Karadeniz Pet

kuşum agresif elimden kaçıyor nasıl alistiririm

• Konbuyu başlatan Efe Nardan
  • Başlangıç tarihi
E

Efe Nardan

Guest
Selamun alekum önceki okullar açılmadan önceki cuma günü aldım yavru ve erkek ilk gun biraz kurcaldim sonraki gun kaçtı ve birkaç gun önce kafesinden yine kacti (salonun içinde kaçtı) çok agresif elime nasıl alistirabilirim konuşması hic önemli değil parmagima tunesin yeter

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ortalama 15 gun ve sana alısana kadar kafesınden cıkarma. Kafesın ıcıne elını sok. Ilk elınden korkmamasını sagla elını kademe kademe ona yaklastır. 2. gun gogsune parmagını degdırerek elınde kalmasını sagla.

Son düzenleme:
Ustam ben 2.gun elime alistirdim.. Elinizi gun boyu 2_3 sefer olmak uzere kafese sokun 10-15 dakika kadar kipirdatmayin elinizden zarar gelmeyecegini anlasin daha sonra avunuza biraz yem koyup yemeye calisirken elinizi hafif uzaklastirin elinize cikip yiyecektir sonra salin kusunuzu odayi tanimadigindan carpabilir duvarlara kondugu yerde elinizi gogsune yaklastirin gelecektir. Nacizane onerim bu tabi ustadlar daha iyi bilir. Ben ayni bu sekil yaptim suan gayet mutluyuz :))

Yazılanları denedikten sonra basarisiz olursan yemligi cikar biraz aciksin eline yem al ve kafese sok gelip yiyecektir yedikten sonra yemligi tekrar tak yerine sabahlari cikar ve dedigim gibi yap. Geceleri tekrar takarsın 1 haftaya kalmaz alisir zaten fakat cokta ac birakma hayvani...

3310 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

arkdasım kusu 1 hafa 2 hafta kapatmaya gerek yok ben 3 gun aksamı saldım etrafı tanıdı sonra ben onunla ılgılendım ve bugun 11. gün yanımdan ayrılmak istemiyor iş ilgide bitiyor

arkdasım kusu 1 hafa 2 hafta kapatmaya gerek yok ben 3 gun aksamı saldım etrafı tanıdı sonra ben onunla ılgılendım ve bugun 11. gün yanımdan ayrılmak istemiyor iş ilgide bitiyor

Kesinlikle aldigim ilk gun ellemiyorum bende 2. Gun kafesin ustunde duruyor etrafi taniyor 3. 4. Gun zaten sahibinede alismaya basliyor neden 2 3 hafta kapatirlar anlamam..

3310 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

Geri