Karadeniz Pet

Kusumun cinsiyeti nedir herkes baska soyluyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

guneycokan

Yeni Üye
d4048353b8940c71874bda5f384967fd.jpg
f6f68ceba922ea3e65c30210b3173818.jpg
2be4271e9c7f1a6b6aede2f1622e0666.jpg
9725a12da14e592ba86a0b2e058e0a5e.jpg
8d6070ba14e288aa22b7ee8baf1c12a4.jpg
75ca020f00e49973b28f7c4d74c249bc.jpg

Dişi bu kuş ama bakımsız gibi. Verdiğin yem de muhabbet kuşu yemi değil. kanarya yemi sanırım.

Son düzenleme:
Evt ishal oldugu icin bunu tavsiye ettiler bugun 3 tane veteriner gordu 3 ude erkek dedi stedekiler disi dedi kafayi yiyecem

Kuş dişi kardeş,

kuşunuz kafes dibinde tel ızgara var mı? gagasına vazelin sürün isterseniz,

Surdum hocam tel izgara yok kaldirdim temizligi kolay olsun diye gazete serdim malum gunluk degism gerekli

Temizliğe dikkat edin, dıskısını yeme durumlarında parazit baslayabilir, mantara cevirir.

BugUn gittim sitedeki arkadaslar mantar var dedi veterinere goturdum bisey yok daha iki aylik yagru sikinti yok dedi yanlis anlamayin ama kime inanacagimi sasirdim hem varmis gibi vazalin aldim ayaklarina ve gagasina surdum ishal icinde ilan verdim

Vazelinin bir zararı olmaz, kuşunuz 2 aylık degil, erkekte degil.. bunları söyleyen veterineri cok dikkate almayın.. kuş ana tüy degişimine giriyor, 3-4 aylık arası.. diğer arkadaslar ne der bilmiyorum benim görüşüm bu yönde.

Atılım bey, içimi rahatlattınız ben de aynı şeyleri düşündüm. Hatta mantar başlangıcına benziyordu gagası, bu fotoğraflarda vazelinli. İlk paylaşılan fotoğraflarda gaga kuru ve çamurlu gibi bir görünüme sahipti. Her ihtimale karşı vazelin önermiştim, sanırım gerçekten dış mantar başlangıcı. O fotoğraflarda vazelin olmadığından durum daha net. Mikostatin de önerdim, zararı olan bir ilaç değil. Sn. Arif Kurtdede(iç hastalıkları uzmanı) önermişti bana, çok etkili olmadığı için hafif mantarlarda kullanılan bir antifungal. Vazelin dışarıdan o içeriden hallediyor sorunu. İyileşme hızlanıyor ama şu an geçici olduğuna inandığım bir ishal sorunu var kuşun, ishail ilacına başlanılmış. O nedenle mikostatin kullanmak mümkün görünmüyor şu an.
Vazelinin bir zararı olmaz, kuşunuz 2 aylık degil, erkekte degil.. bunları söyleyen veterineri cok dikkate almayın.. kuş ana tüy degişimine giriyor, 3-4 aylık arası.. diğer arkadaslar ne der bilmiyorum benim görüşüm bu yönde.

Kusa yumurta mamasi ve avi vit verin. Kus disi. Kus piyasasinda kedivb turlerdeki para olmayinca veterinerler ilgisiz kaliyor.

Nasil ne diyelim degistirmeyi dusunuyordum ama alisti bana degismek istemiyorum ama disi olmasi beni mutsuz ediyor sirf bu yuzden degistirebilerim hele bi iglessin

Kus disi ve mantar var Atilim beye katiliyorum

daha çok para kazanma hırsı ile kanatlı hayvanlara ilişkin bilgi ve tecrübe edinmeyi ihmal etmiş veterinerlere kuşlarımızı götürmeyelim arkadaşlar..şu kuşa ERKEK diyen veterinerin yatacak yeri yok size söyliyeyim..elbette gerektiğinde veterinere danışacağız başka yapacak birşeyimiz yok ama internetten araştıralım iyice bir, kuşlardan da anlayan, kuş hastasını savsaklamayan,bilmeden etmeden yalan yanlış tedaviler uygulamayan veterinerler de var bu ülkede..bu sitede de kuş tedavisi konusunda memnun kaldığımız veterinerleri paylaşmakta fayda var..arkadaşın kuşuna geçmiş olsun..

