Karadeniz Pet

kuşum hakkında sorularım var.

• Konbuyu başlatan numenor111
  • Başlangıç tarihi
N

numenor111

Guest
arkadaşlar öncelikle selamlar yeni bi muhabbet kuşu aldım eve geleli 1 ayı geçti sanırım ancak öncelikle kuşun cinsiyetini öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. kimi erkek diyo kimi dişi diyo bende uzmanlarına sorayım dedim. birde arkadaşlar kuşum pek konuşmuyor pek bişeylerle ilgilenmiyor acaba nedeni ne olabilir ? yavru olduğu için olabilirmi çünkü hasta deil ve evede alıştı ancak pek ilgisiz. yardımcı olursanız sevinirim. buyrun resimler.
vuz3q.jpg

vuz93.jpg

Öncelikle hayırlı olsun. Kuşunuz erkek :) Çok da tatlı maşallah. Bu durumun da zamanla düzeleceğinden emin olabilirsiniz. Siz ilginizi eksik etmeyin.

Öncelikle hayırlı olsun. Kuşunuz erkek :) Çok da tatlı maşallah. Bu durumun da zamanla düzeleceğinden emin olabilirsiniz. Siz ilginizi eksik etmeyin.

teşekkür ederim çok saolsun. birde yaşını tahmin edebilirseniz çok sevinirim.

3 aylık ve yerli.

O zaman hollanda diyelim..Hollanda diye bir ırk yoktur (bence) ama kuş gayet sağlıklı , takmayın kafanıza cins cok önemli değil zaten.

O zaman hollanda diyelim..Hollanda diye bir ırk yoktur (bence) ama kuş gayet sağlıklı , takmayın kafanıza cins cok önemli değil zaten.

holanda cinsi diy bir cins olduğunu bende inanmıyorum ama show kuşlarda ingiliz ve hollanda diye ayrılıyor ? bunun sebebi nedir serkan bey ?

bu arada kuş yakışıklı bir yerli bence de maşallahı var cin gibi

holanda cinsi diy bir cins olduğunu bende inanmıyorum ama show kuşlarda ingiliz ve hollanda diye ayrılıyor ? bunun sebebi nedir serkan bey ?

bu arada kuş yakışıklı bir yerli bence de maşallahı var cin gibi

Ercan ustam aslına bakarsan bence ırk sadece yerli kuşlar ve jumbolar olarak iki ayrı ırk olarak değerlendirilebilir. Onun sebebide birisi iri kuşlar diğeri küçük kuşlar olduğu için.

Neden diğer ırk lar için yok diyorsun derseniz sonuç olarak hepsi kırık kuş oluyor iri kuş ile küçük kuş u çiftleştiriyorsun ortaya çek çıkıyor örneğin.

Heleki hollanda bence hiç geçerli bir ırk değil , yerli ile çek in ara boyutuna hollanda denip geçiliyor.

Tabii bu yazdıklarım kendi düşüncelerim , herkezin düşüncelerine saygı duyarım .Sonuç olarak bende de çek var ingiliz var jumbo var ve satarken bende bu tabirleri kullanıyorum.

Sonuç olarak görüşümü söyleyim bence iki ırk var birisi iri ırk olan ingilizler diğeri ise ufak kuş olan yerliler..

Siz konusmasi icin caba gösteriyormusunuz.yada kendi kendine konuşcak diyemi bekliyorsunuz

Geri