazelinden kat kat üstün bir kremdir, bu arada göz etrafında şişlik, sulanma ve kuşlarda tıksırma varsa mantar dışında bir hastalık olabilir...

Yalnız yuvaya alismaya basladilar petshop sahibi takili kalsn dedi

Ya kardes yaziktir ya kusu ver bu sekilde gonullu birine o baksin iyilestirsin ya aldigin yere gotur. Yuvaligi sok herseyi iyice dezenfekte et. Kuslari ayri kafeste tedavi et. Nerden bileceksin belki biri iyilesmeye meyillidir ama digerinin hastaligi bulasiyordur. Yazik ölür gider. Butun kafesi ve aksesuarlari demestosla yika iyice.

Kardeşim bu kuşlar iyi dayanmış bu zamana kadar bu kuşları veterinere götür hemen bu kuşlar baya hasta

Kardes aldigim yere versem ustese yuvayu versem yeni tek yavru kus alip baksam adam
verir mi

ben olsam geri almam. satici saglam verdiyse ve sonradan hastalandiysa adamin sucu ne?

sonuc ne oldu? kuslar yasiyormu?

Selim savaş su ışık hakkında bilgi verirmisiniz ne ise yarıyor vs...

Muhabbet kuslarinin normal isisi 40-41 dereceyi bulur. hasta kuslarda bu isi düstügü icin üsüme söz konusu ve genelde hasta kabarik kuslarin titredigi görülür. Hasta bir kusun organizmasi hastalikla mücadele ederken, tüm enerjiyi mücadele etmekle harcar ve vucut isisini koruyamaz. bu yüzden kirmizi isik ile yardimci olunur ve kan dolasimi desteklenir.

simdiye kadar bilhassa kendim cok pozitif sonuclar elde ettim ve gerekten bu kus gitti artik dedigim yerlerde ,kusun yüzde yüz iyilestigini gördüm.

30-ila 50 cm mesafeye ayarlanarak yaklasik 20 dk günde 4-5 kere uygulanabilir.

önemli olan burada lambayi kafesin tümüne degil sadece bir kösesine tutmak.kusun sicakliktan kacma imkani olmali. zaten sicakligi istedigimi kendi isinin önüne gider.

https://www.welli.net/blog/artikel/kelly-nach-op.jpg

Almanyada hasta kuslarda uygulanan bu yöntem cok yaygin ama türkiyede malesef bilinmiyor gibi.

ben kuslar icin extra keramik ampülü tavsiye ediyorum. burada isik degil sadece isi(sicaklik) veriliyor ve böylelikle kusun gözünü almiyor.

bu kirmizi isik aslinda insanlarda kullanilan kirmizi isindan baska birsey degil.eklem yerleri boyun tutulmasi durumlarda kullanilan ,kirmizi ampüllü genelde 100 watt lik bir lamba.

http://max-attachments.prod.hlpstr.de/attachments/article_images/images/707/full/3.jpg

Not: bu yöntem yinede hasta kusu bir Veterinere götürmemeye neden olmamali!!!

Son düzenleme:
Geri