Karadeniz Pet

kuşum hasta yardım!

• Konbuyu başlatan kinq
  • Başlangıç tarihi
K

kinq

Guest
merhaba arkadaşlar.15 günlük bir yavru getirip beslemeye başladım.Şuan 1 buçuk aylık ama hasta.Normal yem yiyemiyor.Kabuksuz yem veriyorum ama verdikten sonra kafasını sallayarak yemleri geri kusuyor,tüylerini kabartarak duruyor,koyu yeşil dışkısı var ve halsiz.Kuşumu kaybetmek istemiyorum ne yapmam gerekir yardım edermisiniz?

15 günlük kuşu nasıl besledin yanılıyor olmıyasın fotoğrafını koyarmısın bakalım 15 günlük kuş kendi bişey yiyip içemez senin enjektörle beslemen lazım buda çok zor bir durum

kuşu kendim besledim.Kabuksuz yemi sıcak suda yumuşattıktan sonra ılık bir şekilde baş parmağımla işaret parmağımın arasında yemi veriyorum.Bu yöntemle yavru annesinden yem aldığını hissediyor ve yiyor.Akşam resmini atabilirim şuan iş yerindeyim (kardeşim ben işteyken bakıyor)

1.5 aylık kuş kendi yemini kırması kendi kendine beslenmesi gerekir anladığım kadarıyla halen siz besliyorsunuz bu çok yanlış bir durum onu başka kuşların yanına koyarak yem kırmasını yem yemesini öğrenmesini sağlamalısın

1.5 aylık kuş kendi yemini kırması kendi kendine beslenmesi gerekir anladığım kadarıyla halen siz besliyorsunuz bu çok yanlış bir durum onu başka kuşların yanına koyarak yem kırmasını yem yemesini öğrenmesini sağlamalısın

son bir hafta içinde önüne yem bırakarak alıştırmaya çalışıyordum.Fakat hasta olunca mecbur elimle yedirmek zorundayım.Kuşu erken almamın sebebi ise konuşma yeteneği sağlamak.Şuan olduğu yerde tüyleri kabarık gözler kapalı duruyor :(

Kuşu okadar küçük alarak yanlış yapmışsın suyuna vitamin damlat haşlanmış patates ver kuşu ceyranda soğukta bırakma

Kabuksuz yeme alıştı ise sorun olmaz artık.

İshal var ise suyuna vitamin atın sıcak ortamda dursun çokta sıcak olmasın ama patates haşlayın az biraz sogutun sonra yedirin kendiniz

Kuşu okadar küçük alarak yanlış yapmışsın suyuna vitamin damlat haşlanmış patates ver kuşu ceyranda soğukta bırakma

Arkadaş yanlış yapmamış. O yavruyu o kadar küçükken annesinden babasından ayıran yem kırmasını öğrenmeden bu arkadaşa veren kişi yanlış yapmış. Vicdanı nasıl el vermiş böyle bir duruma şaşırdım (((((( Kuş sevgisi, hayvan sevgisi bu olmasa gerek...

Ne kuş sevgisi ne hayvan sevgisi milletin derdi para kazanmak olmuş biraz fazla para ver adam 15 günlük yavruyuda ayırır anasından 10 günlük yavruyuda onun amacı para kazanmak milletin güzünü para bürümüş

onu satana benden selam olsun... kulakları çınlasın.. 15 günlük yavru mu satılır ya

iyileştirmek için veterinerden alabileceğim ilaç var mı? ismini verirseniz sevinirim

vitaform kullanabilirsin ama bence kendini herşeye alıştır şimdiden.. aynı şekilde 1 ay önce konuşan kuşumu kaybettim :( kafasını sallıyor yemi kusuyor ve uyuyordu :(

Kusu malesef x olucak

Geri