Karadeniz Pet

Kuşum astım mı?

Simge94

Yeni Üye
Merhabalar. Kuşum 4,5 aylık. İlk geldiği zamanlar hapşırıyordu. Ağzını açıp kapatıyordu ara ara, ama nadiren. Şimdi sürekli ağzını açıp kapatıyor, çok kaşınıyor(tüy patlatmasına veriyorum ben bunu), ağzını açıp kapatırken nefes alma sesi çıkıyor, uçunca nefes nefese kalıyor. Ama hareketli bir kuş, sürekli uyuklayan kuşlardan değil. Kuşçuya götürdüm kuşun astım dedi aviastım diye bir ilaç verdi. Suyuna ölçeğine göre döktüm ancak kuşum fazla su içen bir hayvan değil. Sizce astım mıdır, kuşçu doğru söylüyor mudur? Bu ilaç ile iyileşir mi? Nasıl bir yol izlemem gerekir? İlk kuşumu 4 ay önce kaybettim bu da ölsün istemem... Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
aşiri yaglanmadan dolayı olabılır .egr yaglanma dan degılse suluguna 4-5 damla limon danlatın bır gun temız su bır gun lımonlu su koyun ve eger bulabılırsenız semiz otu verın

Kuş satana götürene kadar keşke anlayan bir hekime götürseniz kuşunuz için daha iyi bişey yapmış olursunuz..
Lütfen niteliği olmayan kişilerin ilaç önerilerini ciddiye almayın büyük olumsuzluklar doğabilir..
İstanbulda kuştan anlayan veteriner sayısı çok

Son düzenleme:
aşiri yaglanmadan dolayı olabılır .egr yaglanma dan degılse suluguna 4-5 damla limon danlatın bır gun temız su bır gun lımonlu su koyun ve eger bulabılırsenız semiz otu verın

kuşum hareketli ve zayıf bir kuş yağlanma olduğunu sanmıyorum...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:14 -->-> Daha önceki mesaj 20:12 --

Kuş satana götürene kadar keşke anlayan bir hekime götürseniz kuşunuz için daha iyi bişey yapmış olursunuz..
Lütfen niteliği olmayan kişilerin ilaç önerilerini ciddiye almayın büyük olumsuzluklar doğabilir..
İstanbulda kuştan anlayan veteriner sayısı çok

sadece kuş satmıyor sorduğum kişi bir sürü hayvan besliyor. sizin bildiğinizi ben de biliyorum ama veteriner bana baya uzak bu havada kuşum iyice üşütüp hasta olsun istemem... kuşum hırıltılı şekilde nefes alıyor ve zorlanıyor astım olmasa bile mutlaka solunum yolu sorunu var gibi gözüküyor.

Geri