Karadeniz Pet

Kuşum hakkında yardım

Kainat06

Yeni Üye
Arkadaslar yaklaşık 7 8 aylık erkek muhabbet kuşum var adı şaşkın . Şaşkın geldiği ilk zaman 2 aylıktı ve ben onu kendime alıştırmayı başardım önceden elime geliyo beraber oyun oynuyorduk. Bilgisayarla oynadigim zaman gelir tuşlara dokunur bana cilve yapardı ama son zamanlarda elime bile gelmez oldu kafeste parmağımı uzatinca geliyor ama dışarı çıktığında yanlizca aynanin olduğu yere gidiyor ayna başından çekilmiyor hatta arada uçuyor sürekli aynayla oynuyor ve elime bile gelmiyor bu yüzden ne yapabilirim?

Ayna da kendini göre göre eş olarak kabul etmiş kuşunuz ve kızışma dönemime girdi için onla zaman geçirmek istiyor uygun bir eş alırsanız faydalı olur

Ayna da kendini göre göre eş olarak kabul etmiş kuşunuz ve kızışma dönemime girdi için onla zaman geçirmek istiyor uygun bir eş alırsanız faydalı olur

Başka bir kuşa ya da onların yavrularına aynı anda bakabilecegimi sanmıyorum illa bir eş mi almam gerekiyor sizce başka bir yolu yok mu

Kuşunuz 7-8 aylık diyorsunuz. Bu dönemler muhabbet kuşlarının yetişkinliğe girme dönemidir. Kızgınlığa girerler. Ben kuşuma eş aldım 6 aylık falan benim kuşum daha kızgınlığa da girmedi. Yavru yapmalarını ben de istemiyorum. Ben de bu yüke girecek zamanım olmadığından yuvalık da takmadım mütemadiyen dışarı çıkarıyorum oyun falan oynuyorlar. Bir nevi yumurta yapmalarını engeller gibi oluyor :D Hem dişi kuşu da alıştırmış oldum böylelikle hem de erkek kuşum tek kalmıyor canı sıkılmıyor. Ayrıca önerim o ayna gibi yerlerden uzak tutun çünkü o yansımadakini kuş sanıyorlar tepki alamayınca da psikolojik açıdan olumsuz etkileniyorlar.

Kuşunuz 7-8 aylık diyorsunuz. Bu dönemler muhabbet kuşlarının yetişkinliğe girme dönemidir. Kızgınlığa girerler. Ben kuşuma eş aldım 6 aylık falan benim kuşum daha kızgınlığa da girmedi. Yavru yapmalarını ben de istemiyorum. Ben de bu yüke girecek zamanım olmadığından yuvalık da takmadım mütemadiyen dışarı çıkarıyorum oyun falan oynuyorlar. Bir nevi yumurta yapmalarını engeller gibi oluyor :D Hem dişi kuşu da alıştırmış oldum böylelikle hem de erkek kuşum tek kalmıyor canı sıkılmıyor. Ayrıca önerim o ayna gibi yerlerden uzak tutun çünkü o yansımadakini kuş sanıyorlar tepki alamayınca da psikolojik açıdan olumsuz etkileniyorlar.

Peki Teşekkürler

Başka bir kuşa ya da onların yavrularına aynı anda bakabilecegimi sanmıyorum illa bir eş mi almam gerekiyor sizce başka bir yolu yok mu
eş almak zorunda değilsiniz tabi kide. Ama zamanla bu yaptığı haraketler dahada ileriye gidecek gün gelecek kafesteki eşyalar ile bile çiftleşme çabalarına girecek tek beslemek isterseniz tabi karar sizin ama en azından ayna tarzı aksesuarlar bulundurmayın kafesinde yine sizle ilgilenir zamanla

Aynayı oradan kaldırırsanız tekrardan ilgisi size kayacaktır

Siz kapatın ve sürekli onunla ilgilenin yine gelir merak etmeyin

Bence en güzeli bir eş alın. Doğadaki tüm canlıların yaratılıştan amacı üremektir. Ne kadar sizinle ilgilenip arkadaş olmasını isteseniz de özellikle sosyal hayvanlar için eşi olmadan yaşamak... Ona iyilik yapmıyorsunuz. Emin olun ona bir eş aldığınızda sizinle ilgisini kesmediğiniz sürece hem siz hem de kuşlarınız çok daha mutlu olacaksınız. Yavruları olursa sevdiğiniz insanlara hediye ederek başkalarını da sevindirmiş olursunuz...

Geri