petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşum hasta yardım!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve kinq tarafından 11 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. kinq

kinq Guest

merhaba arkadaşlar.15 günlük bir yavru getirip beslemeye başladım.Şuan 1 buçuk aylık ama hasta.Normal yem yiyemiyor.Kabuksuz yem veriyorum ama verdikten sonra kafasını sallayarak yemleri geri kusuyor,tüylerini kabartarak duruyor,koyu yeşil dışkısı var ve halsiz.Kuşumu kaybetmek istemiyorum ne yapmam gerekir yardım edermisiniz?

2. kenan

kenan Guest

15 günlük kuşu nasıl besledin yanılıyor olmıyasın fotoğrafını koyarmısın bakalım 15 günlük kuş kendi bişey yiyip içemez senin enjektörle beslemen lazım buda çok zor bir durum

3. kinq

kinq Guest

kuşu kendim besledim.Kabuksuz yemi sıcak suda yumuşattıktan sonra ılık bir şekilde baş parmağımla işaret parmağımın arasında yemi veriyorum.Bu yöntemle yavru annesinden yem aldığını hissediyor ve yiyor.Akşam resmini atabilirim şuan iş yerindeyim (kardeşim ben işteyken bakıyor)

4. Sevtap DERİN

İshal var mı?

5. kinq

kinq Guest

evet ishal de var

6. kenan

kenan Guest

1.5 aylık kuş kendi yemini kırması kendi kendine beslenmesi gerekir anladığım kadarıyla halen siz besliyorsunuz bu çok yanlış bir durum onu başka kuşların yanına koyarak yem kırmasını yem yemesini öğrenmesini sağlamalısın

7. kinq

kinq Guest

son bir hafta içinde önüne yem bırakarak alıştırmaya çalışıyordum.Fakat hasta olunca mecbur elimle yedirmek zorundayım.Kuşu erken almamın sebebi ise konuşma yeteneği sağlamak.Şuan olduğu yerde tüyleri kabarık gözler kapalı duruyor :(

8. kenan

kenan Guest

Kuşu okadar küçük alarak yanlış yapmışsın suyuna vitamin damlat haşlanmış patates ver kuşu ceyranda soğukta bırakma

9. Tunç ÇAĞATAY

Kabuksuz yeme alıştı ise sorun olmaz artık.

İshal var ise suyuna vitamin atın sıcak ortamda dursun çokta sıcak olmasın ama patates haşlayın az biraz sogutun sonra yedirin kendiniz

10. HASAN YAVUZER

Beğenileri:
    1
    Arkadaş yanlış yapmamış. O yavruyu o kadar küçükken annesinden babasından ayıran yem kırmasını öğrenmeden bu arkadaşa veren kişi yanlış yapmış. Vicdanı nasıl el vermiş böyle bir duruma şaşırdım (((((( Kuş sevgisi, hayvan sevgisi bu olmasa gerek...

11. kenan

kenan Guest

Ne kuş sevgisi ne hayvan sevgisi milletin derdi para kazanmak olmuş biraz fazla para ver adam 15 günlük yavruyuda ayırır anasından 10 günlük yavruyuda onun amacı para kazanmak milletin güzünü para bürümüş

12. dante25

dante25 Member

Beğenileri:
    0
    onu satana benden selam olsun... kulakları çınlasın.. 15 günlük yavru mu satılır ya

13. EvaGreen

EvaGreen Guest

yazık umarım iyileşir.

14. kinq

kinq Guest

iyileştirmek için veterinerden alabileceğim ilaç var mı? ismini verirseniz sevinirim

15. Hasan MERCAN

Beğenileri:
    0
    vitaform kullanabilirsin ama bence kendini herşeye alıştır şimdiden.. aynı şekilde 1 ay önce konuşan kuşumu kaybettim :( kafasını sallıyor yemi kusuyor ve uyuyordu :(

16. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Kusu malesef x olucak

Sayfayı Paylaş