daha çok para kazanma hırsı ile kanatlı hayvanlara ilişkin bilgi ve tecrübe edinmeyi ihmal etmiş veterinerlere kuşlarımızı götürmeyelim arkadaşlar..şu kuşa ERKEK diyen veterinerin yatacak yeri yok size söyliyeyim..elbette gerektiğinde veterinere danışacağız başka yapacak birşeyimiz yok ama internetten araştıralım iyice bir, kuşlardan da anlayan, kuş hastasını savsaklamayan,bilmeden etmeden yalan yanlış tedaviler uygulamayan veterinerler de var bu ülkede..bu sitede de kuş tedavisi konusunda memnun kaldığımız veterinerleri paylaşmakta fayda var..arkadaşın kuşuna geçmiş olsun..

"Yatacak yeri yok "demek ne demek ya. :D Adamlar bu işin okulunu okumuşlar , onlarda biliyordu kuş alıp satıp kuş üzerinden para kazanmayı ama onlar bunu yapmıyor , kuş ve diğer hayvanları iyileştirmeye tedavi etmeye çalışıyorlar ve bu kuşa erkek demişse bir bildiği vardır . Siz hiç bu kuşu yakından gördünüz mü ? Belki hastalıktan dolayı kuşun ceresi beyazlamıştır veya flash etkisi ile beyaz görünüyordur . Bunu foto üzerinden değerlendirip , veterinerlere sallamak onları aşşağılamak kuş besleyen iki kuş alıp onları yavrulatıp ben veterinerlerden daha çok biliyorum diyen kişi cahildir benim nezdimde , ve bir milim bile ilerleme kaydedememiştir. Sadece bunu belirtmek istedim. Saygılarımla...

Not : Ben Bilgisayar Mühendisiyim ve Veterinerlikle uzaktan yakından bağım yoktur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
"Yatacak yeri yok "demek ne demek ya. :D Adamlar bu işin okulunu okumuşlar , onlarda biliyordu kuş alıp satıp kuş üzerinden para kazanmayı ama onlar bunu yapmıyor , kuş ve diğer hayvanları iyileştirmeye tedavi etmeye çalışıyorlar ve bu kuşa erkek demişse bir bildiği vardır . Siz hiç bu kuşu yakından gördünüz mü ? Belki hastalıktan dolayı kuşun ceresi beyazlamıştır veya flash etkisi ile beyaz görünüyordur . Bunu foto üzerinden değerlendirip , veterinerlere sallamak onları aşşağılamak kuş besleyen iki kuş alıp onları yavrulatıp ben veterinerlerden daha çok biliyorum diyen kişi cahildir benim nezdimde , ve bir milim bile ilerleme kaydedememiştir. Sadece bunu belirtmek istedim. Saygılarımla...

Not : Ben Bilgisayar Mühendisiyim ve Veterinerlikle uzaktan yakından bağım yoktur.

notu belirttiğiniz iyi olmuş; çünkü bu yazıma bu kadar dertlenmeniz için "ilave" bir sebebiniz olmalı yani..şimdi yazdığınız an ki "ruh halinize" verip geçeceğim. cahilliğinizden midir ruh halinizden midir bilmem ama size ögretilmesi gereken birkaç husus var, bana nasipmiş.."yatacak yeri yok" demek , bir konuda büyük bir hata içerisinde olduğunu, çok ilgisiz çok alakasız bir hususun varlığını ifade etmek için kullanılır.bu kuşa ERKEK diyen bir veterinere olabildiğince nezaket çerçevesinde söylenebilecek en hafif sözdür..ögrenin..bu sitede yüzlerce, internette binlerce va'ka var ki ; kuşlar "veteriner" lerin baştan savma, yalan yanlış bilgileri , tecrübesizlikleri nedeni ile ölüyorlar. kör oluyorlar, sakat kalıyorlar. sebebi ne peki bunun..kuş besleyicilerinden , kedi köpek besleyenler kadar yüksek cirolar yapamıyor olmaları sebebi ile kanatlı hayvanların tedavisi konusunda kendilerini yeterince geliştirmemeleri, daha fazla para kazanmak için kuşların tedavileri konusunda bilgi ve deneyimlerini geliştirmemeleri..daha açık bir ifade ile kuşlarımıza kulak asmamaları..mantar olan bir kuşu daha yavru bu bişey olmaz sen al gi düzelir diye savsaklamaları..benim göz nezlesi olan kuşuma bikaç güne gecer vitamin katın suyuna deyip başlarından savmaları ve daha yağlı bir köpek besleyici müşterilerini bir an evvel muayeneye almaları..sen sabah sabah eleştirmeye bir yer bir konu arar gibisin,seni hariç tutuyorum çok bu konuya kafa yoracak bir tarzın olmadığı da belli..okuyan diger arkadaşlar bu sitede ufak bir arattırırlarsa görecekler..maalesef biz kuş sahiplerinin kuşlarına birşey olduğunda kuştan anlayan bir veteriner bulma konusundaki sorunları aşikar..herkesin malumu..veterinerlerin kendilerinin bile bu konuda yetersiz kaldıklarını kabul ettikleri ancak konunun ticari beklentilerle de alakalı oldugunu ifade ettikleri bir husustur..sen "cahillikle" nasıl ilişkilendiriyorsun o ayrı da senin bu yazdıklarının cahillikle de ilgisi yok gibi, senin sabah sabah afyonun patlamamış sataşmaya yer arıyorsun ama dogru adres ben degilim bilesin..

