Karadeniz Pet

Kuşum Tek Kanadını Kullanamıyor

atakanyegin

Yeni Üye
Yavru bir muhabbet kuşum var ve 2 gündür tek kanadını kullanamıyor. Uçmak istiyor kanadın tekini açıyor diğerini açamıyor.
Kanadını esnetiyor geriyor fakat çırpmaya gelince bir sorun var. Ayrıca bu duruma gelmeden önce çok sosyaldi bizi çok sever isterdi şimdi yanına yaklaştırmak istemiyor saldırıyor kafese dahi dokundurmuyor saldırıyor elime alınca elimden uzaklaşmaya çabalıyor.

Yara veya başka bir şey yok veterinere götürdüm fakat görünürde bir şey yok röntgen ile anlayabiliriz dediler yakınlarda da röntgen çekecek yer yoktu çaresiz geri geldim. Bugün tek kanat biraz daha aşağıda duruyor ve biraz durgunlaştı.
Bilen yaşayan varsa nasıl tedavisiyle birlikte yardımcı olabilir mi

Merhabalar öncelikle, keşke fotoğraf paylaşarak baksaydınız, sizden ricam kuşu incitmeden elinize alıp ayaklarını parmağınızın arasına alıp hafifçe kullanamadığı kanadı incelemeniz, kuş kanadını manuel açabiliyor mu ? iki ayağını tutup evladı kanatlarını kullanması yönünde detaylı incelemenizi tavsiye ederim, kafes içinde kanadını incitmiş olabilir.

Merhabalar öncelikle, keşke fotoğraf paylaşarak baksaydınız, sizden ricam kuşu incitmeden elinize alıp ayaklarını parmağınızın arasına alıp hafifçe kullanamadığı kanadı incelemeniz, kuş kanadını manuel açabiliyor mu ? iki ayağını tutup evladı kanatlarını kullanması yönünde detaylı incelemenizi tavsiye ederim, kafes içinde kanadını incitmiş olabilir.
inceledim fakat görünürde bir şey yok elimle açtım da kendisi de açıyor zaten uçurur gibi elimde tutarak yukarı aşağı yaptığımda da sorunlu kanadı biraz hareketlenir gibi oluyor ama çırpamıyor

inceledim fakat görünürde bir şey yok elimle açtım da kendisi de açıyor zaten uçurur gibi elimde tutarak yukarı aşağı yaptığımda da sorunlu kanadı biraz hareketlenir gibi oluyor ama çırpamıyor
Yüksek ihtimalle incinmiştir kırık durumunda kanat hareketleri kısıtlanır, bu süreçte kafes dışına salmayınız ve uçması için zorlamayınız zamanla iyileşecektir.

Geri