Karadeniz Pet

Kuşum yumurtladi ne yapmam lazım.

karargahx

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar kuşum yumurtladi bugün rastgele bakarken gördüm ama yumurtanın üstünde oturmuyordu bende evine kovaladım suan içerde ama oturuyormu üstüne bilmiyorum açarsam kaçar . Yarın bi yumurta daha gelirmi ? Su aşamada benim yapmam gereken birsey varmı tesekkurler simdiden

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tamamdır hocam saol ilgin için . Ben bunları kaç gün rahatsız etmiyim ? Bugün doğurdu sanırım okuduklarima göre hergün 1 yumurta atiyormus zaten kırılması 21 gün . 21 gün ellemiyimmi hiç kuşlara

Siz onları rahatsız etmeyin. Bu aşamaya kadar gelmişler yumurtlamışlar onları korkutmak yada yuvaya sokmaya zorlamak işlerini bozmak olur. Fazla rahatsız etmemek en iyisi.
Oda sıcaklığı olursa ve yemini suyunu eksiksiz verirseniz 1 hafta 10 gün sonra yavrular çıkmaya başlar.
Bugün yumurtladığından eminseniz diğer yumurta yarından sonra çıkar. Her yumurtayı iki günde bir yaparlar.
Şimdiden hayırlı olsun.

Son düzenleme:
Saol 1 yavru yu kendi odama alicam digerlerini artık sağa sola veririm evde okadar kuş beslemem mümkün değil :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:58 -->-> Daha önceki mesaj 20:29 --

Kuşlar dışarı bakarken çektim :)

4f75f507b3deccec601216ec2bc6d6ef.jpg

O kabuklar yumurtaları kirmasin? Öyle kovalayip huzursuz ederseniz hiç yapmaz kendi hallerine bırakın maşallah

İnşallah öyle birşey olmaz pekde anlamam bu işlerden ilk oluyor. Artik huzursuz etmiyorum zaten disardaydi yemek falan yicekti o ara çektim. Şunuda belirtiyim kuşları hep huzursuz ediyordum normalde yani seviyorum dışarı çıkarıyorum ona rağmen ürediler :)

Son düzenleme:
İnşallah öyle birşey olmaz pekde anlamam bu işlerden ilk oluyor. Artik huzursuz etmiyorum zaten disardaydi yemek falan yicekti o ara çektim. Şunuda belirtiyim kuşları hep huzursuz ediyordum normalde yani seviyorum dışarı çıkarıyorum ona rağmen ürediler :)

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Daha dur üredikleri falan yok :) Sadece yumurta yapmışlar. Daha gün aşırı yumurtalar gelecek. 19 gün sonra yumurtadan çıkacaklar. Eğer dolu olursa. Yavruların bakımı büyümesi var. İnşallah sağlıkla doğar ve yeme düşerler ama daha erken. Sabretmen gerekecek. Sen daha doğmadan dağıttın bile eşe dosta yumurtaları :)

:)))

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:44 -->-> Daha önceki mesaj 12:04 --

Yumurtayı kırdılar malsf içi boş diyemi kırdılar ?

Geri