özetle tekrar belirtmek istiyorum ki..kuşlardan, kedi ve köpeklerden kazandıkları parayı kazanamayan veterinerlerin büyük kısmı kuşları ihmal ediyor..kuş hasta geldiğinde bu işten de anlamadığını söylemeden yalan yanlış kulaktan dolma sözler ve tedavilerle bizi başlarından savıyorlar..bu kuş ayan beyan cok net bir şekilde DİŞİ..ve arkadaşın götürdüğü veteriner de bu netlikte bir DİŞİ ye ERKEK diyecek kadar kuşlardan bihaber..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:35 -->-> Daha önceki mesaj 11:31 --

"kuş alıp satmayı" veterinerler de biliyormuş da bu işin okulunu okumuşlar..vay anasına sayın seyirciler..burda söylediği kuş alan kim..ben..aldığım kuşa gözüm gibi bakıyorum, kendimle bir tutuyorum ne kötülük etmişim kuş alıp..satan kim..mesela LEVENT ACAR..mesela EMRE TAVLAN veya misal MUHAMMET ÇELİK..ne kötülük etmişler kuş satıp..bunların hangisi sırf para kazanmak için kuş alıyor veya satıyor..hangisi bu sitede saatlerce bizlere kuşlarla ilgili sorunlarda yardımcı olurken PARA PUL kaygısı taşıyor..senin derdin ne hocam kuş alıp satmayı onlar da bilirmiş de onlar bu işin okulunu okumuşlar falan..okulunu sadece kedi köpek tedavisi için okumuşlar..kuşları ihmal etmelerinin sebebi de daha fazla para kazanmakmış..bu sitedeki üreticilerin hangisi para kazanmayı ön planda tutarak bu işi yapıyor..yazıklar olsun senin gibi düşünen üyeye de onu da söyleyim de burda keseyim sabah sabah..

Gereksiz ifadeler , saçma sapan sözler işte....

Çok boş , gereksiz ve saçma bir yazı . Yer kalabalıklığından başka bir şey değil . Sataşmaya yer aramıyorum , arasam da karşımda aynı bilgi , saygı ve kalitede insan ararım . Kendimden düşük kalitede insanlarla da tartışmam ya da sataşmam , çünkü bilirim sonunda ezileceğini karşımdakinin... ;) Aradaki yağcılıklarını da görmedim değil. Sanırım üni. okumamış birisin , ama insanlık namına kağıt yalamış insanlara azıcıkta olsa saygı göster. Bu forumda kaç kişi erkek kuşa dişi dişi kuşa erkek , veya hasta olan kuşa yumurtlayacak , yumurtlayacak kuşa hasta diyen var . Sen veterinerlerle ilgilenmeden önce forumla ilgilen , büyük işlere de kafa yorma kaybolur gidersin allah göstermesin.
Neyse tekrar belirtiyorum amacım sataşmak değil , seni birkaç konuda uyarmak , seni uyarmakta bana düşmez ama , moderatörler de sürekli takip edemiyorlar onlara da hak vermek lazım. Saygılar....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri