Karadeniz Pet

Kuşum parmağıma kur yapıp yem kusuyor...

KARADAĞHASAN

Meraklı Üye
Herkese şimdiden yorumları için çok teşekkür ederim. Bu durumu yeni farkettim. İşten geldiğimde kafesinden çıkarıp elime aldım , bi süre sonra parmaklarıma kur yapıp yem kusmaya başladı hem şaşırttı hemde mutlu etti beni [emoji1] Sizce yapmam gereken bişey varmıdır ? Önerilerinizi bekliyorum. Bu arada kuş 4-5 aylık.

Aslında burada yeni değilsiniz. Bu kadar küçük bir kuş kur yapamaz. Oyun oynayıp ikramda bulunuyor, çünkü bu davranışı hem anne babasından gördü hem de içgüdüsel olarak ilgi duyduğu cisim, nesne, canlı, kendi türünden dişi ya da erkeklere yapar. Yem kusmak, gaga vurmak, kafa sallamak çoğu zaman kur yapması değil oyun oynaması, eğlenmesi, mutlu olması, sevgisini göstermesi anlamına gelir. İlgilenmeye devam edin. İlgilendikleri aranızdaki bağ güçlenecektir.

Ben kur yapma kelimesini ne yaptığını izah etmek için söyledim , yani yaptığı hareketi tanımlamak için. Yorumunuz için teşekkür ederim [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benim oğlan da aynısını yapıyordu daha sonra elime tacizde bulunmaya başladı :) Şimdi eşi var elimde rahat kendiside :)

1 yaşını geçene kadar eş almayı düşünmüyorum [emoji1] çok cana yakın arkadaşız onunla , eş alırsam ilgisi eşine yönelicek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri