Karadeniz Pet

Kuşumla Yalova'dan Urfa'ya yolculuk

Avseque

Meraklı Üye
merhabalar arkadaşlar. Temmuzun 15i gibi yalovadan Urfa'ya taşınıyoruz. Kendi aracımızla gideceğiz. Ankara'da mola verip bir gece yatacağız. Yalova ankara arası yaklaşık 7 saat. Ankara urfa arası da 10 saat kadar sürüyor. Kuşumu en sağlıklı şekilde nasıl götürürüm bu kadar uzak bir mesafeye. Aklımda çok soru var. Malum havalar çok sıcak. Araçta klima var ama mola yerlerinde kafesi indirmeli miyim? Yolda yem yer mi su içebilir mi? Urfaya gidince hava değişiminden en az oranda etkilenmesi için ne yapabilirim? Lütfen yardımcı olun üstatlar bana

Son düzenleme:
Kafesinde götürün. saatte bir suluğuna su koyup takın. Klima direk vurmadığı sürece etkilemez kuşu. Urfaya gider gitmez 3 gün Probiyotik ve vitamin sonra 15 gün boyunca probiyotikle devam edin. Sorun olacağını sanmam.

Peki mola yerlerinde dışarı bizimle beraber çıkarayım mı? Klima duracağı için içerde çok bunalır diye düşünüyorum. Tavsiye edebileceğiniz probiyotik markası var mı? Hiç kullanmadım şimdiye kadar. Vitaminim var ama probiyotik yok

Çıkarın tabiki Sıkılmaktan öte pişer hayvan bu güneşte. Bu arada ben de urfadayım. Tayin falan mı çıktı urfaya ?

Çıkarın tabiki Sıkılmaktan öte pişer hayvan bu güneşte. Bu arada ben de urfadayım. Tayin falan mı çıktı urfaya ?
Evet eşim urfalı. İkimiz de öğretmeniz. Yalovaya tayin istemiştik 4 yıl önce. Alışamadık buralara geri dönüyoruz. Probiyotik verin demiştiniz ya. Kaç saattir araştırıyorum. Diazym diye bir marka buldum. Sipariş edecektim hatta ama dozajı nasıl ayarlayacağımı bulamadım. Yazılanlar hep kuş üreticileri için. 1 lt suya şu kadar katın diyorlar. Bende tek kuş var suluğu da 100 ml. Nasıl verebilirim bu probiyotiği?

Yarım suluğa pirinç tanesi kadar yeter. Fazla vermeniz de sorun olmaz ilaç değildir. Doz aşımı veya yan tesiri yoktur.

Yarım suluğa pirinç tanesi kadar yeter. Fazla vermeniz de sorun olmaz ilaç değildir. Doz aşımı veya yan tesiri yoktur.
Anladım Peki 15 gün demişsiniz 15 gün boyunca hiç ara vermeden mi vereyim. Genelde vitamin verilirken bir gün vitaminli bir gün sade su verilir ya bunda da öyle bir uygulama var mı? Bir de bu diazyme'nin suya ve yeme katılan cinsleri ayrı mı yoksa aynı ürünü hem suya hem yeme katabiliyor muyuz? Bazı forumlarda aynı denmiş bazılarında farklı. Kafam oldukça karıştı

Suya katılanı var sadece bildiğim kadarıyla. Yeme katılanından almayın zaten. Suya katılan aynı zamanda mamaya da katılabiliyor.

Geri