petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kusumun cinsiyeti nedir herkes baska soyluyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve guneycokan tarafından 8 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. guneycokan

guneycokan New Member

Beğenileri:
    0
  2. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Dişi bu kuş ama bakımsız gibi. Verdiğin yem de muhabbet kuşu yemi değil. kanarya yemi sanırım.

#2 Muhabbet32, 8 Eylül 2014
    Son düzenleme: 8 Eylül 2014
  3. guneycokan

guneycokan New Member

Beğenileri:
    0
    Evt ishal oldugu icin bunu tavsiye ettiler bugun 3 tane veteriner gordu 3 ude erkek dedi stedekiler disi dedi kafayi yiyecem

4. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Kuş dişi kardeş,

5. guneycokan

guneycokan New Member

Beğenileri:
    0
    Hadi yaa bugun adini yekrarladi 4 defa

6. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    kuşunuz kafes dibinde tel ızgara var mı? gagasına vazelin sürün isterseniz,

7. guneycokan

guneycokan New Member

Beğenileri:
    0
    Surdum hocam tel izgara yok kaldirdim temizligi kolay olsun diye gazete serdim malum gunluk degism gerekli

8. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    Temizliğe dikkat edin, dıskısını yeme durumlarında parazit baslayabilir, mantara cevirir.

9. guneycokan

guneycokan New Member

Beğenileri:
    0
    BugUn gittim sitedeki arkadaslar mantar var dedi veterinere goturdum bisey yok daha iki aylik yagru sikinti yok dedi yanlis anlamayin ama kime inanacagimi sasirdim hem varmis gibi vazalin aldim ayaklarina ve gagasina surdum ishal icinde ilan verdim

10. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    Vazelinin bir zararı olmaz, kuşunuz 2 aylık degil, erkekte degil.. bunları söyleyen veterineri cok dikkate almayın.. kuş ana tüy degişimine giriyor, 3-4 aylık arası.. diğer arkadaslar ne der bilmiyorum benim görüşüm bu yönde.

11. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Atılım bey, içimi rahatlattınız ben de aynı şeyleri düşündüm. Hatta mantar başlangıcına benziyordu gagası, bu fotoğraflarda vazelinli. İlk paylaşılan fotoğraflarda gaga kuru ve çamurlu gibi bir görünüme sahipti. Her ihtimale karşı vazelin önermiştim, sanırım gerçekten dış mantar başlangıcı. O fotoğraflarda vazelin olmadığından durum daha net. Mikostatin de önerdim, zararı olan bir ilaç değil. Sn. Arif Kurtdede(iç hastalıkları uzmanı) önermişti bana, çok etkili olmadığı için hafif mantarlarda kullanılan bir antifungal. Vazelin dışarıdan o içeriden hallediyor sorunu. İyileşme hızlanıyor ama şu an geçici olduğuna inandığım bir ishal sorunu var kuşun, ishail ilacına başlanılmış. O nedenle mikostatin kullanmak mümkün görünmüyor şu an.

12. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Kusa yumurta mamasi ve avi vit verin. Kus disi. Kus piyasasinda kedivb turlerdeki para olmayinca veterinerler ilgisiz kaliyor.

13. melihsanver

veteriner yanıltmasın sizi dişi bu kuş

14. guneycokan

guneycokan New Member

Beğenileri:
    0
    Nasil ne diyelim degistirmeyi dusunuyordum ama alisti bana degismek istemiyorum ama disi olmasi beni mutsuz ediyor sirf bu yuzden degistirebilerim hele bi iglessin

15. Çağrı GÖKÇEK

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kuş dişi. kuşu değiştirme size kalmış

- Çağrı Gökçek -

16. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Kus disi ve mantar var Atilim beye katiliyorum

17. bülent bilgiç

daha çok para kazanma hırsı ile kanatlı hayvanlara ilişkin bilgi ve tecrübe edinmeyi ihmal etmiş veterinerlere kuşlarımızı götürmeyelim arkadaşlar..şu kuşa ERKEK diyen veterinerin yatacak yeri yok size söyliyeyim..elbette gerektiğinde veterinere danışacağız başka yapacak birşeyimiz yok ama internetten araştıralım iyice bir, kuşlardan da anlayan, kuş hastasını savsaklamayan,bilmeden etmeden yalan yanlış tedaviler uygulamayan veterinerler de var bu ülkede..bu sitede de kuş tedavisi konusunda memnun kaldığımız veterinerleri paylaşmakta fayda var..arkadaşın kuşuna geçmiş olsun..

18. Oğuzhan Mavi

"Yatacak yeri yok "demek ne demek ya. :D Adamlar bu işin okulunu okumuşlar , onlarda biliyordu kuş alıp satıp kuş üzerinden para kazanmayı ama onlar bunu yapmıyor , kuş ve diğer hayvanları iyileştirmeye tedavi etmeye çalışıyorlar ve bu kuşa erkek demişse bir bildiği vardır . Siz hiç bu kuşu yakından gördünüz mü ? Belki hastalıktan dolayı kuşun ceresi beyazlamıştır veya flash etkisi ile beyaz görünüyordur . Bunu foto üzerinden değerlendirip , veterinerlere sallamak onları aşşağılamak kuş besleyen iki kuş alıp onları yavrulatıp ben veterinerlerden daha çok biliyorum diyen kişi cahildir benim nezdimde , ve bir milim bile ilerleme kaydedememiştir. Sadece bunu belirtmek istedim. Saygılarımla...

Not : Ben Bilgisayar Mühendisiyim ve Veterinerlikle uzaktan yakından bağım yoktur.

#18 Oğuzhan Mavi, 9 Eylül 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 9 Eylül 2014
  19. bülent bilgiç

20. Oğuzhan Mavi

Çok boş , gereksiz ve saçma bir yazı . Yer kalabalıklığından başka bir şey değil . Sataşmaya yer aramıyorum , arasam da karşımda aynı bilgi , saygı ve kalitede insan ararım . Kendimden düşük kalitede insanlarla da tartışmam ya da sataşmam , çünkü bilirim sonunda ezileceğini karşımdakinin... ;) Aradaki yağcılıklarını da görmedim değil. Sanırım üni. okumamış birisin , ama insanlık namına kağıt yalamış insanlara azıcıkta olsa saygı göster. Bu forumda kaç kişi erkek kuşa dişi dişi kuşa erkek , veya hasta olan kuşa yumurtlayacak , yumurtlayacak kuşa hasta diyen var . Sen veterinerlerle ilgilenmeden önce forumla ilgilen , büyük işlere de kafa yorma kaybolur gidersin allah göstermesin.
    Neyse tekrar belirtiyorum amacım sataşmak değil , seni birkaç konuda uyarmak , seni uyarmakta bana düşmez ama , moderatörler de sürekli takip edemiyorlar onlara da hak vermek lazım. Saygılar....

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş