petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum hakkında yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Kainat06 tarafından 28 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. Kainat06

Kainat06 New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaslar yaklaşık 7 8 aylık erkek muhabbet kuşum var adı şaşkın . Şaşkın geldiği ilk zaman 2 aylıktı ve ben onu kendime alıştırmayı başardım önceden elime geliyo beraber oyun oynuyorduk. Bilgisayarla oynadigim zaman gelir tuşlara dokunur bana cilve yapardı ama son zamanlarda elime bile gelmez oldu kafeste parmağımı uzatinca geliyor ama dışarı çıktığında yanlizca aynanin olduğu yere gidiyor ayna başından çekilmiyor hatta arada uçuyor sürekli aynayla oynuyor ve elime bile gelmiyor bu yüzden ne yapabilirim?

2. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    728
    Ayna da kendini göre göre eş olarak kabul etmiş kuşunuz ve kızışma dönemime girdi için onla zaman geçirmek istiyor uygun bir eş alırsanız faydalı olur

3. Kainat06

Kainat06 New Member

Beğenileri:
    0
    Başka bir kuşa ya da onların yavrularına aynı anda bakabilecegimi sanmıyorum illa bir eş mi almam gerekiyor sizce başka bir yolu yok mu

4. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    Kuşunuz 7-8 aylık diyorsunuz. Bu dönemler muhabbet kuşlarının yetişkinliğe girme dönemidir. Kızgınlığa girerler. Ben kuşuma eş aldım 6 aylık falan benim kuşum daha kızgınlığa da girmedi. Yavru yapmalarını ben de istemiyorum. Ben de bu yüke girecek zamanım olmadığından yuvalık da takmadım mütemadiyen dışarı çıkarıyorum oyun falan oynuyorlar. Bir nevi yumurta yapmalarını engeller gibi oluyor :D Hem dişi kuşu da alıştırmış oldum böylelikle hem de erkek kuşum tek kalmıyor canı sıkılmıyor. Ayrıca önerim o ayna gibi yerlerden uzak tutun çünkü o yansımadakini kuş sanıyorlar tepki alamayınca da psikolojik açıdan olumsuz etkileniyorlar.

5. Kainat06

Kainat06 New Member

Beğenileri:
    0

Peki Teşekkürler

6. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    728
    eş almak zorunda değilsiniz tabi kide. Ama zamanla bu yaptığı haraketler dahada ileriye gidecek gün gelecek kafesteki eşyalar ile bile çiftleşme çabalarına girecek tek beslemek isterseniz tabi karar sizin ama en azından ayna tarzı aksesuarlar bulundurmayın kafesinde yine sizle ilgilenir zamanla

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Aynayı oradan kaldırırsanız tekrardan ilgisi size kayacaktır

8. Kainat06

Kainat06 New Member

Beğenileri:
    0
    Denedim fakat serbest bıraktıgımız odaların hepsinde ayna var üstünü örtüyle örtüp aynayı kapatiyoruz ortuyu açmaya çalışıyor ve yine oradan ayrılmiyor yine elimize gelmiyor

9. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Siz kapatın ve sürekli onunla ilgilenin yine gelir merak etmeyin

10. Serdar

Serdar Active Member

Beğenileri:
    36
    Bence en güzeli bir eş alın. Doğadaki tüm canlıların yaratılıştan amacı üremektir. Ne kadar sizinle ilgilenip arkadaş olmasını isteseniz de özellikle sosyal hayvanlar için eşi olmadan yaşamak... Ona iyilik yapmıyorsunuz. Emin olun ona bir eş aldığınızda sizinle ilgisini kesmediğiniz sürece hem siz hem de kuşlarınız çok daha mutlu olacaksınız. Yavruları olursa sevdiğiniz insanlara hediye ederek başkalarını da sevindirmiş olursunuz...

Sayfayı Paylaş