Karadeniz Pet

Kusum yumurtladı acıl

• Konbuyu başlatan ens
  • Başlangıç tarihi
E

ens

Guest
Kusuma yuvalık koydum dibinede bıraz toprak fakat kus hala kafeste yere yumurtluyo bende eldıvenle yumurtayı aldım yuvalıga koydum baktım bıraz catlamıs hafıf yumurta dagılmamıs ama catlamıs yınede yuvalıga koydum kus ustune oturmuyo acaba yumurta catlak dıyemı aynı zamanda kusunum ilk yumurtlaması ne yapmam lazım

siz yuvalıga fazla dokunmayın bir kaç güne yuvalıga ilgi artabilir yumurtaları doğru yere yapar

ama yumurta hafıf catlamıs zarda hasar yok gibi ama sızce yavru cıkarmı

ilk yumurtayı 2 gun once yaptı ama kırılmıstı bende yıne kafese yuvalık koydum simdi baktım yumurtlamıs ama yuvalıga degil bide yumurtada hafıf catlak var bende eldivenle aldım yuvalıga koydum bıraz sımdı yuvalıkla ılgılenmeye basladı ama yumurtaların catlamasını anlıyamadım bide ustunde oturmuyo yumurtaya bısey olurmu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:43 -->-> Daha önceki mesaj 12:42 --

ılk yumurtlaması kusumun zaten yenı es almıstık

Eger kus 8 saat boyunca yumurtaya yatmıyorsa yumurta bozulur malesef.

pekı yumurtanın hafıf catlamıs olmasından kaynaklanabılırmı

pekı yumurtanın hafıf catlamıs olmasından kaynaklanabılırmı

Merhaba. Kuşunuzun ilk yumurtlayışı olmasından kaynaklı bir terslik var anladığım kadarıyla. Çatlamış yumurtayı atabilirsiniz. İlk yumurtlamada kuşların acemiliklerinden dolayı böyle şeyler olabiliyor maalesef.

pekı yuvalıga toprak koydum yumurtayıda ustune ındırdım toprak koymamda bir sakınca var mı

kardeşim 1-)yuvalığa dokunma 2-)2 veya 3. yumurtasını oraya yani yuvaya yapabilir eğer girip çıkıyosa ilk kuluç kası olduğu için fazla bişey bekleme bence ama böyle olmayabilirde tabi...

Kuşlar genelde 2. 3. Yumurtadan sonra yatarlar ama bunda durum farklı bazıları ellendiği için yatmıyor sonradan

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim merak ettiğim bir konu var bazı arkadaşlar yumurtaya 2 saatten fazla yatmazsa bozulur diyor bazılarıda 3. Yumurtadan sonra yatar diyor burda tezat yokmu sizce

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Benim merak ettiğim bir konu var bazı arkadaşlar yumurtaya 2 saatten fazla yatmazsa bozulur diyor bazılarıda 3. Yumurtadan sonra yatar diyor burda tezat yokmu sizce
Dişi kuş yumurtasını 2 saatten fazla bırakırsa o yumurta ölüdür artık. Çünkü yumurtanın ısısının belirli bir derecenin altına kesinlikle düşmemesi gerekiyor. 3. yumurtadan sonra yatacağının söylenmesi ise bambaşka bir konudur. Tamamen içgüdüsel bir harekettir. Genelde de öyle olur. Hayvan ilk defa yumurtluyorsa, 3. ya da 4. yumurtadan sonra kuluçkaya yatabilir.

Yatmadığı sürece sorun yok ammaaa yatıp kalkarsa sıkıntı :)

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri