petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşum hakkında sorularım var.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve numenor111 tarafından 24 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. numenor111

arkadaşlar öncelikle selamlar yeni bi muhabbet kuşu aldım eve geleli 1 ayı geçti sanırım ancak öncelikle kuşun cinsiyetini öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. kimi erkek diyo kimi dişi diyo bende uzmanlarına sorayım dedim. birde arkadaşlar kuşum pek konuşmuyor pek bişeylerle ilgilenmiyor acaba nedeni ne olabilir ? yavru olduğu için olabilirmi çünkü hasta deil ve evede alıştı ancak pek ilgisiz. yardımcı olursanız sevinirim. buyrun resimler.[​IMG]

2. Emre TURAN

Öncelikle hayırlı olsun. Kuşunuz erkek :) Çok da tatlı maşallah. Bu durumun da zamanla düzeleceğinden emin olabilirsiniz. Siz ilginizi eksik etmeyin.

3. numenor111

teşekkür ederim çok saolsun. birde yaşını tahmin edebilirseniz çok sevinirim.

4. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    3 aylık ve yerli.

5. numenor111

serkan bey yerli nasıl olur ya hollanda cinsi diye aldım petshoptan o kafesten aldım kendi ellerimle nasıl yerli olur anlamadım şimdi ?

6. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    O zaman hollanda diyelim..Hollanda diye bir ırk yoktur (bence) ama kuş gayet sağlıklı , takmayın kafanıza cins cok önemli değil zaten.

7. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    holanda cinsi diy bir cins olduğunu bende inanmıyorum ama show kuşlarda ingiliz ve hollanda diye ayrılıyor ? bunun sebebi nedir serkan bey ?

bu arada kuş yakışıklı bir yerli bence de maşallahı var cin gibi

8. Doğuş ŞEKER

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    3.5 4 aylık erkek.

9. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    Ercan ustam aslına bakarsan bence ırk sadece yerli kuşlar ve jumbolar olarak iki ayrı ırk olarak değerlendirilebilir. Onun sebebide birisi iri kuşlar diğeri küçük kuşlar olduğu için.

Neden diğer ırk lar için yok diyorsun derseniz sonuç olarak hepsi kırık kuş oluyor iri kuş ile küçük kuş u çiftleştiriyorsun ortaya çek çıkıyor örneğin.

Heleki hollanda bence hiç geçerli bir ırk değil , yerli ile çek in ara boyutuna hollanda denip geçiliyor.

Tabii bu yazdıklarım kendi düşüncelerim , herkezin düşüncelerine saygı duyarım .Sonuç olarak bende de çek var ingiliz var jumbo var ve satarken bende bu tabirleri kullanıyorum.

Sonuç olarak görüşümü söyleyim bence iki ırk var birisi iri ırk olan ingilizler diğeri ise ufak kuş olan yerliler..

10. Nilgün BULUT

Siz konusmasi icin caba gösteriyormusunuz.yada kendi kendine konuşcak diyemi bekliyorsunuz

Sayfayı Paylaş