Karadeniz Pet

Kuşum Yemliğini Döküyor

muhabbetkusuminci

Meraklı Üye
Merhaba. Kuşum salı günü yemliğini dökmeye başladı. İşin tuhaf yanı ise kafesteki sadece bir yemliği döküyor. Aç mı kalıyor bilemiyorum. Düzelttiğimde ise yine döküyor. Elime bir avuç yem alıp verdiğimde ise iştahla yedi. Yemliklerin birini döküp yemeye çalışıyor. Rahatsız olduğunu düşünüp yemliği başka bir tarafa aldım. Şuan dökmüyor ve yemiyor. Kapaksız bir yemliğe koydum yemini yiyor. Şuan kafesinde üç yemlik var. İkisini yemiyor sadece kapaksız yemlikten yiyor. Kuşum kapaksızdaki yemleri bitirdi ve içine giriyor. Bazen boş olduğunda koyuyordum kapaksızı ve yine içine giriyordu. Kapaksızdaki yemleri bitirdi dökmeye çalışıyor. Önceden dışarı çıkmak için ötüp dururdu ve çıkınca onu bir daha içeri sokmam çok zor olurdu. Şuan onu zor çıkarıyorum ve benden korkuyor gibi. Benden korkmasının dün yaşanan bir olayla ilişkili olduğunu düşünüyorum. Dün yine çıkmak istediğinde çıkardım. Yarım saat geçtikten sonra geri koymak istedim. O girmemek için kaçtı durdu. En son soktum ama ayağı sıkıştı zaten 1 saniye bile sürmeden hemen kapıyı açıp ayağını çıkardım. Çok korktu. Ayağını tüylerinin arasına soktu. Önceden de bir kere sıkışmıştı. Ama ayağını sokmamıştı. Sonra bir tuhaflık olmamıştı. Yaralandı mı baktım hiçbir şey yoktu. Rahatladıktan sonra ayağını çıkardı. Şuan diğer yemliği de yamulttu. Kuş tüyde belki ondan yapıyor olabilir.

Yarım doldurduğumda yemekte zorlanıyor ama yerini değiştiririm sağolun

Geri